Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szólnak be a kutyások?

Miért szólnak be a kutyások?

Figyelt kérdés

Ma neveletlen volt a kutyám, nem jött a behívásra mert belemerült a játékba. Odamentem, megrángattam és lenyomtam a földre, hogy ébredjen már fel, ha hozzá beszélek. Tudni kell h a kutyám egy hisztigép, ha egy nagyobb kutya csak mellé lép ordít mint akit kínoznak, hát még ha én hozzányúlok... na most is ezt csinálta mint egy kis fürdős k-rva sikítozott, a legcifrábban ahogy csak bírt (huhúú de fájhatott neki én szadista)

odajön egy külföldi csaj(a kutyái a szélrózsa minden irányában voltak, behívni képtelen, ugráltak stb, de arra volt ideje, h beugasson), azt mondja; "na szerintem ennyi elég lesz"

Who cares?... nektek is volt már ilyen, hogy beleszóltak a nevelésbe olyanok, akik még a kutyád nevét sem tudják?

Nevelni kell, mert ha egy ilyet megtorlás nélkül hagyok, akkor azt hiszi ő a jani... sajna sokan nem értik.



2013. jan. 16. 17:34
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
100%
Na azért az talááán kicsit durva hogy két kommentből leszűröd hogy milyen ember a kérdező és hogy milyen a kapcsolata a kutyájával. Ki lehet olvasni dolgokat a egyes kommentekből de igen nagy túlzás hogy leírod itt sértődős embernek aki erőből próbál falkavezér lenni. Leírt 1(!) esetet... Egyébként meg ha valakit a semmiért így leszólnak nem elvárható hogy nyugodt maradjon. A kutyának pedig mindig jobb egy határozott vezető mint egy babusgató, következetlen.
2013. jan. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
14%
Hát, amikor olyanokat ír, hogy "kedveseim", meg hogy "krvára nem érdekel, hogy másokat zavar, hogy vonyít" meg eleve ez a külföldi csajozás... Azért ebből lejön valami... Másrészt nem tudom, milyen külföldi volt, de egyes külföldeken ezért rád hívják a zsarukat is simán, aztán nekik magyarázkodhatsz. Angliában se gyereket se kutyát nem lehet nyilvános helyen megpofozni/megütni, mert simán feljelentenek. Talán lehetett volna utána a csajjal beszélni, hogy mit miért csinált a kérdező, barátkozni vele, és akkor nem annyit kellett volna csak gondolni, hogy "who cares?"
2013. jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
14%
19:18 pontosan, az oviban. Ilyen korban még egy rendes tanfolyamra sem lehet elvinni a kiskutyát, de a kérdező szerint neki már tökéletesen engedelmes kutyája van és akkor én vagyok a h*ülye? Ráadásul egy kifejezetten makacs fajtáról van szó. Mi ezen a probléma? Minden fajtának vannak jellegzetességei, a beagle hajlamosabb makacs lenni, nem az értelmi képességeit szólom le. És szerintem tök mindegy melyik kis világban élek, felteszem van bennünk egy közös, hogy szeretjük a kurtyákat, és nekem soha egyik kutyák sem rohant ki az útra és került veszélybe, szóval valamit valószínűleg jól csinálok, az pedig az egyetlen foltos dolog a kutya szempontjából. Amúgy pedig még mindig semmit sem tudsz rólam, és a személyeskedés, hogy mit láttam s mit nem, úgyanúgy szánalmas és nem működik. A kérdező beképzelt és durva de a saját hibáit nem akarja beismerni, csak szíd mindenkit aki visszaszól neki, beleértve a "külföldi" sétálót és a válaszolókat is.
2013. jan. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 A kérdező kommentje:

Na nyugalom emberek. Én is lehetek ideges nem csak ti akik pocskondiáztok. Aki felveszi a kedveseimet azt nem értem miért teszi, a külföldi csaj valóban egy külföldi csaj volt... ezt sem kell túlragozni szerintem. A "who cares" egy gondolat megfogalmazódása a fejemben, a csajnak nem szóltam semmit, mert nem az volt az első dolgom h vele foglalkozzak. Az, meg ha a más kutyája vonyít, akkor hadd tegye, az sem az én dolgom, ő neveli biztos tudja a gazda az okát és pont.

Kedves empatikus válaszolók! Nektek köszönöm! A kutyám nem az a mimóza fajta, akit félteni kell, nagyon makacs és önérzetes, ilyenkor kell letörni a szarvát, de ezt tudjátok.

