Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit költesz kistestű...

Mennyit költesz kistestű kutyádra havonta?

Figyelt kérdés
Fajtáját, és korát is írd meg légyszi!

2013. jan. 10. 11:20
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

És minden évben új chipet, meg fekhelyet kap?

Egy csomó olyan dolgot felsoroltál, amit csak 1-2-3x kell megvenni a kutyus életében. :)

2013. jan. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Hát nekem is ez jutott eszembe, a havi költség az havi költség akkor is ha az éves kombi és veszettség elleni, plusz a zannis sampon (2000 Ft. fél évre elég!, 4 hetenkénti kozmetikus (3000 Ft.), acana táp (2,5 kg, bő három hónapig elég (5000) bele van számolva nem?!


Ráadásul én nem veszek minden évben kabátot sem a kutyának (tavaly kapta meg az általam jó minőségűnek tartott Hurtta overálját, a fésüjét is akkor kapta, amikor hozzánk került minden nap használok még sem kopott el, a játékait (pedig van bőven) sem havonta kapja.

Hát nem tudom, szerintem te egy kissé túlköltesz a kutyádra, persze semmi közöm hozzá csak első leírásod alapján megijedtem, hogy én kihagytam valami fontos elemet:))

2013. jan. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
64%

az egyszeri költségeket felesleges ideszámolni. direkt kiemeltem, hogy MÁR mindene megvan, és ÍGY a havi költség X Huf.


kezdeti beruházásra mindennél szükség van..

2013. jan. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
...a póráza (kiképző póráz) is kezdetektől meg van, illetve a kajája is olyan minőségű amihez nem kell vitamin, télen is csak fagyban ruha, nyáron minek...pedig nekem is kistestű, jól nevelet, és yorkshire terrier:)))
2013. jan. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
75%

1. vok.


Waooo.... Ennek a kutyusnak aztán jó dolga van... Hát ilyet még csak filmekben láttam, hogy valaki ennyi mindent vesz a kutyusának...

Az enyém sem szenved hiányt semmiben, mindene meg van, kozmetikushoz is jár, de csak három havonta, mert úgysem akarok neki puccos uszkár fazont. Mégis kijövök átlag havi 5-6000-ből, minden szükséges költséggel együtt. De ha lenne sok felesleges pénzem lehet hogy én is rendszeresen vennék neki új ágyat, meg különböző színű pórázokat, ki tudja.


Szerintem ha egy kistestű kutyát nagyon jól tartasz, 5-6 000 Ft.-ból kijön a havi átlag. De lehet spórolni is, úgy hogy a kutya ne lássa kárát. Pl fekhelyet, játékokat lehet neki készíteni saját kezűleg. Jutalomfalatot is készíthetsz neki te. Szemkörnyéki tisztító helyett lehet venni borvizet, fültisztító helyett kövirózsa kivonatot. Nem kell mindenből a drága állatkereskedésekben kapható cuccot megvenni, mert van egy csomó jobb és olcsóbb megoldás. Szerintem így simán le lehet nyomni az átlagot 4000-re, vagy még kevesebbre.

2013. jan. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Ha az ember beleveszi a kutyaiskolát, akkor az + havi 6-8 ezer bérlettel. Csak azért írom, mert ezt mindenki kihagyta, pedig szerintem minden kutyatartónak ki kéne próbálnia a kutyaiskolát, mert eszméletlenül jó közös program tud lenni - ráadásul sok kutyatartónak valóban nagy szüksége is van rá, úgyhogy ezzel a költséggel mindenképp érdemes kalkulálni. :)
2013. jan. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
A most másfél éves kutyámra ennyit költöttem havi viszonylatban. Chippet tényleg csak egyszer kap, de pórázt, ruhát fekhelyet, tányért minden évben. Mi nem járunk kutyasuliba a kutyáim jól szocializáltak és jól neveltek bár a kiállítási költségek még nincsenek beleszámolva.
2013. jan. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
75%

"nyárra póló: 2000ft"


Hogy ne legyen melege? xD

2013. jan. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Igen mivel rengeteget utazunk is. Ha bevizezem a póló hátát akkor az kellőképpen hűti, a szőrét nem vizezem mert akkor beleragad a por és eléggé nagy gondot szentelek a szőr karbantartásának!
2013. jan. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem kistestű a kutyám, de azért leírom.A kaja az kb. 20 ezer egy hónapra alapból többet nem is költök rá, de ha járok vele suliba 30-40 ezer
2013. jan. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!