Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már sétálunk, de nem hajlandó...

Már sétálunk, de nem hajlandó kint végezni a dolgát, van valami tippetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. 2 hete sétálhatunk, de a kutyám nem hajlandó kint végezni a dolgát. Egyszerűen hazaviszi.


Próbáltam már közvetlenül kaja után, meg mindenféle trükköt. Az a baj h rettentően kitart.


Múltkor mentünk anyámékhoz. Van egy kan ivaros tacsijuk, őt ki kellett zárni a lakásból, mert azzal akarta kezdeni h megeszi a kölyök kutyámat- ez nem tudom számít-e. Vittünk pelust is magunkkal, h majd arra pisil a kutyus. De mivel érezte mindenhol a tacsi szagát- gondolom ezért, nem volt hajlandó pisilni. kb 5-6 órát voltunk ott.


Hazafelé a kocsiban már nyüszített, minden baja volt, ekkor is megálltunk még sétálni mielőtt bementünk volna, de csak leült és nem csinált semmit. Mikor hazaértünk, megtámadta a pelusát és kb fél litert pisilt :O



2012. dec. 19. 10:23
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Van kabija :) Persze h fázik, nincs aljszőre a vatta szerű fedőszőrrel meg nem sokra megy a mínuszokban. Tegnap összefogtam egy westis nénivel. Nézte h pisil a nagy, de hát... ő nem pisilt. Nem baj egyszer csak sikerül.


Én nem gondolom, h hülyeség ez a felül pisilés, mert más magyarázat nincs arra, h ahol nem lakik kutya ott pisil a lakásban, ahol lakik kutya ott nem pisil a lakásban, és kint sem pisil...

2012. dec. 20. 12:47
 22/25 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ismerősöm úgy oldotta meg ezt a problémát, hogy otthon felügyelettel lehetett szabadon a kutya és az első gyanús jelre kivitte wc-zni. Illetve ébredés, játék, kaja, ivászat után és lefekvés előtt is kivitte, akár naponta 8-szor!

A köztes időkben, mikor nem tudott rá figyelni, szobakennelben volt a kutyus, ahova nem szívesen piszkít. Ezzel a módszerrel a gyakori séták mellett 2-3 hét alatt szobatiszta lett a kutyája!

2012. dec. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Igen ez jó módszer, de eddig 5-6 óra volt a rekord amíg visszatartotta, szóval elég kitartó. Szerintem ha sikerül az első pisit kipréselnie a szabadban, akkor már jobban lehet trükközni.
2012. dec. 20. 19:32
 24/25 Szilvi & Argos ***** válasza:
Az biztos, hogy az első a legnehezebb :D
2012. dec. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Na ma meg azt mondta az egyik kutyasétáltató, h ő amíg kicsi volt a kutyája, nem tudta rávenni h kint pisiljen, mikor ilyen hideg van. Csak bent pisilt hidegben. Nem tudom mi baja az én kutyámnak, de nyárra mindenképp meg fog oldódni, vagy mert idősebb lesz, vagy mert meleg, vagy mert leviszem a nyaralóba, kiteszem az udvarra és addig nem jöhet majd be, amíg nem alkot :D
2012. dec. 21. 09:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!