Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelés nem lehet ugye?...

Tüzelés nem lehet ugye? Sziasztok, azok válaszát várom elsősorban, akik jártak már így vagy tenyésztettek kutyát.

Figyelt kérdés
Bő egy hónapja befedeztettem az egyik vizsla szukánkat, egy másik kan vizslával. Látszik is hogy kezd nőni a pocija, meg telnek a cickói, de most pár napja észrevettem hogy a kanunk elkezdte kísérgetni, nyalogatja időnként a péráját és a pisijét. Mitől lehet ez? Lehet hogy olyan időszakba van a vemhessége hogy izgató lehet a kanok számára az illatanyag amit ereget? Nem tud vissza tüzelni ugye? Előe is köszönöm a válaszokat!

2012. nov. 27. 06:56
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
0%
akkor ivartalaníttassátok , nagyon egészséges 3 hónapos kiskutyát altatni!
2012. nov. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
Sose értettem az olyan tenyésztőket akik ennyire gőgösen féltik a vonalukat. Ha megkéred az árát, hidd el az ár és maga a fajta szelektálni fog h ki veszi meg. Így nem kerülhet akárhova... jah vagy az a baj h más továbbtenyésztene vele?? Akkor csak szimplán önző vagy. Ez megint nem a fajta érdekének a szem előtt tartása... Ez a saját egód kielégítése.
2012. nov. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
16%

utolsó: nem nem baj ha más is továbbtenyészt vele, csak fektesse bele amit én! Itthon sajnos nem fizetik meg mert ha mondassz egy árat úr isten a neten lehet kapni 20 e ért is. Szoktam mondani lehet odamenni venni, nem kell tőlem... Ha meg esetleg eladod százxx akárhány forintért a későbbiek folyamán meg meghirdetik 10-20 ezer forintokért mondjuk a kant fedezni akkor oda nem kevés munka vész oda....

Ha annyit belefeccőlnek amit én vagy csak a felét akkor természetesen lehet tovább tenyészteni.

10 éve chipeztetek, elsők között voltam :-) chip nélküli kutya még tk nélkül sem került ki 10 éve tőlem. Még a Tk nélküli kutyákra is 3 hónapos Egészségügyi garanciát vállalok és ivartalanítási kötelezettséggel, szerződéssel kerülnek ki!

Tehát a fenti okoskodóknak nem én ivartalaníttatom :-) csak, hogy megnyugodjatok, de a szerződésben benne van a kötelezettség !!!

2012. nov. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem értem, h miért veszik kárba a munkád... ez az egy. Kettő. Ha olyan tenyésztő vagy akkor megveszik tőled a kutyát többért is mint száz x ezer. Ismerek olyan tenyésztőt akinek a kutyái 1200 eurósak és itthon is vesznek tőle. A mostani almomból én is adok el Magyarországra kettőt 1000 euróért - ugyanannyiért amennyiért a külföldi veszi meg tőlem. Akinek ez sok az nem vesz tőlem kutyát. Ennyi.
2012. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
25%

nekem is megy majd Londonba kutyám 1400 euróért de itthon én nem találtam még olyat aki akár csak 1000 eurót fizetett volna..

Egyszer eladtam egy kölyköt Mo-ra kiállítási és Tenyésztési céllal. Nagyon ígéretes kutya volt a mai napig bánom :( minden lebeszéltem aláírták a szerződést stb. stb... A kutya egy vagy két kiállításon volt osztálygyőztes lett és nekiálltak vele szaporítani. Ismerősök szóltak, hogy az expresszen hirdeti , hogy fedeztetnek a kannal (szintén kinti kutya fedezéséből származó kölyök volt ) 15000.- Ft-ért.

Erről ennyit , ezek után igenis óvatos vagyok.

Felhívtam az ipsét azóta nem hirdet de ugye az nem is azt jelenti, hogy nem lett a kantól tk lehozva sok sok kutya...

2012. nov. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
Szóval egyszer volt egy rossz tapasztalatod... és vajon az mennyi kárt okoz a fajtának h olyan embereknek adsz el kutyát akiknek annyi igényük sincs h tk-vel vegyenek csak kutyát... és majd jól elfelejtik h "csak hobbira vették Fifiként, és ugyan már Fifi olyan cuki és a kölykei még cukibbak lennének" és innentől már ellenőrizhetetlen mi történik, ki kivel stb. Szerintem ez sokkal károsabb a fajtára..
2012. nov. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
36%
igen károsabb... de mint írtam ivartalanítási kötelezettségük van amit le is ellenőrzök, vagy az én állatorvosom csinálja!
2012. nov. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

Majd egyszer felnövök és megértem :o)

Most már csak arra lennék kíváncsi h mi ez a hiper különleges fajta, akit nem lehet csak úgy itthon tenyészteni?

2012. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
0%
Nem a fajta különleges hanem a vérvonal:-)
2012. nov. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Mostmár kíváncsivá tettél... :o))
2012. nov. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!