Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem zaklatnak az...

Titeket nem zaklatnak az "állatvédők" hirdetéseitek miatt?

Figyelt kérdés
Meghirdettem, hogy eladnám a 7 éves kutyámat (meghalt a gazdája, most "örököltem"), erre jönnek a támadó üzenetek, hogy mit szólnék, ha férjem/feleségem engem is eladna, egy kutyát fel kell nevelni, és hogy ők komoly állatvédők. Ezek normálisak? Meg ilyet írnak, hogy ha 7 évig neveltem, most meg eladnám, akkor én szörnyű körülményeket teremtek itthon is biztos az ő számára. Ha egy tenyésztő is feltesz egy kutyát, vagy bárki, hogy eladná, számítson ilyen üzenetekre?
2012. dec. 19. 10:53
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Teljes mértékben egyetértek veled!!!
2012. dec. 20. 19:35
 32/34 Szilvi & Argos ***** válasza:

#30.

Ehhez nem kell hozzáfűzni semmit!!! Igazad van

2012. dec. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

De még a legkukacoskodóbb menhelyeken sem tudnak elég jól gazdit választani...

Pont most láttam egy boxert. Így adták örökbe:

[link]


És így került vissza a menhelyre:

[link]


Én nem tudom, hogy mi a megodlás. Hogy a legkörültekintőbbek is tudnak mellényúlni, tehát nem kell annyira odafigyelni, csak számolni vele, hogy ez benne van a pakliban?

Vagy hogy méginkább ki kell kérdezni a gazdijelöltek és kellemetlenkedni?


Nincs jó megoldás, van 1,5 millió gazdátlan kutya, és rengeteg hanyag gazda.

2012. dec. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:

30-as vagyok :)

Hát tényleg nehéz jó megoldást találni erre, nem vitatom. Viszont sokszor a "kellemetlenkedés" ijeszt el és kedvtelenít el az örökbefogadástól sok, normális gazdijelöltet. Nem gondolom, hogy ezek a sokszor túl szigorú, túl elővigyázatos lépések kedveznek a több ezer/százezer menhelyen lévő kutyusnak. Az nem megoldás, hogy a legapróbb hiányosság miatt (pl. nincs otthon sokat a gazdi, nem túl nagy a kert, a kutyus nem mehetne be a házba, csak ha nem kedvező az időjárás) nem adnak ki inkább kutyákat, hanem bent tartják őket és csak halmozódnak szerencsétlenek, aztán meg megy a sopánkodás, hogy mennyire szívtelen mindenki, mert most altattunk el x kutyust, mert senki nem akarta őket. Akárhogy is nézzük, lehetetlen teljesen kiszűrni, ki lesz a jó gazdi, és ki fogja borzasztó körülmények között tartania kutyusát. Hiba mindig becsúszhat. Nem mindenki képes arany nyakörvet venni a kutyájának, de nem gondolom, hogy ez feltétlenül szükséges is. Szerintem kezdik elfelejteni, hogy a kutya az még is csak kutya és nem ember. Nem biztos, hogy úgy fog örülni egy benti kényelmes fotelnek, mint egy saját kis háznak a kertben.

Remélem értitek mire gondolok.

Talán segíthetne még, amit itt sokan előttem is ajánlottak, hogy még többet kellene különböző rendezvényekre járni a kutyákkal együtt. Iskolai nyílt napokra/egyetemekre, nagyon sok állatos rendezvény van, azok is tökéletesek erre. Akár iskolákba is tartani felvilágosító napokat a kutyák társas viselkedéséről, a felelős tartásról. Szóval sok-sok lehetőség van, de úgy látom nem használják ki a legtöbbet.

2012. dec. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!