Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben menjek...

Ebben az esetben menjek tetanuszra? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ma játék közben megharapott a kutyám:( Az én hibám volt túl kicsi a játék neki nem a kezemet akarta:( ilyen meg sosem volt. Tavaly júliusban kaptam tetanuszt, a seb a tenyeremen van kicsi kb 1 cm, nem mely... szerintetek?
2012. dec. 16. 11:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én 2007-ben kaptam tetanuszt, a doboza a mai napig megvan, amire ráírta a doktornő, hogy érvényes 2012. november. Akkor ezek szerint valamiféle változás történt.
2012. dec. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Igen, a tetanusz oltás 1 évig érvényes, én amióta az eszem tudom, így volt. ez érvényes gyerekre és felnőttre is.

Az aggódó anyukára csak annyit, hogy NEM én kértem, automatikusan vették elő, és adták a gyereknek!

2012. dec. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Hát nekem ez tök fura. Eleve nem értem, hogy mások hogyhogy értik ezt a kérdést. Na biztos velem van akkor a gond. De miért kéne tetanusz, ha a saját kutyád megharapott? Vagy nincs beoltva? Máskülönben miért kéne tetanusz?

Az enyém is megharapott már párszor, mert a kezemben lévő játékot akarta elszedni, csak félrement kicsit, de be van oltva, egészséges. A tied nem?

2012. dec. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó válaszoló!

Remélem nem sértelek meg,nem kioktatni akarlak,de a kutya oltásainak,illitve annak hogy a kutyus egészséges,semmi köze a dologhoz.

Önmagában olyan sérüléseknél mondjuk,ahol kerti munkát végez az illető,például gyomlál,és valami megvágja a kezét,a kéz pedig földel szennyezett,nagyon erősen ajánlott tetanuszt kapnia az embernek.

Ennek kapcsán,hogy a kutya egészséges,és oltott,nincs köze ahhoz,hogy a szájában milliónyi kórokozó él és szaporodik(szintúgy az ember szájában is,és bármilyen meglepő,de emberi harapásra is adnak tetanuszt!)

A kutya a nyálával rengeteg fertőzést ily módon átvihet az emberre.

Az ebet sem lehet steril körülmények között tartani,gondolj csak bele,mindenféle koszos,földes dolgot a szájába vesz,ami tetszik neki földön,utcán abba belenyal,megeszi(köpet,hányás,eldobott kajamaradék,kaki)Soroljam még?

2012. dec. 17. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
De be van oltva, az utolsó hozzászóló leírta az álláspontomat:)
2012. dec. 17. 12:02
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem arra gondoltam, hogy egyáltalán nem foglalkozok a harapással, természetesen lefertőtlenítem alkohollal, hidrogénperoxiddal. De ez nem elég?
2012. dec. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Tetanusz ellen nem. az első válaszoló jól mondta. oxigenmentes környezetben alakul ki, mindenhol ott van a karcolasoknal is, de ott nem tud kifejlodni. Ha pl harapas vagy koszos dologgal vagod meg magad akkor menni kell... bár jele van annak ha baj van illetve én is lefertőtlenítettem, de sose tudhatod...
2012. dec. 17. 19:28
 18/18 anonim ***** válasza:
Én akkor is túlzásnak érzem a tetanuszt, ha a saját kutyám megharap. Szerintem elég az alapos fertőtlenítés.
2012. dec. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!