Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért törekednek arra az...

Miért törekednek arra az emberek, hogy beizonyítsák, a Pit nem a legerősebb kutyafajta?

Figyelt kérdés
Csak azt látom,hogy ócsárolják a fajtát,és hasonlítgatják más kutyákhoz(rendszerint nagysúlyúhoz),hogy ki lenne a nyertes,meg lenyomná e...undorító!Miért bizonygatják az emberek, hogy a Pit esélytelen egy nagytestűnél?Kit zavar az ,hogy sokan veszik a Pit Bull-okat? Miért szeretnének jobb viadorkutyát találni nála?

#erő #pitbull #kangal #viadorkutya
2012. dec. 16. 15:48
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%

A szánhúzást ne hasonlítsd a sima súly húzáshoz … Eleve nem egy válfaj a kettő. A súlyhúzásnál sínes kerekes kocsikat használnak. A szán meg le van fagyva. Egyébként a súlyhúzási abszolutt világ csúcsot egy szibériai husky tartja úgy tudom... a probléma ott van hogy minden fajtát küllön versenyeztetnek... A legesélyesebbek pedig mindenképp a keverék kutyák lennének... A pitbull nem jó csapat játékos evvel a hosszútávú szánhúzási esélyei meg is szűntek... A kitartása se elég egy 40-400 km -es versenyhez.. Alapjába véve annyira különböznek a fajták hogy nincs értelme őket egy kalap alatt mérni... erre akartam célozni... A hobbi jellegű állat tartást meg személy szerint én komolyan ellenzem...


[link]

2012. dec. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
43%

„a probléma csupán annyi,hogy annyira tökéletes kutya a Pit,hogy muszáj a hibáit hangsúlyozni :)”

Nos van egy ismerősöm csodaszép fognyomokkal az arcán és az egész testén. A story:

Volt három pitt bull ja (nem tudom pontosan milyenek). Úgy esett hogy cukor beteg lett amiről ő nem vett tudomást. Szédült meg egyebek de egyszerűen talpon maradt. Míg egyik nap amikor hazament a kapu bezárása után össze esett. A három kutya meg kapva az alkalmon hogy most átvehetik a falkavezér szerepét. Zsupsz neki estek. Szerencséje volt a felesége észre vette. Talán 2-3 hétig volt kórházban. Kisebb szépséghibával éli most az életét. Ez akkor hibának mondhatjuk ?

2012. dec. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
8%
Altattam is volna el egyből őket, ha az én családtagommal történik. Mondjuk nekem kutyám van (CKH spániel), nem gyilkosom, idegbetegem, szerencsére. :)
2012. dec. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:
előtted leírták, hogy nem jó csapatjátékos,ezért 3 Pitet,anélkül hogy problémák legyenek,kevés ember tud együtt tartani,épp a dominancia miatt :) én a KAN Pitem közelébe (nő létemre)elájultam,és a kutyuskám addig nem ment mellőlem amég fel nem ébredtem,folyamatosan nyalogatta az arcomat,hogy keljek.Ez az utcán történt megtehette volna,hogy nekem esik mert én vagyok a falkavezér,vagy elfut..tisztában van vele,hogy én vagyok az erősebb,elfogadott falkavezértnek, és ha falkavezér lett volna az ismerősöd, akkor a kutyái tartottak volna tőle, mellesleg a kutyák automatica védik a falkatagokat,oknélkül nem támadnak emberre, rossz nevelésben lehetett része,és ez nem a kutya hibája...gondolom utána kirakták vagy elaltatták,holott hozzáértő kezekben ez nem történik meg...De IGEN HIBÁZTATHATJUK A KUTYÁT AMIÉRT PIT-nek SZÜLETETT :)
2012. dec. 16. 17:21
 25/51 anonim ***** válasza:

„Az erő nem (csak) a harapás erejében nyilvánul meg! Ha a harapást nézzük,van erősebb a rotinál,ha viadorkutyaként tekintünk rá, akkor nem üti a Pit-et, mivel viadorkutyaként ez a fajta állta meg legjobban a helyét :) Tehát még ugyan ott vagyunk, ahol elkezdtük :)”

Igazad van. Csak szerintem nem vettél figyelembe minden szempontot. Kutya viadaloknál szerintem nagy szerepe volt a méretnek is, hisz ezeket kis helyen a nagy közönség elöl eldugott helyen rendezték meg (zárt térben legtöbbször). Na most két rotti méretű kutyának kb 6-10 méteres körre van szüksége a harchoz... A pitbull méretű kutyáknak elég 2-3 méteres kör is. Ha összezársz két huskyt nem történik semmi. Komoly nevelés kell ahhoz hogy neki menjen a másiknak. Két pit bull egymásnak esik csont nélkül. Komoly nevelés kell ahhoz hogy ne essenek egymásnak.

