Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatenyésztés, de hogyan?...

Kutyatenyésztés, de hogyan? Többi lent

Figyelt kérdés

Szeretnék egy Dobermann kölyköt, és a későbbiekben tenyészteni szeretném. (egyrészt, mert szeretem a kutyákat, és persze egy kis bevétel is) Ezért törzskönyveset keresek, mivel csak az válhat tenyészkutyává. Egyelőre csak ennyit tudok róla, és azt szeretném megkérdezni, hogy mik a további lépések, egészen a kölykök eladásáig.

A másik elképzelés, a nem törzskönyves kölyök. Az ára kb negyede, mint egy törzskönyvesnek. Na de az elvileg nem szabályos, nem? És attól, hogy nincs "papírja" még tanítható, értelmes lehet, úgy gondolom. Kivéve ha fertőzött.

És ha jól hallottam, akkor a kanok hajlandóbbak a szökésre, (párzás miatt) mint a szukák, tehát mivel nagy a kertünk és nincsenek szomszédok, így egy szuka alkalmasabb.

Na szóval, ha veszek 30.000-ért egy kölyköt papír nélkül, felnevelem, és idegen (nem testvér stb) kannal fedeztetem, az is csak szaporításnak minősül? És ezt sehogy sem lehet kiküszöbölni, hogy ne tűnjön az ember szaporítónak? Ja és értelmes válaszokat kérek, ha lehet, és nem kell leoltani a tudatlanságom stb miatt!


2012. nov. 30. 21:12
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%
kutykiképző Úr !! vasárnap reggel 9-kor gép előtt van. Tiszta komolyságról árulkodik. na részemről befejeztem.
2012. dec. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
50%
Ki mondta, hogy én ugyanaz az ember vagyok? Nyugodjál le szépen és maradj csöndben végre.
2012. dec. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!