Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban elhiszik egyesek,...

Valóban elhiszik egyesek, hogy itt Cesar Millan nyugodttá tette a kutyát? Inkább idegroncs, nem?

Figyelt kérdés
Leszögezem, hogy sok módszerét nagyon hasznosnak tartom, ért a kutyákhoz stb., de az kicsit vicces, hogy a csupa stressz, kifáradt állatra be akarja magyarázni, hogy nyugodt megadó. Ez a videó az: http://www.youtube.com/watch?v=IjLDQmgYd-s (Aki nem akarja végignézni, tekerjen 8:30-hoz) A tulajdonosok később továbbadtak a kutyán, nem működött a módszer. Az külön plusz, hogy a kutya az elején teljesen elkerülő magatartást tanúsít, ő kényszeríti bele az agresszióba.
2013. jan. 3. 13:12
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
Félóra aktív séta és 15perc klikkerezés tuti 3-4óra alvás :D
2013. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
80%

Csak halkan jegyzem meg, hogy a tükör módszerben ezt 3 egységre bontották:

- viszonyrendezés

- tanítás

- életmód


Ebben minden benne van.

Bármilyen problémád van a kutyával, tuti, hogy az egyikben megtalálod a megoldást.


A tanításban soha nem használnak (használunk) büntetést és semmiféle kényszert - és kényszernek számít még egy pórázrántás is. Csak pozitív megerősítés van és kialvás, nagyon indokolt esetben lehet szó max. negatív megerősítésről. Ettől lesz a klikkerezés klikkerezés, nem attól, hogy egy kis műanyaggal kattogtatsz.


Viszonyrendezésnél már nem ez a helyzet. Ott természetesen büntethetsz, és erre nagyon alaposan felkészítik a gazdát, mert ezt a legkönnyebb elszúrni.


Az életmódban pedig fontos a fizikai és a szellemi lefárasztás is, erre a klubozástól kezdve a kutyás sportokon át a versenyre készítésig minden benne van, igény szerint.:)

Külön kiemelném, hogy a tükör ŐV egészen más, mint a hagyományos, terápiás céllal is alkalmazható, és a kutyák 95%-ának ajánlott... (kivéve nagytestű pásztor kutyáknak, akiknek mindenféle ŐV tilos kellene, hogy legyen, és extrém eseteknek, amikor a kiképzők nem tudják előhozni a kutyából a zsákmányosságot vagy a védő ösztönt...- ami egyébként MINDEN kutyában ott van, maximum a segéd nem tudja elővarázsolni.)

Az ŐV a legmagasabb ösztönszinten történő lefárasztás. Én mindenkinek csak ajánlani tudom.:)



na. és ezt most azért írtam le, hogy próbáljuk már észrevenni, hogy tök jó, hogy vannak ilyen TV-s műsorok, de azért nem hozzájuk kell viszonyítani a dolgokat.

Amatőröknek jó a barátok közt helyett. (Egyébként Victoria műsorából nem sokat láttam, de ő már közelebb áll szerintem az igazsághoz, viszont abban a 10 percben, amit összesen láttam is csinált érdekes dolgokat. A könyvébe belelapozgattam, az egész szimpatikus volt.:))


Több módszert is ismerek, nem vagyok elvakult. (Elfogult meg végképp nem, elég kritikus vagyok, ez amolyan szakmai ártalom nálam, a tükrösökben is találtam kritizálni valót, de mindig nagyon jól fogadták, és legnagyobb csodálkozásomra rövid időn belül éreztem a változást is.:))


Csak szeretném, ha büszkék lennénk arra, hogy b.sszus, nálunk magyaroknál ilyen van.

A kutyatartás egyik leprafészkében egy ilyen kutyaiskola született.

Egyébként az etológusainkra is világ szinten lehetünk büszkék.

Szóval csak igyekszem helyretenni kicsit az emberek fejében ezeket a dolgokat.

A tükrös kiképzőket szerte a világon tárt karokkal fogadják.

Az etológusokat úgyszintén. (Csányival megfogtuk az isten lábát.:))

(és mondom ezt mindenféle szittyamagyar felhang nélkül...)


Egyébként én minden műsorból azt hiányolom a leginkább, hogy nem a gazdák foglalkoznak a kutyákkal. - Pontosabban azt, hogy a kiképző nem a gazdával foglalkozik.

Mit keres a póráz egy kiképző kezében? Ettől a gazdának még nem fog működni a kutya.

