Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek tényleg minden alkalomm...

Nektek tényleg minden alkalommal első behívásra ugrik a kutya?

Figyelt kérdés
sokszor feltették már a behívás kérdését. azt vettem észre hogy az emberek általában azonnal a kutyasulit vágják rá, vagy vannak akik bizonyos (szintén kutyasuliból származó) tippeket írnak. itt kiemelném a legtöbbször említett két tippet. az egyik hogy bizonyos időközönként hivjam ahogy odajött jutifalat dicséret. a másik hogy ellenkező irányba indulok. a második nyilván azt jelenti hogy nem jött a kutya első szóra, ennek ellenére erre a helyzetre mindenki azt mondja hogy nincsen elég tekintélye a gazdinak, ugyanakkor meg ez a módszer azt mutatja hogy nem én töröm magam a kutyáért. kérdésem az, akkor most mégis mikor lúzer a lúzer? már attól is lúzer vagyok ha hívom a kutyát az nem indul, de én megyek a másik irányba az meg rohan utánnam? ha igen miért? ha jutalomfalattal kenyerezem le a kutyámat akkor valóban TEKINTÉLYEM van fölötte? itt tényleg mindenkinek 100%osan hallgat a kutya a behívásra MINDENKOR ÉS MINDEN HELYZETBEN az első szóra?
2013. jan. 14. 13:58
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Én sajnos sose jutottam el kutyaiskolába, de 10 éves korom óta sokat fejlődtem e téren. Az akkori kutyám amolyan barátnak tekintett engem, imádott, lógtunk egymáson, elválaszthatatlanok voltunk, olykor ő anyáskodott fölöttem, többnyire én anyáskodtam fölötte. Szóval ha azt mondtam neki: Gyere ide! - homlokegyenest elszaladt a másik irányba. Minden lehetőséget kihasznált a szökésre, úgy kellett őt kicselezni a kapuban. Vérbeli tacskókeverék volt, makacs és imádnivalóan rosszcsont.


Azóta felnőttem, és az unokája is 9 éves már. Nagyjából ugyanolyan tacskóbeütésű, mint a nagymami, ugyanolyan önfejű és ugyanolyan imádnivaló. Annyi különbség van, hogy tekintélyem van előtte. Ez fakadhat abból is, hogy már nem vagyok gyerek, de inkább abból, hogy pici kora óta törekszem arra, hogy ne parancsolgassak neki állandóan, de ha valamit mondok, annak úgy kell lennie. Elég következetes vagyok ebben. Ő is szökős volt fiatalabb fejjel egyébként, de csak akkor állt neki kerítést bontani, ha nem voltunk otthon és unatkozott. A kaput meg se közelíti, ha kifelé igyekszünk. Ha behívom, akkor bejön. Szerintem majdnem 99%-osan. Néha, ha épp a szomszéd kutyákkal rajcsúrkodik, kicsit hangosabban kell ordítanom neki, de én nem emlékszem olyan esetre, amikor nem jött volna be. Ezt meg csak azzal értem el, hogy pici korában mindig amikor behívtam, örömteli élményekkel kötöttem össze, ha odajött. Kapott millió jutalomfalatot és sok-sok simit, puszit, hatalmas lelkendezést és elismerést. A jutalomfalat egy idő után elmaradt, de a dícséret a mai napig meg van. Amire nagyon figyeltem, hogy soha nem hívtam be azért, hogy megbüntessem. Ha rá is szolgált volna, de hozzámjött, akkor elmaradt a büntetés. Ha meg kellett büntetnem valamiért, én mentem utána és kaptam el a grabancát. És mivel ezalatt a 9 év alatt csak előnyét tapasztalta annak, ha odajön hozzám, tényleg nem nagyon emlékszem olyanra, hogy ne jönne oda, ha hívom.

2013. jan. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés ez tényleg, nekem is aktuális. Az esetek nagy százalékában visszajönnek a kutyáim első szóra, akkor nem, ha észrevesznek valami vadat, de igyekszem olyan helyen elengedni őket, ahol ez nem okozhat gondot. Én megjutalmaztam őket az elejében, hogy jobban tudatosuljon bennük, hogy jó ha hozzám jönnek, de jutalomfalat nélkül is jöttek, sose tanitottam őket a behivásra, hogy őszinte legyek. Szerencsére elég jó a kapcsolatom a kutyáimmal, hogy tekintélyem van e, mi számit tényleg annak? Mert hallgatnak rám szinte minden esetben, kajához sem nyúlnak hozzá, ha nem adok rá engedélyt, vagy megtiltom, ahova nem szabad feljönni, pl ágy oda nem is jönnek stb. Sokszor a szüleim hivnak a kutyákhoz, mer tők hiába kérik meg őket egy adott dologra nem hallgatnak rájuk, én kilépek egy mp-re kiadom a parancsot és már meg is oldottam.
2013. máj. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!