Kukacoskodóknak még annyi, h nagyon jó a kapcsolatunk, nem vagyok sértődős fajta, de nulla infobol nagy bölcsességeket szülni se nagyon kéne... ezen azt a tudálékost értem aki levágta, hogy a kutyám fél tőlem blabla... :D

Meg a másik, aki belekötött amikor írtam, hogy meg van nevelve. azt írtam és hangsúlyozom: "AHHOZ KÉPEST, HOGY ILYEN KICSI"

és, hogy a "KORABELIEK MÉG ÜLNI SEM TUDNAK" - legalább is akikkel találkoztam.

Nem tökéletes, de rengeteg ideje van még fejlődni.

Köszönöm a többieknek akik értik. A kamasz kutyákat nem lehet csak kolbásszal nevelni, néha sajnos keményebb fellépés kell.

a kolbász csak metafora, mielőtt valaki belekötne. és ez a Kedveseimnek szól, akiké a világ bölcsessége :D

2013. jan. 16. 23:05
 35/57 A kérdező kommentje:

Te aki itt értetlenkedsz, és nevezel engem durvának (:

Sajnálom, ha korlátolt vagy, látom sokadjára sem esik le neked, hiába írjuk 500-an. Nem is baj, de a személyeskedést te kezdted nem én. Válaszolgassál annak, aki kíváncsi a bölcsességeidre... na tessék :D megint felbosszantott.

2013. jan. 16. 23:08
 36/57 anonim ***** válasza:
21%
Tök jó, hogy megbeszélted magaddal, hogy milyen szuperül csinálsz mindent :) szerintem az a figyelmesség, ha valaki beszól másnak, aki veri/kínozza a kutyáját, és nem fordul el a másik irányba. Nem azt mondom ezzel, hogy te kínzod a kutyát, de ennek szerintem egy pozitív kicsengésű sztorinak kellene lenni, hogy még vannak olyan emberek, akiket érdekel idegen kutyák sorsa, és még olyan bátrak is, hogy közbeavatkoznak, ha ilyet látnak. Csomó embert az se érdekelne, ha az orra előtt vernek agyon egy kutyát:(
2013. jan. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
31%

Először is, Kedves Kérdező, tartozol egy bocsánatkérő levéllel a lakótársamnak, mert így hajnalban úgy felvihogtam, ahogy annak a rendje! Imádom az ilyen megfogalmazott kérdéseket! :DDD


Másodszor, nagyon jól tetted, amit tettél, és ne foglalkozz a sok hülyével. Nekem is beszólnak, pedig nagy kutyám van. A kedvencem, amikor odajönnek, a semmiből, én meg gyanútlanul várom, hogy mit akarnak, erre mondják, hogy én mit szólnék, ha az én nyakamba raknának fojtót. Szegény állat, sajnálni kell! Bezzeg amikor ugat kettőt az utcán, akkor meg összerezzennek, hogy miért nincs egy ilyen "harci" kutyán szájkosár. Csak azért hiszi harci kutyának, mert nagy, fehér, és kocka feje van.


Szóval én kedvesen szoktam mosolyogni, és átadni a pórázt, de valahogy senki sem fogadja el...

2013. jan. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell kötni az ebet a karóhoz. Az ember, legalábbis egy jobb érzésű aki kicsit is ért a kutyaneveléshez meg tudja különböztetni a nevelő célzatú fegyelmezést és az esztelen verést. Láttam már sírós kutyust akit nevelt a gazdája és csak mellé lépett, a kutya már visított. És láttam olyat is akinek elszállt az agya. Na annak többen is szóltunk. Tehát ismétlem, lehet látni a különbséget.
2013. jan. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
87%

Ó kevesebbért is képesek belemászni az arcodba az önjelölt "kutyamentők" (és igen direkt raktam idézőjelbe, mert ez a tipikus este annak, hogy úgy amúgy sz.rik ő bele a menhelyi kutyák sorsába, soha nem tenne semmit ténylegesen, de képes bármibe belekötni, mert annyival jobban tudja).

