Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fajták vannak?

Milyen kutya fajták vannak?

Figyelt kérdés

Milyen kutya fajták vannak amik ilyenek?

-kb 40-60cm

-okos

-gyerek szerető

- lehet vele agility-zni

-frizbizni

gyerek vagyok szóval gyerek szerető kutyusokat szeretnék


köszi!



2012. dec. 28. 13:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 Jázi&Csenge ***** válasza:
100%

Akumi és Theia válaszával teljesen egyetértek =)


Azt pedig felejtsd el, amit az első válaszoló írt! A border egy nagyon aktív, pörgős fajta, nem feltétlenül gyerekeknek való szerintem. A belgát pedig még annyira sem vennék a gyerekemnek, mint border colliet, mert ők nagyon kemény munkakutyák. Volt egy időszakom, amikor nekem is tetszettek a belga juhászok (különösen a malinois), de ma már tudom, hogy ők sokkal inkább munkamániás, energikus, pörgős, és nem mindig könnyen kezelhető kutyák, semmint barátságos, kellemes természetű, bájos családi kutyák :) Persze, nem azt mondom, hogy vérebek, mert tulajdonképpen kedves kutyák, de semmi esetre sem ajánlanám gyereknek, vagy első kutyának.


Ahogy akumi, én is egy Neked megfelelő, sportos, kedves, gyerekszerető, könnyen kezelhető, okos menhelyi kutyus örökbefogadását tudnám ajánlani, illetve, ahogy Theia is írta, a skót juhászokat :) Nagyon jó választás ez a fajta agilityhez, frizbihez és szinte minden kutyás sporthoz, könnyen kezelhetők, kedvesek, aktívak, de nem annyira pörgősek mint a borderek, okosak, intelligensek, általában könnyen és gyorsan tanulnak és ahogy eddig ismertem őket, végtelenül imádják a gyerekeket...és persze a simogatást is :D Csak rábeszélni tudlak a skót juhászkutyára, nekem is colliem lesz, és tudom miért választottam a fajtát ^.^

Bátran ki merem jelenteni, hogy számomra maga a nagybetűs Legjobb (és Leguniverzálisabb) Kutyafajta :) De persze lehet, hogy te nem így gondolod, vagy nem így fogod gondolni, mindenesetre ajánlom, hogy ismerd meg jobban a colliekat! Megéri :)

A szüleiddel pedig alaposan beszéljétek át a

kutyavásárlást, akár bízd rájuk a döntést, talán úgy a legjobb...


Ó, és a skót juhásznál kihagytam valamit, a szőr témával kapcsolatosan: tévhit, hogy nagyon sokat kellene törődni a szőrével, elég hetente, kéthetente, netalán még ritkábban fésülni, ha gyakrabban tennéd, az még ártana is. Csak a füle mögötti részre kell odafigyelni. Fürdetni sem kell sokat, csak, ha viszed kiállításra, akkor az előtt, de ha nem, akkor elég évente 2-3x. Az egyetlen probléma, hogy nagyon vedlenek a colliek...de milyen kutya nem vedlik? :D :D

2012. dec. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
Amúgy hogyha azért nem tetszik a collie, mert hosszú a szőre, akkor a collie smooth-t válaszd. A collie rövidszőrű változata:)
2012. dec. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
ajánlom hogy ha menhelyről választotok akkor ne nagyon pici kölyköt: a nagyobbaknak már látszik a formájukon hogy milyenek lesznek, és (legalábbis az én kutyám esetében) meg tudták mondani hogy milyen a természete. és kilenc hónapos volt mikor elhoztuk
2012. dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 Jázi&Csenge ***** válasza:
66%

Vikcsi12-vel viszont nem igazán értek egyet.

