Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull, Amstaff tulajdonosok...

Pitbull, Amstaff tulajdonosok fülvágás?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatok illetve tanácsok érdekelnének hogy a kutya fülét amikor vágattátok mennyi ideig gyógyult pontosan? elő e fordult vérzés esetleg gennyesedés vagy bármi hasonló? hogyan értétek el hogy a kutya ne piszkálja? illetve hogy a varrat szedés után kellett e tartókötözés és ha igen az kb mennyi ideig?
2013. jan. 9. 10:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Én nem vágattam be a sajátom fülét, elvből ellenzema csonkítást. De az a baj hogy van amelyik nagyon csúnya lesz, nem megfelelő orvos vágja be:( Gondold át, hogy mennyire megbízható az illető munkáit tekintve.
2013. jan. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon kevés orvos vállalja be szépészeti beavatkozásként már. Vigyázz mert ha egy önismeretes dokihoz kerül fel is jelenthet mivel törvény tiltja már a fülvágást szépészeti beavatkozásként..
2013. jan. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
17%
3 hónaposan lett vágva neki a füle, először nyilván vérzett, hiszen seb. Aztán varr lett rajta. Sokan kötözik a sebet, de felesleges. Használhatsz gallért is, ha biztosra akarsz menni, az enyém nem piszkálta :) Tartókötözés teljesen nélkülözhető, hiszen nem olyan hosszú a megmaradt fül, mint a dobik esetében. Magától nagyon szépen feláll vágás után :) Amúgy augusztus 1 óta tilos a fülvágás, így ha találsz dokit aki el is vállalja vigyázz a kedves szomszédokkal, ismerősökkel, nehogy valaki feljelentsen!
2013. jan. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
5%
Kimaradt :) 10 nap a műtéttől a varratszedésig, addig majdnem teljesen meggyógyul a seb.
2013. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem magyarországon vagyunk így a tiltással nem lesz gondunk. Számomra ezért is ismeretlen a fülvágás menete mert magyarországon Az állandó rémhírek miatt sosem vágtuk egyik fülét sem.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2013. jan. 9. 10:52
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem az én dolgom, de biztos vágatni akarod? Ez személyes vélemény, de szerintem vágva tök rondák, füllel meg iszonyat édik :)
2013. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
30%

egy pitbull, vagy egy amstaff ne legyen már édi!!!

nekem az a tapasztalatom, hogy a 7-8 hetes korban elvégzett kupirozás a legideálisabb kor. A kiskutya egyáltalán nem piszkálja, el van foglalva a világ dolgaival Vérzés, gyulladás nincs, épp ezért nem is kell, és nem is szabad kezelni semmivel. Azt, hogy kell-e kötni nem tudom sajnos, nekem dobermannjaim vannak.

2013. jan. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20%
7-8 hetesen? ekkora butaságot :D 3 hónapos kor alatt nem vágják nekik. Ha módodba ál vágasd, sokkal karakteresebb a fejük tőle és msot lehet fujogni hogy fülel cukibb , nem az a dolga hogy cuki legyen, ha azt akarsz vegyél Yorkeet sz cuki lesz :)
2013. jan. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
3 hónaposan, gallér kell rá kötés is de csak ha nem áll rendesen.
2013. jan. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
10%
3 hónap a amximum. sokkal vastagabb a fül, jobban vérzi. Minél fiatalabb a kutya, annál szebben, és hamarabb gyógyul.
2013. jan. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!