Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik hogy egy kutyát nem...

Létezik hogy egy kutyát nem lehet elhalgattatni sétáltatás közben?

Figyelt kérdés
Elindulunk sétálni a csivavámmal, és nem elég hogy húz, úgy vonyít mint akit nyúznak, az oka pedig az idegesség hogy kiérjünk már a mezőre ahol elengedem...már mindent megtettem kértem kiképzőktől segítséget de semmi sem használ...feladtam.
2012. dec. 17. 19:39
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, direkt jó helyről vettem, törzskönyvvel minden volt hozzá, nem tudom mi lehet, persze itthon teljesen nyugodt, egyszerűen úgy örül a sétának. 15 hónapos. Szuka. Annyira behülyül, hogy elkezdtünk fojtónyakörvvel dolgozni, de ha magam mellett tartom és folyamatosan fojtón akkor is ordít csak hangot nem bír kiadni, ha meg rántva fojtom akkor is esélytelen...
2012. dec. 17. 20:16
 12/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
72%

8-as válaszoló:

Mivel a kutya azért üvölt és húz, mert ELŐRE akar jutni, ezért ha ilyenkor KÖVETKEZETESEN hátra arcot csinál a gazdi a kutyával, akkor hamar leesik neki, hogy ha nyugodt, akkor haladhat a cél felé, ha rosszul viselkedik, akkor pedig ELLENKEZŐ irányba halad, mint amerre szeretne.

Persze póráz rántással is el lehet érni a célt, írtam is...

De szívesen tanulok újat! Megoszthatnád az ötleteidet ;)

2012. dec. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
Kérdező: a fojtó nem azért van, hogy fojtsa a kutyát! Aprókat kell rántani, de határozottan! Egy csivavára nem igen pakolnék fojtót, sima nyakörvvel is elég egy közepes rántás...az egész kutya max. 3 kg, nem nagy erőfeszítés picit rántani rajta a pórázzal :D
2012. dec. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
42%

8. vagyok.

Látnom kéne a kutyát a gazdájával együtt, hogy érdemben tudjak segíteni.

Ez, amit a kérdező leírt, csak 1 vélemény, és a leírás sem valami alapos.

Ahogy mások is céloztak rá, más probléma is lehet a háttérben, mind a kutya, mind a gazda részéről.

Biztosat, így látatlanban nem lehet mondani, minden más meg csak vaktában lövöldözés.

Minden esetre a 2. válaszoló módszere alap esetben jóval hatásosabb, mint a forgolódás.


Az, hogy a kutyának "hamar leesik" az relatív, egy gyengébb képességű kutyával 3 hónapig is el lehet forgolódni...

Ha csak a testét irányítjuk, és az agya ugyanúgy vezető, domináns állapotban marad, semmit nem ér az egész.

A test irányításával befolyásolni az elméjét pedig bonyolultabb, mint ha közvetlenül az elméjére hatunk.

Határozott, türelmes fellépéssel egy szerényebb intelligenciájú kutyával mondjuk negyed óra alatt lehet így annyit haladni, mint forgolódva 3 nap alatt.


Egyébként is szembe megy minden logikus, és természetes viselkedéssel a forgolódás, ismétlem, ezt csak az emberek erőltetik a kutyára, mert az emberek számára ez talán könnyebb módszer.

De ettől egy kutyával még lehet 100-szor egyszerűbben is kommunikálni.

Mint ahogy az élet is bizonyítja, a kiképző sem tudott mit kezdeni a helyzettel, pedig 100%, hogy ismeri a forgolódós módszert, mivel agymosás szerűen vésik bele a kiképzőkbe.


Hogy az adott helyzetben hogyan, ahhoz mondom, látni kéne az egészet egyben, mert így huszonhat erez dolgot is lehet össze-vissza tanácsolgatni, vagy bejön, vagy nem.

Minden esetre ha a kiképző nem tudott vele haladni, akkor ebben az irányban kéne inkább próbálkozni:

[link]

2012. dec. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kérdező!

És te mit teszel, amikor ezt csinálja?

Egyáltalán mikor "hülyül be"?

