Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már sétálunk, de nem hajlandó...

Már sétálunk, de nem hajlandó kint végezni a dolgát, van valami tippetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. 2 hete sétálhatunk, de a kutyám nem hajlandó kint végezni a dolgát. Egyszerűen hazaviszi.


Próbáltam már közvetlenül kaja után, meg mindenféle trükköt. Az a baj h rettentően kitart.


Múltkor mentünk anyámékhoz. Van egy kan ivaros tacsijuk, őt ki kellett zárni a lakásból, mert azzal akarta kezdeni h megeszi a kölyök kutyámat- ez nem tudom számít-e. Vittünk pelust is magunkkal, h majd arra pisil a kutyus. De mivel érezte mindenhol a tacsi szagát- gondolom ezért, nem volt hajlandó pisilni. kb 5-6 órát voltunk ott.


Hazafelé a kocsiban már nyüszített, minden baja volt, ekkor is megálltunk még sétálni mielőtt bementünk volna, de csak leült és nem csinált semmit. Mikor hazaértünk, megtámadta a pelusát és kb fél litert pisilt :O



2012. dec. 19. 10:23
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
9-es igen ez tervbe van egy nagy séta, csak az a baj, h havanese, és nagyon fázós. ha kint vagyunk egy órát szó-szerint remeg. Múltkor már párom egy 1,5 órás sétán betette a kabátjába. Ha lenne olyan 5 fok körüli napsütétes téma nagyon jót lehetne kirándulni vele...reménykedem!
2012. dec. 19. 11:07
 12/25 anonim ***** válasza:

"Nem büntetem, de tudja h rosszat csinál, mivel mindig elég dühösen megyek a felmosóért gondolom, megérzi...Ez nagy harc lesz, úgy látom."

Mondd csak, ki itt a falkavezér?

:-)

2012. dec. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Próbálj nem idegeskedni ezen otthon se, mert azt tanítod meg vele, hogy dühös vagy, ha pisil, és meg fog próbálni elbújni előled. Pórázon meg teljesen össze van kötve veled, és még annyira sem meri elvégezni a dolgát. Sok kutya nem tud egyébként pórázon pisilni, úgyhogy érdemes lenne olyan helyre menni, ahol el tudod engedni.
2012. dec. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Megpróbálom ezt is
2012. dec. 19. 11:46
 15/25 A kérdező kommentje:

Hogy ki a falkavezér azt őszintén nem tudom... azt gondolom elég szófogadó, de tény h pl a behívás nem nagyon működik, néha még lakáson belül sem! Viszont más dolgokat ha kérek tőle, akkor azokkal minden rendben van, otthon szépen marad egyedül, kajánál megvárja az engedélyemet, sétánál szépen jön, nem húz.


Bár ezt már nem is mondhatom el, mióta páűrom elvitte sétálni... teljesen elrontja a kutyát! A 90 kilós, 2 méteres férfi hagyja h egy 3 kilós öleb hurcolja össze-vissza. Nálam ilyen nincs. Láb mellett séta, ha engedem szaglászás... De mióta páromat palira vette engem is kóstolgat...

2012. dec. 19. 12:48
 16/25 anonim ***** válasza:

szia. ne parázz , akumi válaszait fogadd meg ,dobd ki a pelust! van még egy lehetőség ! egyszerűen ne figyelj erre a problémára. mivel a kicsi kutyus remekül kezd irányítani titeket:) csinálj rendszert.

1: kaja előtt vidd el sétálni, de úgy hogy előtte lerakod a kaját neki ( de nem ehet belőle!)

2csak az álltalad megszabott időben vidd ki! NE FIGYELJ ODA RÁ ,HOGY Ő MIT AKAR!! ha a lakásban végzi el a dolgát, takarítsd fel ,de ne figyelj a jelekre!

a lényeg,hogy te döntöd el,hogy mikor viszed ki wc-re ! tehát azt is te döntöd el,hogy mikor wc-zik!! nem akkor amikor ő akarja!!

ez lesz az alap később arra,hogy a szobatisztaságra szoktasd! mert ez még csak a kezdet:)

írányítás!

( gondolj bele : a kutyus jelzi -wc-nem kell ,ezt teheti ugatással,vagy ajtókaparással,vagy nyüszítéssel,vagy egyszerűen a szoba közepére tojik:) és később rájön ,irányíthat titeket :)

vagy :

rászoktatod arra,hogy te mond meg neki mit tehet ,és mikor! gondolhatod ,egy hatalmas kutya milyen gondokat okozhatna ,ha a saját feje után menne!

példa: hajnalban leviszed wc-re a kutyádat ( persze felnőtt kutyáról van szó),ami már szobatiszta. szóval hajnal után ,csak késő délután érsz haza !! és a következő wc-zés 8-10-12 óra mulva!! és a kutya nyugodtan vár!! nem ugatott,nem kapart ,nem rombolt!!! csak várt-aludt-pihent! ez lenne a cél. persze ez egy ritka eset ,de a 7-9 órás napközbeni bezártságot minden normális felnőtt kutyának ki kellene bírnia.

2012. dec. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Igazából kicsit félreértitek. Nem az a baj, h bent pisil, illetve nyilván ez is, de ez most mellékes.


A baj az h kint NEM MER pisilni. Beszéltem másokkal, akiknek szintén hím kutyájuk van, azt mondják, nem merik felüljelölni a nagy és erős kutyák pisijét, és ez jó ideig így is lesz. A pelust meg nem szedem fel, legalább arra rámegy 90%-ban, nem akarok munka után húgy tengerbe hazajönni, amit a kutya még szét is hordott. Sajnos ebben az esetben a pelenka felszedés nem segítség. Ha majd már hajlandó lesz kint is pisilni, felszedem. Addig arra kéne valami ötlet h h győzzem meg h felül merje jelölni a sok ijesztő környékbeli kan kutyát...

2012. dec. 19. 16:27
 18/25 anonim ***** válasza:

Azonkívül, hogy nem adsz lehetőséget a lakásban való pisilésre,

ha másképp nem megy, hosszú ideig kinn tartva kényszeríted arra, hogy kint végezze a dolgát, mást nem tehetsz, látod.

Kutyapszihológiára nemigen viheted, hogy kérdezzék meg tőle mitől fél. :-D

2012. dec. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Igen, úh azt a túrás ötletet meg is ejtem hétvégén ha jó idő lesz, de sajnos télen annyira nem nyert a reggel 9-kor elmegyünk itthonról és este 11-ig haza sem kerülünk verzió :( Nyár lenne már régen megcsináltam volna. De szerintem ha még fel is fázik szegény, az nem h javítana de még rontana is a helyzeten. Max. 1-1,5 óra és remeg mint a kocsonya a mínusz fokokban. De a 1,5 az már nagyon durva volt!
2012. dec. 19. 16:43
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy ez a felülpisilés marhaság. Bárki, akinek több kutyája van, vagy figyelt meg kutyákat együtt huzamosabb ideig, pontosan jól tudja, hogy falkasorrendtől függetlenül mindegyik odapisil, ahova előtte már valaki pisilt. Ha a falkavezér kezdi, akkor utána megy a többi, ez nem dominanciakérdés, főleg nem egy kölyöknél.

Ha meg tényleg fázik (bár akkora szőrrel mozgás közben ez nekem kicsit fura), adj rá kabátot, nagyon jó meleg rucikat lehet kapni :) És vidd rengeteget kutyák közé, tanulja el tőlük, hogy lent lehet és kell a dolgát végeznie.

2012. dec. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!