Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért törekednek arra az...

Miért törekednek arra az emberek, hogy beizonyítsák, a Pit nem a legerősebb kutyafajta?

Figyelt kérdés
Csak azt látom,hogy ócsárolják a fajtát,és hasonlítgatják más kutyákhoz(rendszerint nagysúlyúhoz),hogy ki lenne a nyertes,meg lenyomná e...undorító!Miért bizonygatják az emberek, hogy a Pit esélytelen egy nagytestűnél?Kit zavar az ,hogy sokan veszik a Pit Bull-okat? Miért szeretnének jobb viadorkutyát találni nála?

#erő #pitbull #kangal #viadorkutya
2012. dec. 16. 15:48
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
Volt régebben asszem a Spektrumon (?) vagy valami hasonló csatornán ezzel foglalkozó műsor. A rottweiler harapása 2,5x erősebb volt mint a pit bull-é. Mindkettő kifejlett felnőtt példány volt. Ezt csak érdekességképp írtam, én tényleg semleges vagyok, nincs harcikutyám meg ilyenek..
2012. dec. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:
Az erő nem (csak) a harapás erejében nyilvánul meg! Ha a harapást nézzük,van erősebb a rotinál,ha viadorkutyaként tekintünk rá, akkor nem üti a Pit-et, mivel viadorkutyaként ez a fajta állta meg legjobban a helyét :) Tehát még ugyan ott vagyunk, ahol elkezdtük :)
2012. dec. 16. 16:24
 13/51 anonim ***** válasza:

Nem törekednek rá csak 1-2 ember oksokodik meg véleményez..


Egy csomó ember azzal foglalkozik hogy a pitek "nevét" tisztára mossa inkább azokkal foglalkozz :)

2012. dec. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
Neveltetésen múlik leginkább;) Meg sok más dolgon. Olyan hogy legerősebb talán nincs is. Attól függ miben erős. Harapás, testszerkezet, vagy miben mégis. Ez meg már nagyon összetett dolog lenne, boncolgatás szempontjából. Ugyan az van az állatoknál is mint az embereknél..Az esélytelenebb legyőzheti az esélyesebbet. Persze nem a házikedvencként nevelt cirmos cica az oroszlán apát, de na.. :)
2012. dec. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem csak egy hülye esik annak neki melyik kutya erősebb... Gondolj csak bele egy mallamut valószínűleg gond nélkül legyőzné a legtöbb pitbull fajtát... Legalábbis Staffordshire Bull Terrier

és az American Staffordshire Terrier nem lenne ellenfele... De egy Bernáthegyi ellen semmi esélye nincs egy mallamutt nak. Mint ahogy a legtöbb nagyobb termetű mastiff ellen... Itt jön a legjobb rész. a pit bull egy bernáthegyit simán legyőzz méreti adottságai miatt...

Akkor most hogy mérjük melyik az erősebb ??? Egy mallamutt akar 600 kilót elhúz szánon... Ennek a töredékére ha képes egy pitbull...De a harapása lényegesen erősebb a pittbull -nak... Szaglásba viszont a bernáthegyi vízi a primet e három közül... Most akkor mi számít erőnek?? Szerintem aki ilyeneken vitázik annak nincs igazan szüksége kutyára...

2012. dec. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:
Diesel23.:végre egy hozzászólás amit értékelek :) én is "azok" közé tartozom,akik tisztára szeretnék mosni a Pitek nevét :) Nem ismerek olyan kutyát,aki ragaszkodóbb egy Pitnél,vagy családcentrikusabb :)
2012. dec. 16. 16:39
 17/51 anonim ***** válasza:

A baj nem ott kezdődik hogy a pitet ócsárolják hogy van nála erősebb stb stb. Hanem ott hogy még mindig mekkora keletje van a kutyaviadaloknak. Fel nem fogom embereknek milyen agyi szinten tud érdekessé válni ahogy két állat marja egymást. Na ez az undorító.

Ahelyett hogy azon tanakodnának melyik az erősebb a fajta előnyösebb színbe helyezésén kéne gondolkodni/dolgozni de az már nem olyan izgalmas...

2012. dec. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:
a Pitek/staffik súlyhúzásban 4 tonnánál kezdődnek (ha erre szokosítják ) :P láttam videót 4,5 tonnát is,de nem csodálkoznék ha efelett is lenne még :)
2012. dec. 16. 16:42
 19/51 A kérdező kommentje:
Addig, amég az emberek a viadorkutyát látják benne,nehéz bebizonyítani az ellenkezőjét :) majd ha egyszer,előítéletek nélkül tudnak tekinteni rá az emberek,és csak egy kutyát látnak benne,na akkor én is biztos ott leszek,hogy az bizonygassam a fajta előnyeit .Próbálkoztam már vele,de nem sok szerencsével sajnos :( csak ajánlani tudom a fajtát.
2012. dec. 16. 16:50
 20/51 A kérdező kommentje:
a probléma csupán annyi,hogy annyira tökéletes kutya a Pit,hogy muszáj a hibáit hangsúlyozni :)
2012. dec. 16. 16:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!