Hogyan indultok el otthonról?


A legjobb, amit általánosságban tanácsolni tudok, anélkül, hogy összezavarnám a helyzetet, hogy bontsd nagyon apró részletekre az egész sétáltatás ceremóniájának a menetét, ide értve a készülődést is.

A lényeg az lenne, hogy ha otthon nyugodt, akkor tartsd fenn azt az állapotot.

Ha a leghalványabb jelét is látod az izgatottságnak, azonnal állj le, irányítsd át a figyelmét, (játék szagok...) utána várd meg, míg teljesen megnyugszik, és utána folytasd, ahol abbahagytad.

Ezt a végsőkig lehet fokozni, akár pl közös relaxációval a kutyával, otthon, vagy jobb időben a mezőn, vagy egy parkban, vagy egy levendulás masszázzsal, bármivel, ami megnyugtatja.

A lényeg, hogy a mezőn szaladgálást kizárólag a nyugodt viselkedéséért kaphatja jutalomképpen. Minden más esetben tilos elengedni, csakis teljesen ellazult állapotban.

2012. dec. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
73%

A forgolódás azért nem működik sok esetben, mert a gazdák nem minden póráz feszüléskor alkalmazzák. Tudom, mert ismerősök körében látom-tapasztalom. Egy labikeveréket pl pár nap alatt rávettem, hogy laza pórázon láb mellett sétáljon, a fordulgatós módszerrel...a gazdinak is szépen ment már a dolog, mikor ott voltam mellettük. Aztán pár nap múlva találkoztunk, a kutya vontatta. Mert "a forgalmas részeken nem forgolódtam...hülyének néztek volna és soha nem értem volna le a partra" Innentől miről beszélünk? A módszer akkor eredményes, ha KÖVETKEZETESEN alkalmazzák.

Cesar is azt mondja, hogy a korrigálás akkor hatékony, ha pl. MINDEN kitámadás előtt lesz helyrerakva az eb.


Hovarju ezt írta:

"Aztán ha már a póráz is rajta van, elindulnék vele. Ha húz, megállok és nem mozdulok addig,amíg feszül a póráz. Csak akkor mennék tovább, ha a kutya nem húz és nem üvölt."

Ugyanezt írtam, csak nem megállós, hanem fordulós módszerrel :D egyre megy.

Az mondjuk tényleg fontos, hogy már sétára készülődve is nyugodt kutyával induljunk útnak!

2012. dec. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a probléma sokkal mélyebbről gyökerezik. Kezdve ott, hogy nincs tisztázva a falka vezérség. Azt tanácsolom, hogy már otthon vezess be új szabályokat! Ajtón te mész ki hamarabb, te eszel hamarabb,

Miközben eszel a kutya nem pitizhet, és te sem tartod vele a felesleges szemkontaktot,

Ha adsz neki enni, akkor is csak parancsra kezdhet el enni,

Nem aludhat veletek egy ágyban (na ez volt a legnehezebb számomra),

és legyen egy szoba, ahonnan kitiltjátok (nekünk ez a konyha volt).

Plusszba ha megyünk sétálni, a kutya csak akkor mehet előttünk mikor mi azt megengedjük. (általában 5-10 perc szimatot engedünk, utána 5-10 perc láb melletti séta, ez megy így felváltva, míg haza nem megyünk)


Ha valami olyasmit csinál, ami neked nem tetszik, akkor határozottan tiltod le róla. Legelső az, hogy nem engeded hogy húzzon! Határozott rántás vissza, hangos nem. Ha újra elkezdi, akkor megint. És nem engedsz belőle! Ha továbbra is csinálja, akkor rántás, rászólsz és elindulsz másik irányba, (nehogy már egy kutya irányítson, ráadásul egy csivava :D )

Ja és nem engeded el, ilyen esetben, mert ezzel csak jutalmazod.

Otthon nyilván nem pórázon tartod, akkor nem rántani kell, hanem a nyaka részén egy határozott bökést intézel ellene, és közben tiltod: nem!

Hirtelen ennyi, ha van még valami ami eszembe jut, akkor még írok :)

2012. dec. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!