Kakas viadalt is rendeznek pedig annak aztán nem sok esélye van egy kutya ellen. A sziámi harcos halakról ne is beszéljünk inkább.

2012. dec. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
Mindenki szereti a saját kutyáját és az a legjobb neki, a tökéletes, ennyi. Ha valakinek gyereke van, nincs olyan hogy az enyém nem szőke akaratom ellenére, hanem barna, ezért van jobb is tőle.
2012. dec. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel,fölösleges bármilyen fajtát bármivel összehasonlítani, mivel másak az adottságok...egyik ebben jó a másik a másikban...akkor még mindig nem értem,miért bizonygatják?! akkor két azonos fajtájú kutyát hasonlítsanak csak össze,ne jöjjenek Kangallal meg Rotival! nemde? Ebből a szempontból,SOHA nem fog kiderülni,hogy melyik a legerősebb,mivel NEM ÖSSZEHASONLÍTHATÓAK! akkor fölöslegesen érvelnek az emberek egyik és másik mellett, mert nincs olyan?te így látod?
2012. dec. 16. 17:33
 28/51 anonim ***** válasza:

„Ennyi erővel,fölösleges bármilyen fajtát bármivel összehasonlítani, mivel másak az adottságok...egyik ebben jó a másik a másikban...akkor még mindig nem értem,miért bizonygatják?! akkor két azonos fajtájú kutyát hasonlítsanak csak össze,ne jöjjenek Kangallal meg Rotival! nemde? Ebből a szempontból,SOHA nem fog kiderülni,hogy melyik a legerősebb,mivel NEM ÖSSZEHASONLÍTHATÓAK! akkor fölöslegesen érvelnek az emberek egyik és másik mellett, mert nincs olyan?te így látod?”


Igen ilyesmi. Mint embernek egyik ellen sincs túl sok esélyed. Mégis jobban el tudsz futni egy pitbull elől mint egy vizsla elől. De inkább vizsla harapjon meg mint pitbull. És a vicc az emberek azért hangsúlyozzák a saját kutyájuk erejét, hogy győzködjék magukat hogy képes őket megvédeni. Erre pedig nem a pitbull a legjobb választás. Erre bizony olyanok a legtökéletesebbek mint a labrador, a német juhász keverékek, boxerek. A legjobb házőrzők meg véleményem szerint a dobermannok (mert gyorsan végigmennek viszonylag nagy területen, jó a szaglásuk, és a hallásuk is.). Általában a legtöbb teljesen fajtiszta kutya ráadásul kifejezetten beteges. Azért pedig hogy menőzőn vele valaki meg nem láttom értelmét a kutya tartásnak. Ha társnak kell akkor meg nem a fajtája a lényeg hanem, hogy ő a társad.

De az én érvem az ha a kutyát csak hobbiból tartod akkor feleslegesen okozol fájdalmat.

2012. dec. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:
Én nem akarom bebizonyítani magamnak hogy meg tud védeni...efelől semmi kétségem nincs,mivel azok az emberek akiktől tartok,rendszerint elkerülnek 5 méterrel amikor elmennek mellettünk,másrészt annyira féltékeny rám a kutyám, hogy nem jöhet idegen (férfi) a közelembe... :) harcoltatni sosem fogom,tehát ha belegondolsz, nekem teljesen mind1 , hogy melyik a legerősebb, mert ha 1000 kutyát hoznak ami erősebb az enyémnél,akkor sem adnám oda,sőt nincsen annyi pénz a világon amiért megválnék tőle :)
2012. dec. 16. 18:14
 30/51 anonim ***** válasza:
A korod 20-25 között van?
2012. dec. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!