Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit költesz kistestű...

Mennyit költesz kistestű kutyádra havonta?

Figyelt kérdés
Fajtáját, és korát is írd meg légyszi!

2013. jan. 10. 11:20
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Ja és 2 éves vizsla
2013. jan. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

"Igen mivel rengeteget utazunk is. Ha bevizezem a póló hátát akkor az kellőképpen hűti, a szőrét nem vizezem mert akkor beleragad a por és eléggé nagy gondot szentelek a szőr karbantartásának!"


Oké, megfogtál, a vizes megoldás eszembe sem jutott. :)

2013. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Csivava krémszínű 5 éves szuka kutyusom van ! :)

Havonta szinte semmit nem költök rá, mert a royal canin táp,amit szoktam neki venni a fél kilós is elég neki negyed évre :) + szoktam neki venni pedigree smal dogs száraztápot abból a fél kilós kb 300Ft,de ezt is negyed évre be tudom neki osztani :) A jutalomfalatok terén a nagyim szokott neki venni dobozos jutalomfalatot, ami fél kilós és sok kutyafalatka van benne, csont szívecske és egyéb alakuak :) Nagyon szereti, ez egyben fogtisztítós is:) Egy ilyen dogoz elég neki fél évre is :) Az ára olyan 1000Ft körül van. Én azt nem számolom bele, hogy adom neki kis párizsit vagy szalámit sajtot egyebek mert olyan minimális,hogy az nem is költség :) És nagyon szereti a zöldséget, gyümölcsöt ezeket is rendszeresen adok neki, persze pici falatokat :)

Egyéb költségek:

Kutyakozmetikushoz rendszeresen elviszem negyedévente:)

A kozmetika ára amiben minden bennevan a bűzmirigynyomástól a körömvágáson át, minden és még parfümöt is kap a végén, szóval ez egy alkalom 2500Ft Ezt egy évben 4szer az 10ezer Ft a kozmetika de mindíg ápolt és egészséges, valamint szép és jól érzi magát tőle :)

Ezzel nagy örömet szerzek neki :)

Az oltás a veszettség elleni 3000Ft egy évben

A csepegtető bolha ill kullancs elleni készítmény az tavasztől koraőszig tart havonta ezer Ft fél éven át kb 5 ezer Ft elmegy rá:) Vannak labdái, kutyafekhelye (rózsaszín) és sok ruhácskája :) 2 télikabát, 3 pulcsi, 3 ruhácska ami tavaszi őszi van egy ami nagyon egyedi azt csak nyáron hordja:) Kiengedős póráz, hám, (lila és rózsaszínű) és van egy piros csillogós nyakorve is :)

Összességébe nekem a csivavám egy évben 20ezer Ft-be kerül de ebben minden bennevan :) A világ legcukibb kutyája és a tartása is egyszerű :) Rövidszőrű csivava

Mostanában tervezek neki beszerezni egy exkluziv kutyatáskát, mert a régi kezd szétjöttni :)

A csivava tartása egyszerű és kevés pénzből kihozható :)

23/L

2013. jan. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom így is lehet csivit tartani, meg úgy is ahogy majoros13 írta. Azért jó nagy a különbség. :)
2013. jan. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
fél kiló kaja negyed évre? Ez vagy nem igaz vagy akkor éhezteted, nekem a 1,5kg csivavám eszik meg 1kg hills tápot havonta, de még az 1kg nagyságú csivavám is fél kilót minimum megeszik egy hónapban. Hát igen, lehet így is tartani egy csivavát :(
2013. jan. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 7 kg-s uszkárom 1 kg kaját evett meg 1 hónap alatt. igaz, ő fogyózik.
2013. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Kedves majoros13!

Nem éheztetem a csivavámat! 2kg a csivim, és a száraztáp mellet minden nap kap párizsit vagy sonkát vagy sajtot vagy szalámit és egyéb húsokat zöldséget és gyümölcsöket is

Ezért írtam,hogy a táp az még plusz kiegészítő és erre jön még rá a jutalomfalat amiből naponta kap 3db-ot :)

Én nem csak tápot adok a csivavámnak ezért is elég neki egy fél kilós táp negyed évig :)

2013. jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

mopsz 2 éves 2 hónap alatt eszik 7 kg tápot ami 13.000-

egy havi kajája 6500.-+ba semmit se kaphat mert allergiás..

nehéz havi átlagot számolni,de ha nincs gond akkor csak a kaja van.

Játékot már nem veszünk mert tele van vele minden.

Szerintem az elején sok a költség mivel mindent megkell venni(fekvőke,játék,kaja,oltások sb..)Viszont jöhetnek hirtlen költségek a mi esetünkben szemműtét..

Ha kell akkor ruhát is kell venni,abból se elég egy.

2013. jan. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Beagle kutyám van, 2-3 havonta veszünk 15 kg kutyatápot = 5000 ft.Kozmetika helyett nyáron egy kefe és egy vakaró 3000 + fürdetés (sampon kutyáknak 2000 ft víz= ?) télen , ősszel és tavasszal= kefe+vakaró a nyári , kistörölköző az eső miatt plusz játékok jutifali= kb 5000


évente kb 15 000 ft + a doki

2013. febr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Törpe snacim van, kb most lehet 3 éves. (menhelyes, azért nem tudom pontosan)


Havonta kaját meg jutit veszek neki. Az nem haladja meg a 4000ft-ot. Plusz az ilyen, maradék neki. Mármint egy fél alma, tojás, meg ilyesmi.


Azon kívül amit egyszer kellett neki venni (oltások és chip nélkül):


Fekhelynek én egy nagy párnát adtam oda, ingyen volt.

Póráz és nyakörv: 3000fft.

Bolhanyakörv 3 havonta: 1500ft.

Fésű: ha jól emlékszem, 1000ft volt.

Sampon: 600ft

Játék csont: 1000ft

Ladba, amibe jutit lehet tenni: 3000ft (jó sok volt :S)

Klikker: ha jól emlékszme 2000ft volt.


A többi játéka meg már vagy kimúlt, vagy kapott dolog.

2013. febr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!