Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatásról való leszoktatás?

Ugatásról való leszoktatás?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves yorkshire terrier szuka kutyám. Kb. 8 hónapos korában kezdett el folyamatosan ugatni. Reggeltől estig képes ugatni, de szó szerint folyamatosan. Sokszor már hangja is alig van és bereked, de akkor sem hagyja abba. Lakásban szerencsére nem csinálja, de nagyon zavaró, hogy akárhányszor leviszem sétálni nem fogja be. Tudnátok tippeket adni, hogy hogyan lehetne leszoktatni? Néha, ha erélyesen rászólok pár percig leáll, de ha meglát valakit kezdi elölről. Mondjuk az se zavarja, ha a kihalt utcán csak mi vagyunk, a nagy semmit is képes ugatni. :D
2013. jan. 7. 21:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
én fognék egy fél literes ásványvizes üveget, beleraknék pár kavicsot és amikor rákezdene a nem szó után jó nagy erővel megráznám az üveget. ha ez sem segít akkor még egy jelképes legyintés is menne a popójára az üveggel. ha megint rákezdi megint rázok. és csak haladnék nyugisan tovább mint ha mi sem történne.
2013. jan. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nem, szerencsére nem az a táskában cipelős öleb típus, vérbeli terrier. Egész nap pörög, ugrál, játszik, szaladgál még a lakásban is. Nehéz is lefárasztani. A labdás ötletet kipróbálom. Azt amúgy is imádja. Hátha eltereli a figyelmét, mert amíg szaglászik csendben van, de amint abbahagyja ugat.

Ezt a kavicsos ötletet is mintha már olvastam volna valahol. Remélem valamelyik beválik.

Köszönöm az eddigi segítséget!

2013. jan. 8. 18:23
 13/13 anonim ***** válasza:
ha labdás, akkor jól is motiválható, és hamar tudsz vele haladni a tanulásban. Csak azért vagyok ilyen "okos" mert az én Lilim is egy elmebeteg:))) őt rendesen dolgoztatni kell, hogy helyén legyen az agya. A séta arról szól, hogy pisil, kakil, és már "jelentkezik a munkára" :))) mire hazaérünk menni alig bir, olyan fáradt:))) Szerettem az ilyen yorkikat.
2013. jan. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!