Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szólnak be a kutyások?

Miért szólnak be a kutyások?

Figyelt kérdés

Ma neveletlen volt a kutyám, nem jött a behívásra mert belemerült a játékba. Odamentem, megrángattam és lenyomtam a földre, hogy ébredjen már fel, ha hozzá beszélek. Tudni kell h a kutyám egy hisztigép, ha egy nagyobb kutya csak mellé lép ordít mint akit kínoznak, hát még ha én hozzányúlok... na most is ezt csinálta mint egy kis fürdős k-rva sikítozott, a legcifrábban ahogy csak bírt (huhúú de fájhatott neki én szadista)

odajön egy külföldi csaj(a kutyái a szélrózsa minden irányában voltak, behívni képtelen, ugráltak stb, de arra volt ideje, h beugasson), azt mondja; "na szerintem ennyi elég lesz"

Who cares?... nektek is volt már ilyen, hogy beleszóltak a nevelésbe olyanok, akik még a kutyád nevét sem tudják?

Nevelni kell, mert ha egy ilyet megtorlás nélkül hagyok, akkor azt hiszi ő a jani... sajna sokan nem értik.



2013. jan. 16. 17:34
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
72%
Ezt a lenyomást sosem értem. Elárulom, hogy ezzel az égvilágon semmi világosat nem kommunikálsz a kutya felé, sőt egy idő után hozzászokik, és abszolút hiteltelenné válsz a szemében. Behívásért nagyon riktán kell büntetni, de akkor nagyon. Ez nem nevelés, amit csinálsz, hanem következetlen kapkodás.
2013. jan. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 A kérdező kommentje:

Akkor te mit csináltál volna? Finoman kizökkented? És akkor majd azt gondolja, ha most nem volt semmi gond, legközelebb is arra megyek amerre akarok, úgy sem történik semmi.

na ne viccelj...

2013. jan. 17. 14:45
 53/57 anonim ***** válasza:
91%
Történt:) Eddig az egyik kutyusomat a nálam lévő egy év alatt kétszer kellett megbüntetni behívás megtagadásáért. Az elsőnél már érett a dolog, mert a büntetést megelőző napokban lassabban jött már, mint szokott, próbálgatta magát. Aztán megcsinálta, hogy második hívásra sem jött. Eldöntöttem, hogy hívom utoljára, nem jön, megkapja. És megkapta:) Meghajtottam őt, elhitettem vele, hogy többé nem tagja a családunknak, mehet a világba. Aztán pár hónap elteltével bicajoztam vele, ő elől futott, jött egy macska, elfutott utána tiltásom ellenére. Akkor is meghajtottam őt, mint a korábbi engedetlenségénél. Azóta nincs olyan, hogy nem jön. Játékbók, macskáról kihívom, kb. 100-ból egyszer becsúszik olyan, hogy ás, és csak másodjára jön, de akkor már mindig. Ezért nem vagyok híve a büntetgetésnek, mert a kutya egy idő után már nem vesz komolyan, minden kártyádat kijátszottad előtte.
2013. jan. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 A kérdező kommentje:

Na ez jó tipp, de szerencsére egy kezemen megszámolom, hányszor kellett grabancrázással esetleg (az általatok elvetendő) lenyomással büntetnem eddig, szal nincs itt kijátszva semmi.

De képzeld el, ha egy ilyen apróság, ezt váltja ki a népből, hogy egy erélyes "micccsiiinálsz-al" rászólsz, vagy megrázod, akkor ha meghajtod a kutyát feljelentenek ezek a gyökerek.

2013. jan. 17. 14:58
 55/57 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az offért, de mi az a meghajtás?
2013. jan. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, miközben meghajtottam a kutyámat, egy nő elkezdett óbégatni, hogy ha nem hagyom azonnal abba, hívja a rendőrséget. Mondtam, hogy hívja nyugodtan, aztán folytattam tovább. Hozzá kell tenni, hogy egy ujjal nem értem a kutyához, 'csak' pszichikailag terheltem. Nem szoktam mások véleményével törődni ilyen téren, mert akkor sosem lennének jól nevelt kutyáim. A meghajtást így nehéz leírni, a lényege, mint írtam annyi, hogy elhiteted a kutyáddal, hogy nem tartozik többé hozzád, mehet világgá. Azt nem részletezném, hogy hogy kell csinálni, mert nem lehet leírni, látni kell.
2013. jan. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, bocs ha veszekedés alakult ki néhol, de hát nincs mosogatás tányércsörömpölés nélkül (:
2013. jan. 17. 19:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!