Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik hogy egy kutyát nem...

Létezik hogy egy kutyát nem lehet elhalgattatni sétáltatás közben?

Figyelt kérdés
Elindulunk sétálni a csivavámmal, és nem elég hogy húz, úgy vonyít mint akit nyúznak, az oka pedig az idegesség hogy kiérjünk már a mezőre ahol elengedem...már mindent megtettem kértem kiképzőktől segítséget de semmi sem használ...feladtam.
2012. dec. 17. 19:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Ez attól van hogy ráhagytál sok mindent. Túlságosan elkényeztetted a kis drágát. Van megoldás rá, biztos, de ahhoz menni kell több oktatóhoz. Esetleg valami tükör iskolába is
2012. dec. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Hovarju ***** válasza:
79%

Hát persze, hogy csinálja, hisz engeded neki, ráadásul a végén még meg is lesz a jutalom: elengeded.

Gondolom igyekszel minél előbb a mezőre érni, hogy abbahagyja a vonyítást.

Ezzel mind-mind megerősíted benne, hogy amit tesz, az jó.


Nem tudom mivel próbálkoztatok eddig, ezért leirom, amit én tennék:


Séta előtt kicsit lefárasztanám a lakásban labdázással, feladatokkal.

Induláskor ráraknám a nyakörvet. Ha elkezd pörögni, egyetlen szó nélkül visszafordulnék és csak akkor próbálnám meg újra az indulást, ha megnyugodott.

(Remélem rendes póráza van és nem flexi)


Aztán ha már a póráz is rajta van, elindulnék vele. Ha húz, megállok és nem mozdulok addig,amíg feszül a póráz. Csak akkor mennék tovább, ha a kutya nem húz és nem üvölt.


Esetleg ezt a pórázos dolgot megpróbálnám a lakásban. Ha ott már nyugodt, akkor lehet dicsérni.


Mennyi idős a kutya? Mennyit van lehetősége más kutyákkal játszani? Mennyit foglalkozol vele egy nap?

2012. dec. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ilyen nem létezik.

Csak úgy látszik, rossz embertől kértél segítséget.

100%, hogy le lehet állítani.

Lehet, hogy az idegességét/izgatottságát nem csak a türelmetlenség, és a vezető domináns pozíció váltja ki, hanem (sok a túltenyésztett példány) egy kissé gyenge idegrendszer is.

Ilyenkor tovább tart megértetni vele a helyzetet, de olyan, hogy nem lehet leállítani, olyan nem létezik!

Pláne, ha van olyan szituáció, amikor teljesen nyugodt állapotban van.

Pl otthon, képes nyugodtan feküdni mikor nem alszik, vagy sétálgatni a lakásban.

Akkor máshol is képes rá!

2012. dec. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
89%

Határozd el, hogy mostantól nem húzhat és nem visíthat. Ekkortól kezdve MINDEN ALKALOMMAL, ha megfeszül a póráz, hátraarc, kutyát magad után rántva pár lépés erejéig, majd vissza az eredeti irányba. A helyedben pár napig, amíg nem tanul meg laza pórázon menni, nem is mennék ki a mezőre. Már tudja, hogy úgyis odajut...a lényeg, hogy csak csendben sétálva érhet a mezőre.

Tehát ha a mező fele tartotok laza pórázon a fent említett technikával és a kutya "bekattan", akkor vagy ismét hátra arc, vagy pici oldalba bökés kizökkentésként. Ha elhallgat és lenyugszik, mehettek tovább a mező irányába...az utolsó pár méter lesz a legnehezebb. De ha kitartasz, pár hét után elég lesz egy-két fordulgatás.


Ismerős amstaffja!!! csinálta azt, hogy szépen laza pórázon sétált a duna parton, de ha az adott placcon ismerős kutyát látott, megőrült, visított, húzta a pórázt. Ismerős ugyanazt csinálta, amit írtam. Ha húzta a pórázt és /vagy visított a kutya, hátraarc, majd ismét a placc felé haladt. A lényeg, hogy csendben, laza pórázzal érjetek a mezőre. Ismerősnek az autó úttól a víz melletti sétányig megtett 100 méter sokszor fél óráig!!! tartott. De kitartott, mert ha egyszer is hagyta volna a kutyát győzni, akkor a kutya későbbiekben próbálkozott volna, hátha MOST lehet lóvá tenni a gazdit :D

Volt, hogy már elfogyott a türelme és a fordulgatás után kemény pórázrántásokat alkalmazott, sima bőrnyakörvvel.

Egy csivavával az apró pórázrántások sem kerülnek nagy fáradozásba a gazdinak :D

2012. dec. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
14%
Olyan a kutya mint a gazdája! Miért kell minden gyökérnek kutya, ha nem képes sem megnevelni sem pedig normálisan felügyelni?! Nem tudok úgy elmenni futni, hogy egy ökörtől ne szaladna oda hozzám a megtermett kutyája vicsorítva és ugatva! Nem tudom mit szólnának hozzá ha egyszer betelik a pohár és beszerzek valamilyen fegyvert!
2012. dec. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Olyan létezik, hogy egy kutyát a gazdája nem tud elhallgattatni, de hogy egyáltalán ne lehetne, azt igencsak kétlem. Keress viselkedési problémákkal foglalkozó szakembert (a mezei kutyakiképző ehhez kevés), és tegyétek rendbe a kutyát.
2012. dec. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem létezik. Olyan létezik, hogy TE nem tudod elhallgattatni. Gyakorolj önuralmat, használj olyan eszközöket, amik önbizalmat adnak (bár egy fojtó kicsit hülyén néz ki egy csivaván, de akár azt is kipróbálhatod). Vagy egész egyszerűen, amíg így sétál, hogy vonyít, nem engedném el, sőt az ellenkező irányba mennék, nem a mező felé. Lehet, hogy két-három órát is kell így sétálnotok, de előbb-utóbb magtanulja, hogy ha nem nyüszít, akkor engeded el. Ha véletlen abbahagyja, azonnal mehet a jutifalat.
2012. dec. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%

3.! Az is bolond, aki egy kutya miatt forgolódik!


Nehogy már ha én menni akarok bárhova, és elkezd húzni a kutya, akkor elkezdjek az ellenkező irányba menni!

Tudom, gyakran tanácsolt módszer, szerintem egy rakás szar.

Attól, hogy ideiglenesen a kutya teste lesz hátrébb, az agya még nem lesz követő üzemmódban.

Ezerszer hatásosabb, és célravezetőbb közvetlenül megértetni a kutyával, hogy nem mehet előre.

Teljesen fölösleges ilyenekre időt pazarolni, hogy százszor bonyolultabb, közvetett módon, egy emberi baromságot ráerőltetve várni a csodát, hogy majd csak valamikor megérti.

2012. dec. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Illetve bocsánat, módosítanám a válaszom, ha a kutyának valamilyen értelmi fogyatékossága van, képtelen pl. logikai rendszerek felismerésére (nem vonyítok, jutalomfalatot kapok, és elengednek), akkor létezik. Ez olyan minden 1000. kutya, egyszer láttam egy ilyen mopszot, és a gazdája is tisztában volt vele, hogy a kutyája szellemileg sérült.
2012. dec. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Hovarju ***** válasza:
57%
Kedves 8. hozzászoló, örülök, hogy le tudod szólni a másikat, de tanácsot nem adsz. Te mit tennél?
2012. dec. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!