Persze, néha elismétlik a tanultakat, Cesarnál is néha sétáltatják ők is a végén a kutyát, de a nyakamat merném tenni rá, hogy fél órával a forgatás után minden olyan, mintha nem történt volna semmi. (Esetleg amíg a gazdában még munkálnak a friss élmények, és próbál következetes meg komoly lenni, addig a kutyája furcsállja ezt és megcsinál pár dolgot, de ez tipikusan a sz.rból épített vár esete...)

2013. jan. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
A videón Millan egyszerűen bealázta a kutyát. Aki picit is érti a kutyák testjeleit, látja, hogy félelmében, idegességében nem mer mozdulni sem szerencsétlen. Azért azt mindenki tudja, hogy egy nyugodt kutya nem liheg úgy, mintha sokkot kapott volna!
2013. jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
90%

Na hát, ezt el sem hiszem, hogy idáig jutottunk, hogy senki nem védi :) Engem is ver a víz tőle... Néha megnézek egy-egy részt, de mindig felidegesítem csak magam.

Kb. két éve tettem fel egy ilyen kérdést, és le lettem hordva a sárga földig. Megfélemlíti beterrorizálja a kutyákat, rengetegszer félős kutyát is erőszakkal, dominanciával rángat át olyan helyeken, amiktől fél, stb.

Nekem ez is félelmi agressziónak tűnik amit ez a kutya mutat, az első perctől lent van a farka... Félelmet meg nem lehet büntetni basszus...

2013. jan. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
71%
Mondjuk azért a védelmében elmondanám, hogy valamit csak jól csinál, ha van 30-40 saját kutyája és valahogy mégis dolgozik velük, kontrollálja őket és az ő kezében tényleg megcsinálják a kutyák, amit kell. Számomra az a kérdés, hogy ezt a tudást érthetően adja át vagy sem.
2013. jan. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, utolsó előtti vagyok és én is elmondanék a védelmében egyetlen dolgot a fizikai fárasztás mellett. Azért az is nagyon fontos, hogy hangoztatja, hogy csak az egészséges falka tudja meggyógyítani a betegesen viselkedő kutyát. Ezt azért nagyon fontos minden fronton elmondani, mert a legtöbb ember azt hiszi, hogy az normális, hogy a kutyák nem jönnek ki egymással. Szóval ez is plusz egy neki :)
2013. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
69%
CM szerintem ösztönösen kezeli a kutyákat. Nem túl tudományos (egyáltalán nem), hogy jól vagy rosszul választja meg a módszereket (szerintem sokszor rosszul) megint csak vita tárgya lehet, néha még a kutya testbeszédét is félreértelmezi de ha a kezébe kap egy kutyát akkor valamit általában ki tud hozni belőle. Ha így nem megy, akkor úgy. Próbálkozik, valami majd bejön. Valószínűleg ezért is tud a saját falkájával jól együtt élni (habár a valóságot nem ismerjük, csak amit a TV-ben mutatnak). Az más kérdés, hogy a gazdik kezébe nem tud olyan eszközöket adni, amivel ők is boldogulnának. Ha a gazdinak mázlija van, akkor ráérez ő is és boldogul a továbbiakban CM segítsége nélkül is, de szerintem ez a ritkább. Azt meg ne felejtsük el, hogy egy idegen embernek (kiképzőnek) más kutyájával mindig könnyebb, hiszen ő a gazdival ellentétben tiszta lappal indul a kutyánál. Mindenesetre a TV stábbal közösen jól eladható műsort tudnak készíteni, amit az emberek zabálnak.
2013. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Meg eszembe jutott még egy dolog: vajon milyen lehet ezeknek a 'megjavított' kutyáknak a behívása? Vagy az amerikaiak sosem engedik el a kutyát, és nem hívják be? Mert ezt nem mutatják.
2013. jan. 3. 20:03
 29/38 anonim ***** válasza:
82%
Az amerikaiaknál sajnos nem szokás a póráz nélküli séta, foglalkozás. Ott erre nem is fektetnek hangsúlyt, hisz már feltalálták a flexi pórázt...
2013. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer mutattak egy kib*ott nagy kutyaparkot ahol még tó is volt és ott szabadon voltak a kutyák. Szerintem a behívásuk hasonló lehet, mint a magyar kutyák nagy részének: visszamegy, ha van hozzá kedve.
2013. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!