Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megvertem a kutyámat. Ilyenkor...

Megvertem a kutyámat. Ilyenkor ti is nagyon rosszul érzitek magatokat?

Figyelt kérdés

Tegnap este történt. A két kerületet egy vonat választja el egymástól, de mi kb. 1 km-re voltunk a sínektől. Soha nem volt vele gond, mégis tegnap este kiszagolt egy állatot, és átrohant a síneken, a vonat előtt, a másik kerületbe. A nő fogta meg. Hiába futottam utána, kiabáltam, nem érdekelte. Majdnem elcsapta a vonat. Én meg megvertem, annyira mérges voltam, és megijedtem. Neki látszólag nincs semmi baja, nekem vérrög keletkezett az ujjamban. Annyira rosszul érzem magam, hogy azt nem tudom elmondani. De ha visszacsinálhatnám, akkor is kapna két pofont, mert jogos volt. Soha nem csinált ilyet, mindig is 100%-ig behívható volt.


Ti is ezt érzitek, amikor ilyen történik?


2012. nov. 22. 12:14
1 2 3
 11/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Kérdező: az eset után én minimum 2 hétig MINDEN szabályt totál betartatnék vele és még találnék ki extrákat.

Kizárólag pórázon-láb mellett sétáltatnám minimum 1 hétig, aztán pl kicsit nagyobb szabadságot kaphatna, pl flexivel, de itt is több legyen a láb melletti séta...ha így működik a behívása, kapna 1-2 tesztként végzett behívást és fokozatosan térnék vissza teljesen póráz nélküli sétákra...

2012. nov. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Hát most semmiképpen sem fogom elengedni. Ha ő nem is, én tanultam a dologból. Volt már egy doberman és egy labrador kutyám is, őket egyszer rángattam meg grabancnál fogva, és rendesen összetört bennük valami, és mintakutyák voltak fél évig. De vele más a helyzet, őt nem érdekli sem a rángatás, sem semmi más. De most szó szerint rövid pórázon lesz.
2012. nov. 22. 13:42
 13/22 anonim ***** válasza:
77%
Én nem verni szoktam ilyen esetekben, hanem lelki terrort alkalmazok, kizárom őt a falkából, elhitetem vele, hogy többé nem tartozhat hozzánk, egyedül marad. És igen, tudom, hogy szükséges, de büntetés után nekem is szokott lelkiismeret-furdalásom lenni. Közben nem, olyankor nincs se isten, se ember:)
2012. nov. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudom ezért lepontozást fogok kapni, de nekem is az jutott eszembe hogy a bizony a farkasok is megtépik egymást rendesen amikor kell.

Szerintem nincs olyan gazdi aki legalább egyszer valahogy ne verte volna meg a kutyáját, jobb esetben azért mert annyira fél hogy ez a dolog megismétlődik hogy haragszik rá amiért ennek a veszélynek kitette magát, és ez elkerülése végett inkább megvered a kutyát "szeretetből" csak hogy ne hogy még egyszer csináljon ilyesmit.

És emiatt az ellentmondás miatt hogy szereted de pont emiatt is vered meg, megy nehezen ennek a dilemmának a feldolgozása, mert ellentmondás van ebbe.


Bizony én is adtam neki addig amíg nem láttam hogy na ez már tényleg fáj neki, de utána nekem is olyan bűntudatom volt hogy nem tudtam a kutya szemébe nézni egy hétig.

De ezt a dolgot így "lerendeztük" ő is tanult belőle én is, természetesen már nem tenném, mindenkinek egyszer ezen át kell esni hogy tudja ezt nem szabad csinálni.

2012. nov. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%
nem baj, és ne legyen lelkiismeret furdalásod. Azt is meg kell tanulnia, hogy mi van akkor ha akaratod ellen cselekszik. erről a viselkedésről, egy seggre pacsi, vagy egy ejnye-bejnye nem fogja leszoktatni. Én anno ugyanezt tettem amikor az enyém megtagadta a behivást. inkább emiatt legyél dühös, mint fájjon az, ha elüti a vonat, vagy egy autó elé kerül, és olyan karmabolt csinál, amiben emberek is meghalhatnak!!!!!
2012. nov. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
karambolt
2012. nov. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
86%
A here tevő pofon ellen nincs problémám, ha jól használják. A behívási gondoknál pont nem nagyon találom célra vezetőnek. A kutya már akkor kapott, amikor ott volt melletted. Így nem biztos, hogy megértette miről is van szó. Volt nekem is, hogy eldurrant az agyam a kergetőzéstől, és mire sikerült elkapnom kapott egy pofont. Legközelebb mikor érezte a hangomon, hogy kezdem magam felhúzni nagy ívben elkerült, és még úgy sem tudtam visszahívni. Az óta próbálom magam vissza fogni, és ha nem jön vissza elsőre, csak sokadik hívásra, akkor is nagy dicséretet kap, még akkor is, ha közben szorítom össze a fogaimat.
2012. nov. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
82%
utolsó: a kutya nem ment vissza, egy idegen fogta meg, és a gazda ment oda hozzá. ha visszajön, akkor nyilván nem kap.
2012. nov. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Vertem már el a kutyát, csak egyszer (nem vagyok büszke rá), de akkor nem tudtam már gondolkodni. Éjszakai műszakból jöttem haza, felborított asztal, letépett függönyök, szétrágott ajtó, kutyapisi, kutyakaki, szétrágott ajtóléc, megtépett zuhanyfüggöny, ezt mind 12 óra alatt.. na akkor nagyon ideges lettem, máskor is volt már otthon hagyva, a mai napig csinál néha valami kis rosszat, de azóta nem verem el érte, csak kiküldöm a szobából, aznap nincs játék, nincs hosszú séta, nincs kommunikálás.. 1,5 éves pitbull, sosem morgott meg.
2012. nov. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
12 óra talán sok pláne egy lakásban tartott pitbullnak, finoman szólva is lefoglalta magát vagy be stresszelt.
2012. nov. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!