Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem zaklatnak az...

Titeket nem zaklatnak az "állatvédők" hirdetéseitek miatt?

Figyelt kérdés
Meghirdettem, hogy eladnám a 7 éves kutyámat (meghalt a gazdája, most "örököltem"), erre jönnek a támadó üzenetek, hogy mit szólnék, ha férjem/feleségem engem is eladna, egy kutyát fel kell nevelni, és hogy ők komoly állatvédők. Ezek normálisak? Meg ilyet írnak, hogy ha 7 évig neveltem, most meg eladnám, akkor én szörnyű körülményeket teremtek itthon is biztos az ő számára. Ha egy tenyésztő is feltesz egy kutyát, vagy bárki, hogy eladná, számítson ilyen üzenetekre?
2012. dec. 19. 10:53
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
74%

Hova vigye? Könyörgöm! Mondogatjátok itt h vigye el meg társai. HOVÁÁÁÁÁ???? Az itteni menhely rágóta csak és kizárólag balesetes kutyákat és macskákat fogad(ott) (mondjuk ez nem tántorította el a "jópofa" emebreket attól, hogy a kapuban hagyjanak egy dobozban kutyákat), de már azopkat sem. Jelenleg 210%-on üzemelnek, a wcben is kutyusok vannak.

A gyepin folyamatos az altatás, annyi a kutya. Több ideiglenesnél is FULL INGYEN elvihető kölykök vannak (6 hetestől a fél évesig), de nem kell senkinek. Akkor még egy 7 éves kutyát hova rakjanak?


Tegnap is jön a telefon reggel 9 körül, hogy egy néni talált egy kölyköt, délig találjunk megoldást, mert megy a gyepire. A gyepin jelenleg parvó és kennelköhögés járvány van.

Telefonáltam, emaileztem, osztottam, semmi. Nagy nehezen találtam egy befogadót, aki kijelentette, h ha fajtatiszta a kutya, akkor megtartja, ha keverék, akkor max idibe lehet. OKé, a kutyus keverék. Na, a befogadó 230 km-re lakik. Akkor fuvar kell. 1 ember jelentkezett, ha fajtatiszta a kutya, akkor elviszi, ha keverék, akkor ne mülhet be a kocsiba (itt majdnem agyvérzést kaptam, már a hajamat téptem). Tök mindegy, mert közben az idi is lemondta, neki nincs pénze etetni, meg nincs semmi fuvar.


Nagy nehezen, teljesen a véletlennek köszönhetően lett gazdi. Egy járókelőnek megtetszett, odament a nénihez, az mondta h elviheti és így lett otthona. Csak nem tudjuk kinél van, mert a néni ezt elfelejtette megkérdezni.

Tehát még csak ellenőrizni se tudjuk.

2012. dec. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Hát igen Kedves Akumi!


Nekem az a kedvencem, hogy a menhelyeken a fajtiszta yorki babákat (csak nem pároztatták őket?) az anyukájuk mellől 40 - 50 ezerért adják "ODA", mert szegényeket be kell fogadni. Ja, amugy ha akarok törzskönyvet hozzá, megoldható, de psssszt ;) :D A keverékek meg vihetőek ingyen. Hát igen :) A Westie kutyus is 25 ezer a menhelyen, mert kellett etetni, kellett oltás. Ha ingyen vinném jó körülmények közé, az úgy már hirtelen nem is jó :D Csoda hülye emberek vannak....

2012. dec. 19. 11:38
 13/34 anonim ***** válasza:
71%

Melyik menhelyen árulnak fajtatiszta kutyákat? Én ilyenről soha sem hallottam, de kérlek legalább privátban írd meg, hogy ez hol van.


Egyébként a világ egyik legszomorúbb dolgának tartom ezt, amikor az örökösök szabadulni akarnak szeretett rokonuk szeretett társától. Az örökség többi részéről bezzeg nem mondanátok le. Biztos forognék a síromban, ha azok akik utánam maradnak nem oldanák meg a kutyám életét, de őszintén bízom abban, hogy az én hozzátartozóim jó emberek.

