Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban elhiszik egyesek,...

Valóban elhiszik egyesek, hogy itt Cesar Millan nyugodttá tette a kutyát? Inkább idegroncs, nem?

Figyelt kérdés
Leszögezem, hogy sok módszerét nagyon hasznosnak tartom, ért a kutyákhoz stb., de az kicsit vicces, hogy a csupa stressz, kifáradt állatra be akarja magyarázni, hogy nyugodt megadó. Ez a videó az: http://www.youtube.com/watch?v=IjLDQmgYd-s (Aki nem akarja végignézni, tekerjen 8:30-hoz) A tulajdonosok később továbbadtak a kutyán, nem működött a módszer. Az külön plusz, hogy a kutya az elején teljesen elkerülő magatartást tanúsít, ő kényszeríti bele az agresszióba.
2013. jan. 3. 13:12
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
80%
Azért egy dologban egyetértek a pasival: első és legfontosabb dolognak tartja a kutyák alapos lemozgatását, a hosszú sétát. Utána jön a fegyelem. Nyilván ez logikus, mégis sok gazdi úgy akar fegyelmezni, hogy max napi fél órát sétál, a kutya meg tele van energiával. De a részletes magyarázatait én is zavarosnak tartom. Talán mert nem tudja jól szóban kifejezni magát angolul?..
2013. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Nekem őszintén Victoria még unszimpatikusabb. Mikor Dieselről van szó, egyből elviszik ivartalaníttatni meg ilyen hülyeségek, holott simán csak meg kéne nevelni. Én valahol a kettő között helyezném el a megfelelő nevelési módszert. A csak pozitív megerősítés szerintem ugyanúgy hülyeség, mint a csak tekintélyelvű nevelés.
2013. jan. 3. 15:02
 13/38 anonim ***** válasza:

Én a hagyományos nevelésben hiszek. Ha jót csinál, meg kell dicsérni, ha rosszat, meg kell szidni. Mindezt következetesen. Így tekintélyed is lesz, és tudni fogja a kutya hogy mi jó és mi rossz. Nem kell ezt szerintem túldimenzionálni.

Az pedig tény hogy sokat kell mozgatni, sétáltatni.

2013. jan. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
74%
Na nekem pont ez ez egyik nagy hiányom, hogy CM csak a mozgatást erőlteti és nagyon ritkán esik szó az ösztönszintű lefárasztásról még ritkábban a tanítással történő szellemi munkáról. Persze az USA-ban, ami az elkényelmesedett emberek hazája kár is lenne azt javasolni, hogy aktívan foglalkozzanak a kutyával, ott még a fizikai lefárasztásra is a futópadot használják (ami valahogy minden lakás alagsorában ott virít).
2013. jan. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Igen, a mozgatásban és még azért jópár dologban igaza van, nem mond hülyeségeket.
2013. jan. 3. 15:16
 16/38 anonim ***** válasza:
81%
A mozgás nem számít annyira. Persze kell, de a szellemi fárasztás ezerszer lényegesebb, az, hogy dolgozzon agyilag, kommunikáljon a fajtársaival. Jobban le is vezeti az energiáit, feszültségeit a kutyának, mint az, ha 2 órán keresztül csak futtatják. Ezt sajnos mind a ketten elfelejtik, Victoria is és Millan is.
2013. jan. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
60%

Én tegnap döbbentem meg nagyon, mint friss kutyatulajdonos.


Egy órán keresztül tanultunk a kutyával otthon a lakásban. Úgy kifáradt utána, hogy oldalra dőlt és aludt reggelig. Még az esti sétájára sem volt hajlandó lejönni. Mintha két órát futott volna, pedig csak egy óra tanulás volt...

2013. jan. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
72%
10-15 perc jól megtervezett szellemi munka sokkal többet ér, mint akár 4-5 óra aktív mozgatás.
2013. jan. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Igen, ez sok fajtánál így van, de nekem pl. huskym van, és nála igenis fontosabb a fizikai fárasztás, mert hatalmas mozgásigénye van. De általánosságban igazatok lehet.
2013. jan. 3. 15:29
 20/38 anonim ***** válasza:
Mind a kettő fontos. :)
2013. jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!