Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem törzskönyves kutyát venni...

Nem törzskönyves kutyát venni tényleg olyan rossz dolog?

Figyelt kérdés

Van egy alom ami nem törzskönyves, de csak azért nem lehet törzskönyvük, mert az a szervezet aminek tagja a "tenyésztőjük" nem törzskönyveztethet, már! Mert a Meoe "megoldotta" hogy csak ő adhasson törzskönyvet. Ettől ez a kutya még ugyan az a kutya mintha lenne törzskönyve, az csak egy papír. Nem?

Oltás, chip, féregtelenítés megvan.

De félek hogy a kutya egész életében magyarázkodnom kell hogy miért nincs törzskönyve.



2013. jan. 3. 08:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Csak nem Töpfner Józsi? :) Neki vannak a legjobb vadászkutyái és OAE-s :)
2013. jan. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


A legfontosabb tényleg az lenne, hogy a show vonalat megszüntessék minden olyan kutyafajtánál, amelyiknek valamilyen célja van. A munkakutyákra gondolok. mert egy bolognese-nél tökmindegy. De egy magyar agár pl, ne legyen már külön küllem, külön munka, külön mittudoménmilyen. Legyen egy kategória. Szép is, okos is. Miért ilyen nehéz ez?



Amúgy, nekem is törzskönyv nélküli fajtatiszta kutyám van. Sokkal jobb ösztönnel, mint egy kiállítási fajtatársa (amúgy mudi).

Volt már törzskönyves is, más fajta, de az beteges volt egész életében...

2013. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 AnnaPetro ***** válasza:
26%
dehogy hülyeség.. csak akkor kell törskönyv ha versenyeztetni akarod. de amúgy fölösleges ha meg van neki minden oltása és egészséges akkor nincsen semmi baj. Én Border Colliem sem törzskönyves.
2013. jan. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
De ha esetleg később versenyeztetni akarod, akkor bizony sajnálni fogod, hogy nincs törzskönyve. Lehet bármilyen köntösbe bújtatni a dolgot, a törzskönyv nélküli értelmetlen, felelőtlen kutyagyártás akkor is egy elítélendő és ostoba dolog. Még ostobább az, aki képes elhinni a kamu szövegeléseket, hogy miért nincsen papír. Ha autót veszel és nem akarják odaadni a papírjait valami mondvacsinált okból kifolyólag, azt vígan elhiszed? Ugye hogy nem. Akkor egy kutyával miért tennél másképp?
2013. jan. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
57%

AnnaPetro!

Én azért nem vennék olyan kutyát, aki "ránézésre egészséges", egy kölyöknél se a dp-t, se a többi rendellenességet nem fogod még látni (hacsak nem brutáldurva), max. azt, ha fostos vagy csúnya a szőre stb.


Néha nem értem az embereket, a mai világban 60eFt-ért már lehet kapni tenyésztőnél kiskutyát. Ha levonjuk a chip, a 2 oltás és a féregtelenítések árát, ott vagyunk, hogy 45eFt, ebből vonjuk le a tk árát, legyen mondjuk 40eFt.

Ehelyett sokan mit csinálnak? Szaporítótól vesznek oltatlan, chip nélküli kölyköket 20-30eFt-ért, amikor alig kéne többet költeni összességében a kölyökre és egy tk-s, eü szűrt, szerződéssel vásárolt kölyök kutyája lenne, aki garantáltan mentes a fajtára jellemző betegségek alól.

2013. jan. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
78%

Theia és Alexandra! Az OAE nem név nélkül gyárt kutyákat csak úgy "ahogy esik úgy puffan" módra, hanem ők is normális tenyésztők, csak a MEOE nem engedi a TK-t. Ennyi. Ha valaha lesz egy agaram (és szerenték egyszer), akkor tuti Töpfner Józsihoz megyek, mert a kutyái lélegzetelállítóak.


Hogy miért nem lépnek be a MEOE-ba? Mert a MEOE pont a show vonalat pártolja, nem engedi a harcot az agaras vadászatért (holott az agár mindig a legyengült, beteg példányt kapja el, ponthogy jó lenne az állomány karbantartásához) és ott elég pl egy aranykoszorús mestertenyészethez 12 CAC/Derby kutya (ami mint tudjuk megvásárolható) 12 alomból, míg az AOE az ilyenekre sz@rik, csak és kizárólag a minőség a fontos.

2013. jan. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Little Red!

Én a kérdező leendő kutyája kapcsán már kifejtettem az álláspontom a 17-es hsz-emben.


Ezt most AnnaPetronak írtam :)

2013. jan. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
10%
Little Red, ez nem igaz, hogy a MEOE nem engedi a törzskönyvet. Pont az a baj, hogy gyakoratilag bármely két törzskönyves kutya kölykeit lehet törzskönyveztetni bármiféle feltétlerendszer vagy szűrő nélkül. Ha mindkét szülő törzskönyves, akkor még csak MEOE tagnak se kell lenni hozzá. Amúgy meg még mindig ott a lehetőség, hogy államilag elismert tenyésztő szervezetté kell alakulni és máris mehet hivatalosan minden!
2013. jan. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!