Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem törzskönyves kutyát venni...

Nem törzskönyves kutyát venni tényleg olyan rossz dolog?

Figyelt kérdés

Van egy alom ami nem törzskönyves, de csak azért nem lehet törzskönyvük, mert az a szervezet aminek tagja a "tenyésztőjük" nem törzskönyveztethet, már! Mert a Meoe "megoldotta" hogy csak ő adhasson törzskönyvet. Ettől ez a kutya még ugyan az a kutya mintha lenne törzskönyve, az csak egy papír. Nem?

Oltás, chip, féregtelenítés megvan.

De félek hogy a kutya egész életében magyarázkodnom kell hogy miért nincs törzskönyve.



2013. jan. 3. 08:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
54%

max csak az oltás, chip és féregtelenités árát kérhetik el ha az valóban meg van. amugy meg mindenki igényelhet a Meoe-től törzskönyvet, ha a prócedúrát végig csinálta.


ha ezen felül akarnak kérni összeget akkor bizony ott már gondok vannak

2013. jan. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
79%
Ez az egész dolog nagyon sántít. Tuti, hogy valami más van a dolog mögött.
2013. jan. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
70%

Inkább az a kérdés, hogy akinél az alom megszületett miért elleti a kutyáját ha nem a fajta nemesítése a célja és még törzskönyvet sem tudja megoldani? Vagy a pénz, vagy annyira ostoba, hogy nem érti hogy így is milliószámra vannak gazdátlan, fajtatiszta (legalább annyira, mint az övéi) kutyák menhelyen. Na ezért kell majd magyarázkodnod és ezért nem jó ötlet. Nem jó az ilyen embereket támogatni, mert így sosem lesz vége ennek a sztorinak...


Milyen fajta kutyát szeretnél amúgy?

2013. jan. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
33%
A törzskönyv a kutya személyi igazolványa lenne. Nem probléma, ha nincs, csak akkor nem nevezheted a kutyát fajtatisztának elviekben. Persze gyakorlatban miért ne...A törzskönyv hivatott igazolni a kutya származását, és, hogy a felmenők között nincsen keverék kutya! Szerintem nem csak egy papír, sztem fontos lenne, de a saját dolgod eldönteni, hogy szükséged van-e rá.
2013. jan. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
38%
Akkor én most fogok igazolványt kapni a kutyámról, aki most még fajtajellegű keverék, de amint meglesz a törzskönyv, már fajtatiszta is. :D
2013. jan. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Németjuhászról van szó?
2013. jan. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
65%
Biztos rohadt viccesnek találod, de ez az igazság. Lehet röhögni, de ezzel csak azt fejezted ki, hogy mennyire nem érted a lényegét a törzskönyvnek. Nem viccből találták ki, és én nem használtam a "fajtajellegű keverék" megnevezést, mert nem tartom helyesnek. Én csak elmagyaráztam miért jó a törzskönyv.
2013. jan. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Jaj basszus! Idézőjelbe írtam és nem rád céloztam! Egyébként velem most valóban ez történik és pont azért, mert nekem KELL a törzskönyv, tehát egyetértek ám Veled. De látom, paprikás hangulatban vagy.
2013. jan. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
30%

Ha meg vagy győződve róla, hogy tisztességes tenyésztők, és tényleg csak jogi okok miatt nincs törzskönyv, akkor vedd meg nyugodtan. Gondolom nem akarsz vele tenyészteni és kiállításokra járni, csak hobbi célra kell, akkor meg tök mindegy.

Kérd meg őket, hogy mutassák meg a szülők papírjait, kiállítási eredményeket, hasonlókat. Járj utána alaposan, nehogy véletlenül szaporítókat támogass!

2013. jan. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
54%
Akinél minőségi alom születik, jó szülőőktől az venni fogja a fáradságot, hogy letörzskönyvezze őket. Ennek a szervezetes dumának meg ne dőlj be, évek óta a MEOE törzskönyvez minden kutyát(kivéve talán német juhász). Ha nem ér meg a kedves "tenyésztőnek" pár ezer forintot az, hogy törzskönyvezze a kutyáit, akkor valószínűleg a minőség is olyan színvonalon van. És igen, hiába van a szüleinek papírja, ha neked nincs semmi a kezedben, amivel bizonyíthatnád, hogy valóban azok a szülei, akkor magyarázkodhatsz bárkinek az a kutya akkor sem lesz fajtatiszta.
2013. jan. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!