Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bevállalhatok így egy kiskutyát?

Bevállalhatok így egy kiskutyát?

Figyelt kérdés
Panelban lakom a 3. emeleten, van egy 3 éves kislányom, egyedül nevelem. Imádja a kutyákat, én is szeretem őket, nagyon szeretne egy kiskutyát. Egy bichon-ra gondoltam, de mivel ő ovis én meg dolgozom 8-tól 4-ig, más segítségem meg nincs, nem tudom, hogy be merjem-e vállalni.

2012. dec. 18. 14:51
 1/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha tudod biztosítani a kutyának a napi legalább 3-szori sétát (amelyből legalább egy séta legyen kb. 1,5 óra, ahol szabadon futkározhat, játszotok, kutyákkal bandázik, tanítod), akkor egy felnőtt kutya simán kibírja a 8 órás egyedüllétet. Annyi a dolog nyitja, hogy kölyökként fokozatosan kell hozzászoktatni.

De így, hogy 8 órát egyedül lenne a kölyök, necces...szobatisztaság és az egyedül hagyáskori sírás-vonyítás miatt.

2012. dec. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amíg nagyon kicsi, addig meg tudnám oldani hogy ne legyen egyedül, de a napi 3szori séta necces. Kettő még belefér, 3 nem istenbizony hogy minden nap. Azért félek tőle, mert amíg leviszem a kutyát sétálni, addig a lányom nem maradhat egyedül, tehát ő is jön, viszont nem szívesen kelteném reggel 6kor azért, mert megyünk kutyát sétáltatni, ahogy este 10kor sem szívesen rángatnám le.
2012. dec. 18. 15:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a napi 3 séta mindenképp kell neki, ha mondjuk az utolsó egy gyors 10-15 perces eü séta, az teljesen jó :)


Csak azt gondold végig, hogy hóban, - 20 fokban, + 40 fokban, mindig vinned kell még a lányod is egy jó darabig magaddal a sétákon és a kutyusnak nem mondhatod azt, hogy most nem megy, nem tudunk menni. Mindig vinni kell.

2012. dec. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Képzeld el, ha te naponta kétszer wc-zel.
2012. dec. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Napi 2 séta mellett ne vállald be, csak ha minden nap legalább a 3 sétát tudod biztosítani.
2012. dec. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Meghoztam a döntést, nem lesz kutya. Csábító, aranyos, de nem akarok rosszat neki. Inkább majd ha már nem leszek egyedül, vagy a lányom nagyobb lesz egy kicsit. Köszi
2012. dec. 18. 21:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Felelősségteljesen döntöttél:)

Meglátod, 5-6 éves lesz a kislányod, majd ha akkor jön a kutyus, ő is jobban felfogja majd, és részt tud venni a nevelésében!

2012. dec. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
Örülök, hogy ilyen előrelátóan és felelősen döntöttél! Több hasonló ember kellene...
2012. dec. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!