Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem törzskönyves kutyát venni...

Nem törzskönyves kutyát venni tényleg olyan rossz dolog?

Figyelt kérdés

Van egy alom ami nem törzskönyves, de csak azért nem lehet törzskönyvük, mert az a szervezet aminek tagja a "tenyésztőjük" nem törzskönyveztethet, már! Mert a Meoe "megoldotta" hogy csak ő adhasson törzskönyvet. Ettől ez a kutya még ugyan az a kutya mintha lenne törzskönyve, az csak egy papír. Nem?

Oltás, chip, féregtelenítés megvan.

De félek hogy a kutya egész életében magyarázkodnom kell hogy miért nincs törzskönyve.



2013. jan. 3. 08:27
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Magyar agárról van szó. Ahol a MEOE mellett van még a MATOE és az OAE. Az OAE nem törzskönyveztethet, de ott vannak a legjobb agarak, nem kiállítási kutyák hanem vadászkutyák. Szerveznek teljesítményvizsgákat, ahol felmérik az agarak képességeit és ez alapján tenyésztenek. Nem akartam leírni a fajtát, de látom hogy anélkül nem egyértelmű.

De ha pl. sétáltatom a kutyát és megkérdik hogy milyen fajta és van-e törzskönyve, akkor mondom hogy nincs, akkor azt hiszik valami keverék, pedig jobb kutya mint sok törzskönyves, de ezt csak a hozzáértők tudják.

2013. jan. 3. 09:46
 12/28 anonim ***** válasza:
80%

Hát kérdező, ilyen mesével csak a hozzá nem értő embereket lehet megvezetni. Az, hogy nem MEOE tag az illető nem sokat jelent. Attól még lehet törzskönyvezni de akár be is fizetheti a tagdíjat és máris tag lesz. Ráadásul a MEOE nem intézett el semmit, olyannyira nem, hogy hamarosan már az is csak egy gyűjtő szervezet lesz és az egyes fajták átkerülnek az újonnan alakult fajtadondozó szervezetek kezelésébe. Ezeknek a fajtagondozó szervezeteknek meg csatlakozniuk kell vagy a MEOE-hez vagy a MESZ-hez, így lehet majd a kutyáknak államilag elismert FCI törzskönyve. Eddig ugyanis a MEOE által vezetett FCI törzskönyv nem volt államilag elismert.


[link]

2013. jan. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Nem vagyok paprikás, bocsi :) Nem mindig jön át az irónia az írott szövegben :) Sokkal jobb lenne ha az ember hallana hozzá hangsúlyt. Viszont kedves kérdező, a tenyésztő akkor is megoldaná a törzskönyv kérdést, ha törzskönyves kutyát akarna eladni.
2013. jan. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Ja, most látom az új hozzászólásodat. Akkor itt az ideje, hogy az agarasok is egyesüljenek, és létrehozzák a saját tenyésztő szervezetüket, mert "csak egy maradhat"! :)


Tudom, hogy ez nehéz, mert mindenki félti a pozicióját és az érdekeit, de valamit lépni kell!

2013. jan. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
66%

Ne haragudjatok kedves kutyások, de én ezt az egészet nem nagyon értem...


Kinek és miért kellene magyarázkodni ha nincs törzskönyv?

Oltás, féregtelenítés, chip, opcionálisan ivartalanítás.

Mi egyéb kell, hogyha nem hordja szemlére az állatot, csak házikedvenc/házőrző?

2013. jan. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
54%
# 15, azzal, hogy "igénytelen" a vevő, keresletet növel az igénytelenül szaporított kutyákra, egyúttal a kínálati oldalon is generálja a további kutyaszaporítást. Így hozzájárul a fajtatiszta kutyák minőségének a romlásához. Mindezért még fizet is. A kérdező esete ennél jóval bonyolultabb, itt már jogi, politikai és gazdasági érdekek mentén megy a van törzskönyv-nincs törzskönyv játék. Szomorú, amikor még a profi kutyások se tudnak a kedvenc fajtájuk érdekében egységbe tömörülni, hanem csak a széthúzás és az ellentétek vannak.
2013. jan. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
89%

Én mostanában egyre több tenyésztőről tudom meg, hogy pl. törzskönyvet igény szerint kér ki.

Mindezek mellett egészséges, szűrt szülőktől származó, oltott, chipes, féregtelenített kölyköket adnak el, szerződéssel, garanciával.

Ha mindez megvan, akkor engem valszeg nem érdekelne a kérdező helyében a dolog.

2013. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
89%

Aham. Csak azért kérdezem, mert nem nagyon vagyok képben. Kutyám több mint 10 éve nem volt, utcáról befogadott macska van.


Egy tenyésztőt ismerek, ő mesélt korábban ezt-azt. Pl. ahogy minden más területen, itt is el lehet intézni mindent - mondjuk egy foggal kevesebbel született a kutya? Sebaj, ír papírt az állatorvos, hogy ráharapott egy botra és ki kellett szedni az egész fogat. Csak elő kell szedni a zsebből a papírpénzt. :/ És mindezt olyan körökben, ahol ultrahangkép alapján teszik le a foglalót a kutyáért...

2013. jan. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
51%

Igazából ez a beszélgetés most számomra nagyon lehangoló.

Aranyos édes kiskutyákról van itt szó, akik csak arra várnak, hogy valaki szeresse őket. A beszélgetés meg oda jutott, hogy gyakorlatilag személytelen árú cikként vannak emlegetve.

Tudom hogy ha úgy vesszük azok is, de akkor is olyan szomorú ez. :,(


Nekem egy mentett törzskönyv nélküli,l de fajtatiszta kutyusom van. Egy szaporítótól lett elkobozva szörnyű állapotban. Évekig bezárva tartották egy pincében. Majdnem elvesztette a fél szemét, többször műteni kellett, mert évekig nem kezelték a szemgyulladását.... Szóval gondolhatjátok, hogy mennyire megvetem a szaporítókat.


Viszont ha ezek a tenyésztők (vagy nem azok, nem tudom megítélni) valóban igazat állítanak, akkor én megvenném a kutyust, nem ragaszkodnék a törzskönyvhöz, csak jó kutya legyen, az fontosabb mint a papír. Persze csak ha hobbi célra kell.

2013. jan. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
94%
Az az igazság, hogy ha munka célra kell (mondjuk vadászatra) akkor a szűréseken túl mindenféle papírnál fontosabb a kutya valódi származása és funkcionális használhatósága. Az lenne az ideális, ha ez papírokkal együtt is biztosított lenne, tehát nem küllem tenyésztés folyna és azoknak akik valóban szeretnék megőrizni a fajta eredeti funkcióját nem kellene illegalitásba vonulniuk a showkutyások miatt. Meggyőződésem, hogy össze lehet hangolni a showkutyázást a munkaképesség megörzésével, csak sokaknak erre nincs igényük. Szerintem egy jó munkaképességű kutyának jó anatómiával kell rendelkeznie, egészségesnek kell lennie és ez már eleve megmutatkozik a szép küllemben is.
2013. jan. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!