Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek tényleg minden alkalomm...

Nektek tényleg minden alkalommal első behívásra ugrik a kutya?

Figyelt kérdés
sokszor feltették már a behívás kérdését. azt vettem észre hogy az emberek általában azonnal a kutyasulit vágják rá, vagy vannak akik bizonyos (szintén kutyasuliból származó) tippeket írnak. itt kiemelném a legtöbbször említett két tippet. az egyik hogy bizonyos időközönként hivjam ahogy odajött jutifalat dicséret. a másik hogy ellenkező irányba indulok. a második nyilván azt jelenti hogy nem jött a kutya első szóra, ennek ellenére erre a helyzetre mindenki azt mondja hogy nincsen elég tekintélye a gazdinak, ugyanakkor meg ez a módszer azt mutatja hogy nem én töröm magam a kutyáért. kérdésem az, akkor most mégis mikor lúzer a lúzer? már attól is lúzer vagyok ha hívom a kutyát az nem indul, de én megyek a másik irányba az meg rohan utánnam? ha igen miért? ha jutalomfalattal kenyerezem le a kutyámat akkor valóban TEKINTÉLYEM van fölötte? itt tényleg mindenkinek 100%osan hallgat a kutya a behívásra MINDENKOR ÉS MINDEN HELYZETBEN az első szóra?
2013. jan. 14. 13:58
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
nem probléma :) teljesen egyetértek veled és örülök hogy nem vagyok egyedül: nekem is homályos ez a tekintély téma :) sőt külön köszönöm hogy te is megfogalmazol idevágó kérdéseket. :)
2013. jan. 14. 16:06
 22/32 anonim ***** válasza:
Szerintem pár hét után teljesen fölösleges ilyesmin gondolkodni. Még biztos benne vannak a korábbi helyen szerzett tapasztalatai (vagy azok hiánya), adj időt magatoknak. Ismerjétek meg egymást, mutasd meg neki a világot, gyakoroljatok szépen, és majd ha hónapok után sem tudod normálisan behívni, akkor el lehet gondolkodni, hogy valami nem stimmel.
2013. jan. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk semmi sem használt a behívás megtanulására, mint a hosszú póráz jutalom falat. Ha nem jön megrántod, hogy kapcsoljon, és már indul is. Boldogan hívom leguggolok neki, és kitárom a karom. Már rohan is felém. Még nem 100% de alakul. Sokszor elbambul a kincsem :) Most már elhagyjuk lassan a pórázt, a jutifalat, pedig sztem mindig minden esetben jó ha van nálad egy fiatal kutya esetében. Sztem nem rombol a tekintélyeden ha megjutalmazod a kutyát, mikor visszament hozzád.
2013. jan. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Nálam mindig van jutifalat, mert a séta egyenlő a gyakorlással. Így mikor magamhoz rendelem, akkor legtöbbször megy egy kis szabályos lábnál követés, egy előre küldés, egy trükk, vagy bármi, ami épp aktuális és csak arra megy a jutalom. Behívásra nem, esetleg csak akkor, ha konfliktus helyzetből hívom ki vagy másik kutyáról, macskáról. De akkor is inkább labdát használok.


#19-es válaszoló.

Mikor csak ritkán tagadja meg a behívást, az egyszerű szemtelenség, tesztel téged, hogy még mindig képes vagy-e irányítani, még mindig be tudod-e tartatni ezt a szabályt.

2013. jan. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok,melyik fiatal,domináns kan(1-2 éves)kutya válasza a tüzelő szuka helyett a leguggolt tárt karokkal váró,kezében egy virslidarabos gazdit... :)) Mert akkor bizony több kell a jutifalatos behívásnál...
2013. jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, hogyan szokták mondani, de azt hiszem valahogy így: Csak akkor add ki a parancsot a behívásra, ha tudod, hogy a kutya végre is hajtja az adott helyzetben. Ha tudod, hogy domináns a kutyád, akkor előbb behívod mielőtt a másik kutya odaérne. Neked kell gondolkodnod, és meg előznöd ezeket a helyzeteket.
2013. jan. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Tehát amikor egy macska elrohan előttünk akkor ne hívjam a kutyát mert úgyse jön be? :D


Ez amit mondasz monjuk igaz az oviban egy játék közben.. De ha éppen elkezdik ölni egymást vagy ilyesemi azért meg lehet próbálni.. Ha elég erős a kötödés meg a tekintély elég nagy akkor menni fog. Ha meg nem elég erős akkor meg tök mindegy hogy előre behívod e és megkötöd.. mert akkor a kutya a 10. alkalomtól a behívás előtt körbe fog nézni hogy miért is hívják.

