Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet büntetni egy kutyát?

Hogyan lehet büntetni egy kutyát?

Figyelt kérdés

Az a célom, hogy úttestre menjen le a kutya. Ehhez tegnap kaptam itt egy jó ötletet, hogy "húzzam csőbe". Én lépjek le az úttestre, és ha ő is lelép anélkül hogy szólnék neki, büntessem meg. Én csak annyit csinálok, hogy megemelt hangon jól megszidom. Megütni nem akarom.

De itt láttam olyan hozzászólásokat ami arra utal, hogy vannak különböző büntetési módszerek.

Mik azok, és milyen esetekben érdemes használni őket?



2013. jan. 8. 12:21
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Amúgy eddig is ilyen teljesen hagyományos módszerekkel neveltem őt, és mint fentebb írtam, nagyon rövid idő alatt nagyon szép eredményeket értünk el.

Csak azért kérdeztem rá a büntetésre, mert már eddig is kaptam itt pár jó ötletet, gondoltam hátha most is. :)

2013. jan. 8. 13:51
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg akkor te is és a nővéred is ösztönösen jól csináljátok. Ha komolyan gondolod, belülről is haragszol, és kiabálsz vele, az simán működhet. Egy megtolás vagy egy megzavarás sem nagyon más, csak akinek nem megy ösztönből, annak meg kell tanulnia.

Vagy az is lehet, hogy nem volt még kemény kutyátok és ezért működik. Lényeg a lényeg, hogy ha valami működik, akkor múködik és felesleges változtatni rajta.


Egyébként a büntetésnek az etológiai definíciója is az, hogy büntetés az, amitől az adott viselkedés mutatása csökken, vagy kialszik.


Tehát ha nálad működik a kiabálás, akkor az egy jól kivitelezett büntetés.

2013. jan. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Lehet hogy a vérünkben van. :D


Amúgy igaz hogy már 8 éves, meg hogy eddig sosem nevelték, de azért mégis csak egy uszkár, aki az egyik legjobban nevelhető fajta, szóval ez valószínűleg sokat segít a dolgon.

2013. jan. 8. 14:09
 14/21 A kérdező kommentje:
Amúgy komolyan gondolom. Igazán nagyon haragszom rá olyankor. Ez a legrosszabb dolog amit elkövethet, hiszen az életével játszik! Akár hányszor meglátom, úgy érzem mintha izomból gyomorszájon rúgnának...
2013. jan. 8. 14:11
 15/21 anonim ***** válasza:

Patkaszabálynál egyetlen egy dolog a fontos a következetesség. Én úgykezdtem el ezt tanítani minden kutyámnak hogy előszőr leültettem őket mindig a patkánál később persze nem minding kell leülniük de az elején én fontosnak tartom.


Tök egyszerű a dolog 1-2hétig minden eggyes patkánál leülteted a kutyát. Pórázon is meg anélkül is. Utána fogod magad és nem szólsz neki csak megálsz. ha leül akkor jól csináltad. még 1hétel később már csinálhatod azt hogy nem álsz meg hanem tovább mész. Ha leül akkor jók vagytok. Nah most ha már idáig eljutottál akkor lehet elkezdeni "büntetni" mert mostmár a kutya 1000% biztos tudja hogy ez egy szabály amit be kell tartania. előtte fölösleges hiszen nem tudja a kutya hogy mért bünteted.. persze attól is rá fog jönni de nem a leg állatbarátabb módszer :)


Remélem segítettem.

2013. jan. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Igen, segítettél. Köszönöm szépen. :)

Már tudja ám, hogy neki meg kell állni, de leültetni nem szoktam, lehet hogy azt is bevezetem. Ha rászólok mindig megáll, ha nem szólok, csak én állok meg, akkor nem mindig. Pl amikor nagy boldogságban szalad ki a futtatóból, akkor szinte biztos hogy nem. Még azt egy kicsit erősítjük, és akkor utána jöhet a büntis rész. :)

