Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatenyésztés, de hogyan?...

Kutyatenyésztés, de hogyan? Többi lent

Figyelt kérdés

Szeretnék egy Dobermann kölyköt, és a későbbiekben tenyészteni szeretném. (egyrészt, mert szeretem a kutyákat, és persze egy kis bevétel is) Ezért törzskönyveset keresek, mivel csak az válhat tenyészkutyává. Egyelőre csak ennyit tudok róla, és azt szeretném megkérdezni, hogy mik a további lépések, egészen a kölykök eladásáig.

A másik elképzelés, a nem törzskönyves kölyök. Az ára kb negyede, mint egy törzskönyvesnek. Na de az elvileg nem szabályos, nem? És attól, hogy nincs "papírja" még tanítható, értelmes lehet, úgy gondolom. Kivéve ha fertőzött.

És ha jól hallottam, akkor a kanok hajlandóbbak a szökésre, (párzás miatt) mint a szukák, tehát mivel nagy a kertünk és nincsenek szomszédok, így egy szuka alkalmasabb.

Na szóval, ha veszek 30.000-ért egy kölyköt papír nélkül, felnevelem, és idegen (nem testvér stb) kannal fedeztetem, az is csak szaporításnak minősül? És ezt sehogy sem lehet kiküszöbölni, hogy ne tűnjön az ember szaporítónak? Ja és értelmes válaszokat kérek, ha lehet, és nem kell leoltani a tudatlanságom stb miatt!


2012. nov. 30. 21:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Inkább csak játsz vele. A kutyatenyésztésből nem lesz bevételed, mert amit a kölykökért kapsz azt el i költöd az alomra.
2012. dec. 1. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
7%
Most szeretnél dobermannal foglalkozni???? betiltották a fülvágást, a fajtának annyi!!!!! pár év múlva talán már dobermann sem lesz. Ez a füles farkas egér NEM dobermann!!!!!
2012. dec. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó, te egy pöts vagy!

Azért, mert nem lehet vágni a fülét már nem dobberman?

Neked is csak plüss kutyát adnék hallod!

Annyit nem tudsz a kutyákról, mint én az UFO-król!

egy kutya nem azért lesz kutya, mert vágva van a füle vagy sem!

A dobberman attól, hogy nem csonkítják, igenis megmarad a fajta alapjainak jellembe, és küllembe, az, hogy az emberek néha istennek hiszik magukat, és beleakarnak szólni már más tészta.

Amúgy, tudod te egyáltalán, hogy miért vágták le régen a kutyák fülét? Egyáltalán nem azért, hogy jól nézzen ki! hanem cálja volt, de nem írom le, keress rá neten, akkor legalább hátha más is rádragad!

2012. dec. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
47%
Én tudok keveset a kutyákról?????????? te még a nevét sem tudod rendesen leirni!!!!! és azt tudtad, hogy a doBermann az egyetlen fajta, ami a tenyésztője nevét viseli? ő tenyésztette ilyenre, és most pont a fajtajellegét veszik el. ja és tényleg keveset tudok róluk, csak 20 éve foglalkozom a fajtával.
2012. dec. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
63%
sajnos én egyet kell értsek az előttem szólóval... a fajtának tényleg vége, max azok fogják tartani akik rajongnak érte senki más... néhány hónapja egy cseh kiállításon a BIS kör mellett álltunk és mikor bejött a dobi még a konferáló se ismerte meg hirtelen, kb fél percig mindenki azt találgatta, hogy mit keres egy kopó a ringben mikor leesett, hogy az bizony egy dobi... az emberek fuldokoltak a röhögéstől pedig alapból egész tűrhetően kinéző példány lett volna de így max erdélyi kopónak ment volna el
2012. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
38%

"kedves" 14-es.

Az, hogy gyorsan gépelek, és elírok valamit az nem minősíti a helyesírásom,de a t intlligenciédat igen, hogy csak erre tudsz figyelni.

Történetesen szerintem lehet, hogy jobban értek a kutyákhoz, mint te, mivel én évek óta tanítok kutyaiskolában, és nem csak egy fajtával foglalkzok, hanem tucatnyival.

