Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek ivartalanítva van a...

Nektek ivartalanítva van a szukátok/kanotok?

Figyelt kérdés
ha igen miért? ha nem, azt is írjátok le miért?
2013. jan. 11. 19:36
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
86%

nekem ivaros kanom és szukám van. a szukának múlt hónapban volt az első tüzelése, és az a kb 1 hónap eléggé stresszel teli volt, mert ha itthon voltam ha nem, mindig a házban volt, nehogy baleset történjen. az udvarra csak felügyelet mellett mehetett ki, és a minusz fokokban az se volt leányálom.

kutyasuliba az alatt az idő alatt nem mehettünk. mindennap foglalkoztam vele ugyanúgy, mint azelőtt, de kb napról napra egyre rosszabb lett, megmakacsolta magát, és még az ül szóra sem hallgatott.

Szóval, én eldöntöttem, hogy már most gyűjtöm a pénzem, és a következő tüzelés előtt ivartalanítom, mert ahhoz nincs elég energiám, hogy 0-24-ben megfigyeljem őket, kiskutyákat meg nem akarok, majd ha akarok, akkor veszek, vagy befogadok egyet.

Szóval, ivartalanított lesz.

2013. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
24%
nem volt még becsuszott alom, tüzeléskor teljesen külön vannak. Ugy alakitottuk ki a házat, hogy ez még véletlenül se fordulhasson elő.
2013. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
70%

Ivartalanított kan.

Így kevésbé büdös és nem szökik a szukák után, jobban kezelhető, kevésbé akar dominálni.

Egyetlen hátránya, hogy időnként meg akarják hágni a kan kutyák, de ennyit ki lehet bírni, megéri.

2013. jan. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanított szuka, tenyésztésből kizáró standard hibája van, szaporítani pedig nem akarok.
2013. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
41%

az én szukám minden kant meghág:D pedig ő is ivartalanított.

eléggé vicces szokott lenni, főleg, hogy a kanok hagyják neki. szóval, mindenkit ledominál szerintem..

2013. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
30%
utolsó vagyok. nem értem, hogy miért kellett lepontozni, úgyhogy aki lepontozott mondja már meg kérem.
2013. jan. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
70%
Ez tök jó, hogy te ezt viccesnek találod, hogy a kutyád tojik a fejedre, ugyanis egy jól nevelt kutyának eszébe sem jutna más kutyát a gazdája jelenlétében így ledominálni...
2013. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
65%
25-öst azért védném meg, mert az ivartalanítás a téma, és olyan szempontból hasznos a válasza. Privátban lehet neki írni, ha valamivel nem értetek egyet.
2013. jan. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
39%

Nem, mert kutyabiztos a kerítés, és nem akarom feleslegesen megcsonkítani.

Bár szerencsémre őt nem változtatja meg a szaporodási mizéria, így okom sincs rá.

Ettől független megértem és elfogadom hogy bizonyos helyzetekben szükséges lehet.

Egy szukát ismerek személyesen, ő elhízott utána.


(Egyébként miért kell lepontozni azt aki nemmel válaszolt?

A kérdező ezekre a válaszokra is kíváncsi, így ezek a válaszok is hasznosak lehetnek a számára)

2013. jan. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
56%

Nekem két szukám van, akikkel kiállításra járok, ill. a későbbiekben tenyésztenék, így nincsenek ivartalanítva. Mivel lakásban vannak, ezért elszökni nem tudnak (s nagyon picit véreznek, meg takarítanak is maguk után), ill. abban az időszakban, mikor fel is vennék a kant, csak flexin, kanriasztó spray-jel vastagon befújva lépünk ki az ajtón - így nem hinném, hogy aggódnom kéne a baleset miatt. Cserébe igyekszem a lehető legegészségesebb életmódot biztosítani számukra (pl az étrend: eddig prémium tápon éltek, most BARF-étrenden, míg én instant levesen tengődöm xD).

Van még a családban egy mentett kislány, őt pár hónapon belül ivartalaníttatjuk. Őt természetesen azért ivartalaníttatjuk, mert ő vele nem is lehetnek olyan elképzelések, mint a másik két hölgyeménnyel, így ez alap.

2013. jan. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!