2012. dec. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
80%

Gyakorlatilag minden menhely teltházzal működik, mai cikk az illatosról (nem menhely, gyepi): [link]


Ha jól tudom, ma Magyarországon 1,5 millió gazdátlan kutya van, jóformán nincs is ennyi háztartás. És tudod mi, akik szabadidőnkben, saját fizetésünkből próbálunk a lehetőségeinkhez mérten javítani a helyzeten azt látjuk, hogy annyi haszna van a munkánknak, mintha tengerbe hordanánk vizet.

Szerintem érthető, hogy időnként egyeseknek eldurran az agya...

2012. dec. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Érthető hogy eldurran az agya, de azért vannak akik túlzásba tudnak esni.. Lassan erkölcsi bizonyítvány kell ahoz hogy örökbe tudjál fogadni egy kutyát...


Meg van 1-2 olyan véresszájú állatvédő hogy vicc... Nem kutyákról hanem lovakról láttam videót nem olyan rég.. És kérdezgeti az "állatvédő" hogy hogy néznek ki stb... Nézem a képeket és nem igen találtam kivetni valót a lovakon.. Ridegtartásban voltak egy esősebb napon készült a video.. Az egyik lónak sebes volt a lába (a villanypásztor okozta) de láthatóan kezelve volt. Faszikámtól elvették az összes lovat... Örökbefogadni meg csak úgy lehet hogy nem dologztathatod a lovat nem lehet megterhelni stb... azaz max dísznek lehet a kertben... Olyan kítételeket tesznek hogy az vicc, pedig bnőmel el akartunk hozni eggyet de így meggondoltuk magunkat..


Az ilyen üzeneteket egyébként hagyd figyelmen kívül ha ő jobban érzi magát tőle hogy szapulhat akkor hagy tegye...

2012. dec. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Na igen, vannak csúnya történetek az úgynevezett nagy állatvédőkről. Bár való igaz, a magyar helyzet katasztrófa, rengeteg valódi állatbántalmazás és elhanyagolás van.

De azért engem az olyan emberek tudnak kiborítani, amilyennel tegnap is találkoztam, hogy nő pici másfél szobás panelba (lakásban tartás párti vagyok teljesen, de azért vannak határok) befogadott 3 kutyát az utcáról a gyerekei mellé, a legutóbbit úgy tudom már több, mint egy éve. Ez kis foxi keverék, idegen kutyákkal félelmi agressziót mutat, az ismerősökkel szemben pedig kemény domináns agresszió van. Neki ment az egyik idősebb mentett kutyájának, másnap már írt is a nő, hogy akkor neki nem kell többé a kutya, gond van vele, utcáról van ezért nem óhajt pénzt és energiát költeni a sulira, hogy megoldódjanak a problémák. Új gazdi kell sűrgősen, de csak olyan, akinél az egyik gyereke tudja látogatni a kutyát.

Az ilyenektől tudom felhúzni magam, a kutyákhoz nem ért, de azért viszi haza, aztán ha gond van, adja is le őket. De ő a nagy állatbarát, aki segít minden kóbor háziállaton.

2012. dec. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
74%

13:27-es! az állatvédőket (a hivatalosakat) ne keverjük az önkéntes superman-ekkel. Ilyen is hányszor van: hahó, találtam egy kutyát, felhoztam estig mennie kell. Légyszi, keressetek neki helyet.....


Falnak megyek tőlük....Inkább etetné meg, tenne ki neki dobozt, fényképezne, stb, de ezzel csak gondot csinál és nem segít.

2012. dec. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
80%

Diesel 23, valószínű, a lónak valami szervi baja van, és azért nem engedik terhelni.


Hidd el, nem állnak annyira jól az állatvédők, hogy csak úgy, egy heg miatt elvigyenek lovakat.


Biztos vagyok benne, hogy más probléma is volt a tartásukkal, esetleg nem nézted végig elég figyelmesen a videót.