A labrador nem éppen az a tipikus agilityre teljesen alkalmas kutya, frizbire is inkább csak hobby szinten tudnám javasolni. Ő egy vadászkutya, és nem éppen a te igényeidnek megfelelő, kérdező. Kedves kutyák, meg minden, de inkább ne emellett a fajta mellett dönts. Tapasztalat. Az osztálytársamnak (12 éves) is labradorja van. Borzalmasan elrontotta, neveletlen, idegbeteg kutya lett belőle, noha járt vele kutyasuliba is. Igaz, a mozgásigényét nem elégíti ki a fiú, mert nagyjából havonta viszi sétáltatni, de attól még az is közrejátszhatott abban, hogy most olyan a kutya amilyen, hogy soha nem tekintette falkavezérnek a gyereket, aki máig nem tudja kézben tartani...a labrador sem az a tipikus "első kutyának is jó egy gyereknek" fajta...szerintem. Bár a belgáknál jobb választás, meg kell hagyni...


A német juhászkutya is olyan munkakutya, mint a belgák, eszedbe ne jusson beszerezni egy nj-t! Hagyd meg inkább a tapasztalt, határozott felnőtteknek a fajtát, akik arra használják, amire való.


A vizslákról a labradorokhoz hasonlóan tudok nyilatkozni, őket sem az agility pályára teremtették, sokkal-sokkal inkább a vadászok mellé.

2012. dec. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 Jázi&Csenge ***** válasza:
66%

Ó, és még Vikcsi12 írt egy fajtát, ami kicsit vicces :D

Nos, a leonbergik maximum annyit csinálnak az agility pályán, hogy lefekszenek a kellős közepébe, és ott durmolnak egy nagyot. A leók kellemes társak, kitűnő családi kutyák, oda és visszavannak a gyerekekért, de méghogy sportolni velük...:D elég lomha óriások.

És bocsi, Vikcsi12, nem akarom kielemezni a válaszodat, meg megbántani sem akarlak, csak leírtam, hogy ezeket a fajtákat inkább ne válassza a kérdező :)


Amit a 14:37-es írt, az jó ötlet, mert létezik a skót juhászkutyának egy rövidszőrű változata is, a smooth collie, aki elvileg ugyanolyan belső adottságokkal rendelkezik, bár nem ismerem annyira őket. Nekem a rough collie, vagyis a hosszúszőrű skót juhászkutya nagyságrendekkel jobban tetszik, de most persze nem rólam van szó...

2012. dec. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:

"kölyköt szeretnék :) valami kis cukit.. csak attól félek a menhelyieknél hogy beteg lesz,vagy csúnya lesz nagy korában :("


Menhelyeken is vannak csodaszép kölyökkutyák. És miért lenne csúnya? Most neked csak küllemre kell kutya, vagy társra vágysz? Amúgy a menhelyi kutyák is orvosi vizsgálatokon esnek át. Ha szaporítótól vásárolt kutyára költesz, az ugyanúgy beteg lehet. Ha meg rendesen eltervezted hogy Border Collie-t akarsz tenyésztőtől venni, hogy egészséges kutyád legyen, akkor keress fel tenyésztőket, látogasd meg őket, és ismerkedj meg előtte a fajtával. Akkor úgy is eltudod dönteni, hogy beleillik-e az életmódodba avagy sem. Azért mert tetszik küllemre a kutya, még nem biztos hogy neked való...

2012. dec. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 A kérdező kommentje:
ezzel tisztában vagyok... hát erre anyumat beszéljétek rá hogy a skót juhásznak nem kell annyit bajlódni a szőrével xDD a border collie mindig is tetszett...tudom eléggé kell neki a séta... és nem biztos hogy mindennap megtudnám a bordernek oldani a sok óra sétát
2012. dec. 28. 17:06
 18/62 A kérdező kommentje:

[link]

találtam egy ilyen menhelyi kutyust... :) Nagyon tetszik vélemény?


ő mégjobban [link]

2012. dec. 28. 17:14
 19/62 anonim ***** válasza:
Mindkettő aranyos, édespofák. Nem tudnék választani.
2012. dec. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 A kérdező kommentje:
a 2.-nak van valami a lábával
2012. dec. 28. 17:40
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!