Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mást is zavar a szomszéd...

Mást is zavar a szomszéd kutya ugatása?

Figyelt kérdés
A mi szomszédunknak 5 kutyája van,kikötve persze,a lépcső elé,meg össze-vissza..Mikor rákezdenek,nem lehet megmaradni a hangzavartól,éjszaka is,meg hajnalban.Most cseréltük ki a nyílászárókat,meg 10 cm-es szigetelést tetettünk,gondoltuk biztos sokkal jobb lesz,de még így is felkeltenék a hullát is az ugatással,meg a vonyítással.Most belső hangszigetelésen gondolkodunk,de elég drága.Vki azt mondja,akkor minek jöttünk kertesbe?Hát nem azért,h kutyakoncertet hallgassunk,de van 3 gyerek,azért.Vagy költöznétek a helyünkben olyan környékre,ahol kevesebb kutya van,vagy kulturáltabban vannak tartva,nevelve?Ti mit tennétek?
2012. nov. 30. 08:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%

A legnagyobb probléma nem is a kutyákkal van és még csak nem is a gazdáikkal, hanem azzal a rengeteg szórólapossal, akik egész napra ellepik a kertvárosokat.


Régebben jött a postás napi 1x, max 1 újságos és havonta vagy negyedévente valamelyik díjbeszedő. Manapság pedig reggel 10-re már tömve van a postaláda a sok szutyok reklámújsággal és egyéb szórólappal, de ha kiürítem, délután 4-re megint tele van. És ez szombat-vasárnap is így van. A kutyák meg ugye védik a területüket ezektől és mivel hallják, hogy 2-3-4 utcával arrébb is már ugatnak a kutyák, ezért ők is rázendítenek.

2012. nov. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%

Tévedés, az én kutyám nem zendít rá akkor sem, h a falu összes kutyája ugat. Max felemeli a fejét a bóbiskolásból. Az se zavarja, ha valaki ott van a kapu előtt. Ha be akarna jönni, az már más tészta.


És nem, nem normális ha egy kutyától zeng a környék, ha öttől, az meg végképp nem. Engedtessék már meg a kertes házban lakóknak is h csendben és nyugalomban élhessenek.

2012. nov. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
88%
Én földszinten lakok vagyis van kis kertem és a szomszédomnak is.Akinek 3 kutyája van (ugyebár lakásrol beszélek)és állandóan ugatnak ha kilépek a teraszra vagyis zavar pedig szeretem a kutyákat de nemtom mért nem elég 1 belőlük:D
2012. nov. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
10-es válaszoló,nekünk is van kutyánk,egy boxer szuka,de nincs kikötve,foglalkozva van vele,érdekes,nem szokott szórakozásból,unalomból,kínjában állandóan ugatni,vonyítani.Köszi,Little Red ,te érted a problémát,ez a tipikus buta felfogás,h azért kutya,h ugasson..Tudom,h vannak helyzetek,mikor ugatás lesz bárhová megyünk,mert minden kutya reagál az idegenekre,de normálisabb kutyatartók környékére gondoltam,ahol azért lehet pihenni is..
2012. nov. 30. 12:21
 15/22 anonim ***** válasza:
36%
10-es vagyok. Elkerülte a figyelmed az a mondatrész, hogy *van NÉMI ugatás*? Ismered ezt a szót? Én sem azt írtam, hogy ahol kutya van, ott naphosszat eszeveszett ugatás folyik....
2012. nov. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
51%
És szerinted a kérdező NÉMI ugatás miatt van kiakadva? NÉMI ugatás mindenhol van. De kétlem, h itt NÉMI-ről lenne szó....
2012. nov. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Írtam a válaszomban,h a NÉMI ugatás nem zavar,az tudom,h van kertesben,de sajnos Nyíregyházán nincs szabályozva a kutyatartás.
2012. nov. 30. 12:39
 18/22 anonim ***** válasza:
Sehol sincs. Annyi van, h a kutya méretétől függően 10-15-20 négyzetmétert kell neki biztosítani, vagy 4-6-8 méteres láncnak kell lennie, illetve a többi előírásnak meg kell felelni ami az állatvédelmi tv-ben van. De olyat nem mondhat az önkori, h pl csak 1 kutya tartható.
2012. nov. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Olvasd már vissza, hogy a némi ugatást mire írtam...Erre a kérdésére:Vagy költöznétek a helyünkben olyan környékre,ahol kevesebb kutya van,vagy kulturáltabban vannak tartva,nevelve? Erre írtam, hogy némi ugatás mindenhol lesz, akárhogyan is vannak nevelve és tartva...Na lépek, mérgelődjetek tovább.
2012. nov. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
68%
Az én kutyám ha idegen jelenik meg kb. 60-80 méterre a kerítéstől, akkor eleinte finomabban és minél közelebb jön, annál vadabbul ugat. Ha másik utcákból hallja az ugatást, akkor halkabb hangon olyan 10-15 mp-ként vakkantgat nekik, de ekkor már előre tudja, hogy nemsokára jönni fog az idegen. Szerintem ez teljesen normális egy házőrzőnél.
2012. nov. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!