Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti fel tudtok készülni a...

Ti fel tudtok készülni a kutyátok halálára?

Figyelt kérdés
Pontosabban arról lenne szó,hogy ha eljön az idő és nagyon öreg és az orvos úgy látja,hogy ne szenvedjen tovább,és el kell altatni,akkor ti hogyan tudtok megbírkózni a feladattal?Sajnos nemsokára itt az idő a kutyámnak,hogy dönteni kell,de olyan rohadt nehéz,persze addig amíg az orvos nem javasolja,addig mindent megteszek érte,hogy könnyítsek rajta!16-éves német juhász,szuka!Ja és a szomszéd szemétségből még fel is jelentett,hogy nincs chip,meg nincs ivartalanítva!Könyörgöm,nem is lehet ennyi idősen a másik fölöslegesnek tartom belé a chippet,mivel alig bír menni!Az állatorvos is azt mondta,ne tegyük még ennek is ki,hiszen az injekciót is nehezen viseli,nem koboról ő el úgyhogy mondta,ha nem muszáj nem csinálja meg ezzel is óvja,bár tudom ezzel szabájt szeg,de imádja a kutyámat hiszen majdhogynem együtt nőttek fel!Bocsánat a helyesírási hibákért de gyorsan írtam!
2013. jan. 11. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
tudni fogod, hogy mikor szeretne elmenni, de amig látod a szemén azt az értelmes csillogást, és élni akarást, addig ne ezzel foglalkozz. inkább töltsétek el tartalmasan azt az időt, ami még van. És nem kell állatorvosi beavatkozás. Az ilyen idősebb kutyák általában "elköszönnek", és elalszanak.
2013. jan. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen sokat vagyok vele,és bizony egyre többet kényeztetem,hiszen minden percért hálás vagyok neki!néha összerogy és még olyankor is,mit csinál menti a helyzetet,gyorsan a hátára fordúl és hasi vakargatást kér!Azért foglalkozok a témával,mert a szomszédom kutyáját el kellett altatni,mivel nagyon szenvedett és bizony meg ilyedtem én is hiszen nagyon öreg már!
2013. jan. 11. 13:39
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Agyban tudodm mit kell tenni és mikor de lélekben....Még csak 2és fél éves a kutyám, de ha eszembe jut h mi lesz AKKOR, rögtön nekiállok bőgni :S
2013. jan. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nagyon nehéz lesz, hiszen ő nem csak egy kutya, hanem családtag. Erősnek kell lenni hozzá. Kell egy kis idő, amíg feldolgozod a történteket, megnyugszol, és utána lehet majd később egy újabb kutyus, aki segít kicsit túllépni a dolgokon, de ez már a te döntésed. Én azért szorítok nektek, hogy még bírja egy jó ideig a kutyus, és ne szenvedjen!:)
2013. jan. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek és a szurkolást is!Remélem még egy jó darabig eggyütt leszünk ami pedig az új kutyát illeti,nem kell több hiszen már van még egy német juhászunk aki 3 éves kan és egy malamut kiskutyánk!De Suzykámat semmi és senki nem pótolja!Ő az első kutyám és szinte vele nőttem fel!
2013. jan. 11. 13:58
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már egyszer leírtam a véleményemet erről akkor se kaptam túl jó pontozást..


Ha úgy látod a kutyán hogy a nap nagy részében már csak szenved akkor szerintem itt az idő. Próbáld meg úgy felfogni hogy ezzel segítesz neki hogy ne kelljen többet szenvednie. A chip miatt meg ne idegeskedj ha 16éves akkor gondolom gyakran látja állatorvos és ismered jól. 16évesen meg oltást(szomorú)nem kell kapnia többet valószínű. Emlékezz a jóra és ha úgy gondolod akkor búcsúzz el tőle.

2013. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én igyekeztem felkészülni rá lélekben... Aztán mégis összetörtem.

Töltsétek el tartalmasan a még előttetek álló időt. Amíg élni akar, addig. De ha már látod rajta, hogy szenved és feladta, akkor ne nyújtsd még hosszabbra az életét.

16 éves! Gyönyörű kor!

Én kitartást kívánok neked. Nyilvánvaló, hogy örökre az emlékeidben lesz, de az idő sokat fog segíteni.

2013. jan. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Persze én sem akarom,hogy szenvedjen!Az állatorvos minden héten látogat minket,hála az égnek nagyon jó ember nem messze lakik és mivel útba esik neki ezért beugrik és az ő szavaival élve megnézi az öreglányt!Mondta szól ha itt az idő,de mondta ha bármi van éjjel nappal hívhatom!Most is itt fekszik mellettem a kanapén és bámulja a laptopot! :)
2013. jan. 11. 14:32
 9/12 anonim ***** válasza:

Apukám 9 éves molosszere csont rákos. Ma megyek haza, nem láttam két hete, de eddig is hétről hétre láttam ahogy nő a daganat a bokáján. Egy hónapja tudjuk kb. hogy itt a vége, a dokink azt mondta, hogy néhány hét, esetleg néhány hónap van hátra.


Mi is próbálunk felkészülni. Legutóbb még ugatgatott, őrizte a házat, jó kedvű volt, de már voltak olyan napjai, mikor nem kért enni :(

Mi abban maradtunk, hogyha hosszabb ideig nem eszik, ha már nem tud maga felállni és maga alá piszkít, ha már nincs a szemében a csillogás, nem örül nekünk, akkor van vége.


Azt is megbeszéltük, hogy szteroidot nem adunk neki, ha már nem hat a fájdalomcsillapító amit kap (nem jut eszembe a neve, de olyan mechanizmus, mint a trocoxil, csak napi adagolású) akkor is vége. Nehéz menet volt, mikor szóba került az altatás már technikailag. Én azt mondtam, hogy bármi van,szeretnék vele lenni, fogni a kezét, ha baj van, várom a telefont és rohanok haza. Apu meg úgy volt vele, hogy ő nem bírná ki, és inkább vigyük be az orvoshoz és hagyjuk ott. Na ez tényleg torokszorító beszélgetés volt mindkettőnknek.


Szomorú, hogy ezt mondom, de én is úgy félek ettől az egésztől, hogy inkább szeretnék már túl lenni rajta, minthogy ahányszor apám hív telefonon megálljon a szívem egy pillanatra, hogy ugye nem.

Nem tudom mennyire fog megviselni, most úgy érzem, hogy volt időm felkészülni, tudom mi következik. Igyekszem addig nagyon sokat szeretgetni, ennyit tudok tenni.

2013. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajnos fel.Hosszú betegség volt.Ahogy láttuk az állapotromlást,tudtuk,hogy közel az idő.

Végül egyszer csak nagyon rosszul lett,csak feküdt,nézett,de nem ismert meg minket.

Akkor taxiba ültünk,elvittük a kórházba.Az orvos elmondta,maximum egy hét,de az is itt bent a kórházban,ketrecben.17 évig volt velünk,ágyban aludt,mindig körülöttünk volt.

Kérdeztem az orvost,mit tenne,ha a saját kutyája lenne ilyen helyzetben.Azt mondta,azonnal elaltatná.Mi is ezt kértük a mienknek,bárhogy is fájt.Csak kimondani volt nagyon nehéz.

2013. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!