Az, hogy te 20 éve "foglalkozol" a dovbermannal, és ezek után füles- farkas egérnek nevezed, akkor szégyeld magad, mert elvileg aki szereti a fajtát, nem fog ilyet mondani, de hát mondhatok n bármit, mert te TÖKÉLETES vagy....az álomvilágodban.

Amúgy, én örülök neki, hogy nem lehet fület, és farkat vágatni, mert annak már csak esztétikai értéke van, és nem azt a célt szolgálja, mint régen a fülvágás.

Szomorú, hogy emiatt nem ismernek fel egy fajtát!

Az, meg, hogy az emberek azért vágatják a kutyájuk fülét, hogy akkor úgy komolyabb ,agresszívabb arca van az nekem abszurd... ha olyan kutya kell akkor ne olyat válassz, amit csonkítani kell, hogy kielégítse az igényeidet!

Ez a véleményem...a kárálásod meg nwem érdekel.

na pááá

2012. dec. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
43%

Vigyázz, mert a stilus maga az ember. Te nem azért irod két "B"-vel a dobermannt, mert gyorsan gépelsz, hanem azért mert fogalmad sincs erről az alapvető dologról. És tudod, én egy ilyen stilusú emberre, egy kecskét nem biznék, nemhogy a kutyám kiképzését. De hál istennek nem is vagyok kiképzőhiányban:))))


Kedves kérdező. Még a papiros kutyáknál is nagyon meg kell nézned, hogy a melyik szukát melyik kannal fedezteted. Tudnod kell, hogy melyik vonal mit hozhat. Az édeskevés, hogy a kutyák külön vérvonalból vannak. Ha nagyon szeretnél dobizni, vegyél egy jó kennelből egy igéretes szukát, és a tenyésztőddel karöltve épitsétek fel a karrierjét. Ha jó tenyésztőt választasz, ő segiteni fog neked mindenben. de előre szólok, nem lesz könnyű. A napi foglalkozás, kiskortól folyamatosan, tudatosan épiteni a kiskutyát, kiállitásokra járni, kutyaiskolába, felkésziteni munkavizsgára, tenyészszemlére. Ugy mozgatni, és összeállitani az étrendjét, hogy a legjobb formában legyen. Együtt élni vele, ismerni minden rezdülését. Ez mind sok kitartást, türelmet, és nem utolsósorban rengeteg pénzkiadást jelent. És sokat olvasni, tanulni, figyelni. ha erre képes vagy, akkor vágj bele, de ha csak egyvalami is hiányzik ezekből, akkor nincs értelme belekezdeni.

2012. dec. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
44%

Akkor legyen igazad, és nem tudom leírni, hogy dobbbberman!

de, te, aki ilyen elhivatottsággal beszélsz erről a kutyáról(szerintem azért, mert valaki beszólt, hogy vedd észre magad) órákkal ezelőtt idézem:

"Ez a füles farkas egér NEM dobermann!!!!!"

IGEN, Ilyen egy elhivatott dobbbbbermanos!!! Ezaz!

még jó, hogy a többi kutyás hála istennek normális(többnyire)

Amúgy, ha ismernél, akkor nem mondanál olyat, hogy nem hoznád hozzám a kutyád, mert több száz kutyát segítettem képezni a gazdinak, és idáig egy ember se panaszkodott rám, sőt MINDIG pozitív visszajelzéseket kapok, és ha találkozok bármelyikükkel is, mindig mindenki elmondja a kutyájával a legszebb történetét, és megköszönik, hogy segítettem...ami természetes egy kutyaiskolában.

A Stílusos beszólásoddal kapcsolatban ismét idézem az előbbi tőed vett beszólást

"Ez a füles farkas egér NEM dobermann!!!!!"

Hmmm...igazad van, a stílus tényleg fontos,jó hogy felhívtad rá a figyelmem.

2012. dec. 2. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Fejezd már be légyszives az okoskodásodat.
2012. dec. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Te is maradj szépen csöndben, te is teljesen szűk látókörű vagy.
2012. dec. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!