Az nem úgy megy, hogy egy civil kimegy pampogni, és már viszik is a lovakat.


Jelenteni kell a jegyzőnél, aki kiküldi a megfelelő hivatalos szerv embereit, ők felmérik a terepet, általában felszólítják a gazdát, hogy változtasson, majd kis idő múlva visszamennek ellenőrizni, és csak akkor veszik el az állatot, ha nem történt változás.



Egyébként nincs azzal baj, hogy a kérdező nem akarja megtartani a kutyát - mindenkinek szíve joga eldönteni, akar-e együtt élni egy állattal, vagy sem.

Lehet, hogy az életkörülményei sem teszik ezt lehetővé, nem tudja hová tenni, nem tud vele foglalkozni, stb.


Nem akarásnak pedig nyögés a vége.


Én értékelem, hogy nem leadja egy gyepire, hanem megpróbál gazdát találni, csak akkor tényleg 1 forint legyen az ára, és itt is úgy írhatta volna, hogy ingyen - hiszen az, hogy jelképes összeget be kell írnia, tényleg csak formalitás.

Ennyit igazán megtehet az elhunyt rokonáért...



És nekem 5 mentett kutyám van, 3 cicám, ebből 2 mentett.

Már így is alig tudom eltartani őket, csak mindig ideiglenesen fogadtam be, akinek már az utolsó pillanatig sem lett gazdája, aztán később se kellettek senkinek...


Nem tudok több ideiglenes kutyát befogadni. Anyagilag nem bírom, és így is minden időmet velük töltöm, hogy lehetőségeimhez mérten mindent megadjak nekik - testileg, lelkileg.


Az atyaúristen bocsássa meg, hogy naponta 1-2 kutyának a képét meg merem osztani.


Tudod, ez igenis nagyon sokat számít.


Menhelyek kutyáit nem szoktam annyira megosztani - aki be akar fogadni, úgy is képben van, vagy ráguglizik...


De a gyepiken sínylődő kutyáknak 2 hetük van, ennyi idő a karantén, utána válogatás nélkül gyilkolják őket.

Ha látnád, hogy megy ez, te sem tudnál ilyen könnyű szívvel beszélni róla, ha kicsit is normális ember vagy.


Nekik nincs képviseletük, nincs kapacitás őket is elszállásolni a menhelyeken...


Így civil emberek járnak ki napról napra a gyepmesteri telepekre, fotózzák a kutyákat, és írnak róluk, akit tudnak, ideigleneseknél helyeznek el..


és bizony, nagyon sokat számít a facebookon a megosztás, így juthat el olyan emberhez a kutyus képe, aki esetleg beleszeret...

Szerencsére, elég sok kutyus talál így gazdára.



A sok h.lye poén, meg horoszkóp, meg nyereményjáték, meg partyfotók, meg lájkold légyszi, meg mit ette ma, mit csinálok épp, politikai észosztás, meg "lájkolt, ha szerinted is cuki",... amivel tele van az üzenőfalatok, az miért nem szúrja így a szemeteket?

Miért az a pár kutyafotó vágja ki a biztosítékot, aminek még létjogosultsága is van?!


Ha nem akarsz egy k.rva megosztást nyomni, ne tedd. De ettől még nem kell f.kázni, aki megteszi - mert vagy fotelharcos, vagy telt ház van nála, vagy segíteni akar.

Nekem tök mindegy, miért csinálja, de legalább ennyit tesz , már ez is több a semminél.

2012. dec. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!


Nagyon szépen leírtad a lényeget!!!!

Bár én is ilyen összeszedett tudnék lenni olykor-olykor:)


Egyébiránt szorgalmaznám az öregek otthona, menhely, gyepi, stb látogatásait a fiatalabbak számára, mert elképesztő téveszmék keringenek!

2012. dec. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Ez nekem még nem jutott eszembe, de tényleg jó ötlet!
2012. dec. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!