2013. jan. 8. 14:52
 17/21 anonim ***** válasza:

ahogy a kérdező hozzászólásából kiolvastam valójában nincsen ezzel baj csak a kutya feledkezik meg magáról néha. én ha nagyon előre csörtet vagy arra akar menni amerre én nem szeretném akkor egyszerűen csak rászólok hogy "hova mész"? se nem dühösen semmi. ilyenkor a kutya mindig megvár engem hogy na akkor most majd merre.


ha pedig olyan helyen járok amit ugy ítélek meg hogy tanácsosabb ha a lehető legközelebb van akkor magamhoz hívom, leültetem majd azt menjünk és ha előrébb akar sietni a lábamtól megintcsak a hova mész minden egyes alkalommal ha le akarna előzni. 2-3 után már gyönyörűen kullog a lábam mellett. figyelek ekkor arra is hogy ne vonja el a figyelmét semmi, tehát ha elkezdi a fülét hegyezni akkor rászólok . majd ha megint mehet előre akkor azt mondom oké és ő csörtet is előre :)

2013. jan. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én csináltam olyat vele hogy labdáztunk és 1-2szer a kb 30dobásból direkt az útra/út túloldalára dobtam a labdát. Gyakorolj vele majd ilyeneket is olyan útszakaszokon ahol csak félévente jár autó ^^
2013. jan. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Nagy baj tényleg nincs, csak ugye azt tudja már, hogy ha megáll akkor jó, de azt nem tudja, hogyha lemegy akkor rossz. Igazából ezt akarom vele megértetni.

Meg még nem is bízom benne. Amint látom hogy közel van egy úttest, folyamatosan attól rettegek, hogy egyszer csak fogja magát és kiszalad rá, bár még nem is próbálkozott ilyesmivel. És a behívás sem teljesen jó még. Már 10-ből 9x simán visszajön még más kutyáktól is (bár olyankor általában 2x kell szólni), de akkor is ott van az az egy, amikor bármi megeshet. Egyszer csak elszalad, lerohan az úttestre és ott a baj...


Egyébként ez alatt a beszélgetés alatt jöttem rá, hogy talán túl sokat várok tőle. Olyan nagyon rövid ideje van még velem, hogy igazán büszke lehetek az eddig elért teljesítményére is. :)

2013. jan. 8. 18:24
 20/21 anonim ***** válasza:
Kicsit messziről indulok, de amit irok az valóban ad neked megoldást. A szabályt úgy hivják, h kapuszabály, amit lehet utána bármi hasonló helyzetben is alkalmazni. Először kapuban próbáld, aztán ha ott megy akkor jöhet a padka. Amit tenned kell. A kapuszabály lényege, hogy a falka területét csak a falkavezér engedélyével lehet elhagyni, illetve, hogy a falkavezér hagyja el először. Aki tehát a kapun először kimegy az a főnök. Amit csinálod kell. Kilépsz a kapun (úgy lehetőleg h ne legyen szökésveszély, tehát pl kertben a lakáskapu jó terep) és megállsz előtte kicsit oldalt, h ne legyél szembe a kutyával. Ha a kutya ki akarna menni, akkor erősen, mérgesen visszalököd a kapu vonalából. Fontos, h csak akkor lépj fel ellene, ha valóban átlépte a kapu vonalát, akkor viszont rögtön. Csináld addig, mig a kutya magától nem akar átjönni. Nincsenek parancsok, meg ültetés. Ezt gyakorold sokat, úgy h akár ugrálsz a kapu előtt, vagy kifutsz rajta, a kutyának mindig meg kell állnia. Ha nem akkor visszalököd, ahogy az előbb irtam. Tehát a kutya csak hivásra jöhet ki. Ha ez megy akkor ugyanezt, ugyanigy lehet majd gyakorolni a padkánál is. Olyan patkák keress elsőre, ahol jól látszik a szintelválasztás mert ott könnyebb.. Kb ennyi. Remélem ez segit neked! A büntetéssel az a baj, hogy, ha rosszkor csinálod akkor mással kapcsolhatja össze a kutya. Ezzel meg nem csak azt éred el, hogy nem megy ki a kapunk, lép le a járdáról, de a kutya szemében erősited a poziciódat és ettől fog utána működni a kutyád. Persze ha ennél többet akarsz, akkor érdemes kutyasuliba menned :)
2013. jan. 9. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!