Múltkor utaztam haza a kicsi kutyánkkal, jegyet akartam venni magunknak, de a jegypénztár előtt a vasúton volt egy olyan sár lehúzós rács. Kicsi kutya azon nem szeret ácsorogni, mert annyira kis mancsai vannak, hogy beleragadnak, úgyhogy mivel még 3 táska is lógott rajtam, a kutyát a hónom alá vettem (arra a nagyjából 2 percre amíg kértem, fizettem megkaptam a jegyet), másik kezemmel próbáltam kibűvölni a pénztárcámból a pénzt. Fordulnék meg, hogy lerakjam a kutyát és induljunk a peronhoz, amikor rám ront egy csaj, hogy én ezt hogy gondoltam, látta ám, hogy a kutyám segge lóg a levegőbe és az neki nem kényelmes és hogy érezném én magamat hasonlóan kellemetlen testhelyzetben (jegyzem meg kutya meg sem nyekkent, nem tűnt úgy, mint aki éppen a kínok kínját állta ki). Mondom sajnálom, láthatja, hogy nincs több kezem a művelet lebonyolításához, a kutya nem áll meg a rácson, én meg nem fogom addig máshol hagyni amíg jegyet veszek, nyakamba meg mégsem ültethetem. Voltam ám minden, csak rendes ember nem. :) Jaaa és hogy képzelem, hogy nyakörvet rakok rá és nem hámot, mert még meghúzza a kis nyakincáját.

A másik kutyánk nagytestű. Valaki már írta, nálunk is hasonló a forgatókönyv. Aki sajnálja, az mindenért sajnálja, mert rövid a póráz amin sétáltatom (?), mert milyen a nyakörv, mert bármi. Más meg azért köt belém, mert van pofám kihozni az utcára, mert nincs rajta fém (?) szájkosár. Ha szájkosár van, akkor meg azért, mert biztos vad és akkor azért hogy merem az utcára vinni.

Szerintem szokj hozzá. Vannak akik "úgyisjobbantudják" és már 2 évesen álmukba is jobban neveltek kutyát, mint te bármikor.

2013. jan. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:

Am kb ez van. Őszintén szólva nem szoktam ezen fennakadni, de ezen a napon és ezen a héten valahogy kinéztek maguknak engem ezek az "ég küldöttei" :D

Az előző napon amikor labdáztam a kutyámmal, rászóltam, hogy hozza, és tegye le, de elkezdett hülyéskedni a kis gyaggggya :D és erélyesebben rászóltam, hogy "tedd le" lerakta rögtön, robog felém az uszkáros néni, hogy "HOGY BESZÉL MAGA AZZAL A KIS KUTYÁVAL?!? SZERETETTEL KELL NEVELNI NEM KIABÁLÁSSAL!" vaze majd írok neki kérvényt, 30 napos türelmi idővel, hogy "kérlek tedd le a labdát légyszíves kérlek légyszíves!" :D

Aztán a héten még volt egy eset, póráz nélkül tanítottam láb nélkül sétálni és én a roppant durva gazdi, egy hosszú műanyag szívószállal (exta hosszú óriási) tartottam a határvonalat ameddig elmehet. Na most, amikor elhagyta a combom vonalát, elé lendítettem a szívószálat (DE NEM ÉRTEM HOZZÁ) :D így visszavett a tempóból.

Na nem kellett több (ismét egy lányról van szó) jön oda, hogy miért ilyen szadista módszerekkel kényszerítem arra, hogy mellettem maradjon, miért nem hagyom futkározni, és miért nem adok neki szabadságot (jesszus gondoltam ez egy modern hippi lehet) :D Neki szépen elmagyaráztam, hogy a nagyon kemény fegyelmezési eszközöm (SZÍVÓSZÁL XD) csak arra szolgál, hogy tudja, meddig mehet el, nem érek vele hozzá se, blaa blaa... és miután tanultunk szabad játékideje van (2 óra kb) ... természetesen nem értette meg. Azzal, jött, hogy én szívtelen vagyok és a kutyámat csak erre tartom, hogy robot legyen meg ne legyen saját akarata, és én nem is szeretem. Szégyellhetném magam mert egy állatkínzó vagyok és cirkuszi kutyát akarok belőle csinálni (ez szellemi fárasztásról nem hallott?!?!... még szerencse, hogy nem látta, amikor integet a kutyám :D arra mit mondott volna? hogy biztos ezt szöges nyakörvvel értem el nála? xD ) a kutyám am is igényli ezt, imád tanulni, és jutalmazom is ha ügyes.

Most is itt csóvál mellettem :D Délutánonként együtt alszunk a kanapén mint két zsák krumpli...

na szóval remélem már mindenki érti, hogy miért akadtam ki, és miért nem kezdtem el magyarázni a héten a harmadik önkéntes szentfazéknak.

2013. jan. 17. 10:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!