2013. jan. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Ez a téma most számomra is aktuális, nekem egy kamasz kuvaszom van, kölyökként már a futtatón el mertem engedni, azonnal jött első hívásra gyönyörűen, mostanában viszont mintha lázadozna, csak 3.-4. hívásra jön, akkor is kelletlenül. pedig mindig kap jutalomfalatot (párizsit) amikor hívom, de úgy látszik ez már nem elég. Próbáltam a 10 méteres kiképzőpórázon gyakorolni, de hiába. Tudja mikor van rajta póráz, amíg rajta volt, mindig jött elsőre, amint levettem, elkezdett makacskodni. Kiképzőpóráz nélkül pedig tehetetlen vagyok, mert ha nem jön és elindulok felé, hogy megbüntessem, akkor menekül előlem, nem tudom megfogni. Viszont ha meg odajön nagy nehezen, akkor már nem lehet megbüntetni, mert odajött. Az sem megoldás, ha futok előle és úgy jön utánam (nekünk is ezt tanították a kutyaoviban) mert akkor sem lett leszidva az engedetlenségért és legközelebb ugyanúgy meg fogja csinálni. Most hétvégén kezdjük a sulit, hát kíváncsi vagyok fog-e rajtunk segíteni.

Az a durva, hogy a legjobb haverja egy csehszlovák farkaseb, amiről meg ugye az kering a köztudatban, hogy "nehéz eset" ehhez képest olyan fegyelmezett kutyát mint az, én még soha nem láttam előtte. Na ő 100% behívható. Én meg ott égek a kuvaszommal.

2013. jan. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

természetesen ! első szóra ,... vagy a másodikra,vagy a harmadikra,vagy a ......... :) de ,a lényeg ,mindíg !

persze ehhez ,kell pár év ! nekem 2,5-3 évembe telt . igaz vannak helyzetek,és vannak pillanatok amikor egyes külső körülmények,illetve az a bizonyos szelektív hallás ,hallom,ha akarom :)is közbeszól:)persze,ha könnyedebben állsz hozzá , úgy gondolom,vannak napok amikor minden kutya bepróbálkozik,amikor mi gazdák engedékenyebbek vagyunk,na akkor bizony ,van,hogy hangszínt,és hangerőt kell váltanom,hogy meghaljon,sőt,hogy komolyan vegyen:)

de az esetek 95 %-ban az első szóra,és azonnal!

2013. jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Na ez jó kérdés, ezen már én is gondolkodtam. Minden kutyának más a története, előélete stb. Éppen ezért, totál más a behívás is. Úgy értem, egy kölyök kutya jobban ragaszkodik hozzád, mint egy olyan, akit mondjuk éveken keresztül vertek és fél az emberektől. :/


Nekem a behívással annyi a problemám, hogy csomó idióta gazda van. (értem ez alatt azt, hogy fifikét ölbe kell kapni, aki ugat, fifit oda kell engedni, aki épp támad stb)

Az egy dolog, hogy ha nincs se kutya, se cica se a jóég, akkor visszajön első szóra a jószág... DE hogyan tanítod meg arra, hogy ha (pl. egy fifike-szerű) egy kutya el van engedve és neki ront a tiednek, akkor is visszajöjjön?

Tekintélyt kell növelni, jutifalat, dicséret stb. Én azt csinálom amúgy a kutyámmal, hogy lehetőleg úgy engedem el, hogy ne legyen semmi féle zavaró tényező. Akkor szuperül lehet vele gyakorolni a behívást. De komolyan, akiknek 100%-ban működik, hát minden elismerésem! :)

2013. jan. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!