Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szólnak be a kutyások?

Miért szólnak be a kutyások?

Figyelt kérdés

Ma neveletlen volt a kutyám, nem jött a behívásra mert belemerült a játékba. Odamentem, megrángattam és lenyomtam a földre, hogy ébredjen már fel, ha hozzá beszélek. Tudni kell h a kutyám egy hisztigép, ha egy nagyobb kutya csak mellé lép ordít mint akit kínoznak, hát még ha én hozzányúlok... na most is ezt csinálta mint egy kis fürdős k-rva sikítozott, a legcifrábban ahogy csak bírt (huhúú de fájhatott neki én szadista)

odajön egy külföldi csaj(a kutyái a szélrózsa minden irányában voltak, behívni képtelen, ugráltak stb, de arra volt ideje, h beugasson), azt mondja; "na szerintem ennyi elég lesz"

Who cares?... nektek is volt már ilyen, hogy beleszóltak a nevelésbe olyanok, akik még a kutyád nevét sem tudják?

Nevelni kell, mert ha egy ilyet megtorlás nélkül hagyok, akkor azt hiszi ő a jani... sajna sokan nem értik.



2013. jan. 16. 17:34
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
30%
Bocs: sivalkodásba
2013. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
16%

Ja persze, és az mondjuk eszedbe jut, utolsó hogy ilyenkor ő megijed és nem hisztizik?

Kérdező: te mosolyogva elsétálnál egy üvöltő kutya mellett az utcán?

2013. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
16%
És fél éves kölyökkutyát meg nem kell elengedi az út mellett... Ha már ennyi eszed sincs akkor ne a kutyát hibáztasd utána.
2013. jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
19%
1 6 hónapos kutya nincs megnevelve. Majd ha x éve élsz vele kamaszodáson, tüzelésen, ezernyi élethelyzeten túl és mindre megfelelően reagál, na majd akkor lesz megnevelve... Főleg egy beagle. 6 hónaposan jó hogy nincs vele gond, majd később...
2013. jan. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 A kérdező kommentje:

Na megint jön a "főleg egy beagle" sztereotípia... és ne mondd már meg nekem így látatlanban, hogy meg van-e nevelve. Egy ilyen kicsi kutyához képest tökéletes volt eddig a viselkedése.

Más fél évesek még ülni sem tudnak parancsra.

Ha nem ismered a kutyámat, ne alkoss róla véleményt.

2013. jan. 16. 18:56
 26/57 anonim ***** válasza:
29%

75%-os! Most éppen kamasz korban van, ilyenkor keményebben is kell fogni a kutyát, mint egy felnőttet, pont azért, hogy később ezerszer könnyebb legyen! A beagle pláne egy nehéz fajta, nem kell félteni a lelki összetöréstől csak emiatt.


Ami azt illeti, az, hogy valaki leszorítja a földre a kutyáját, nem igazán nevezhető büntetésnek, mert ezt a jó idegrendszerű kutyák nem is nagyon veszik fel! Annyiszor láttam már, hogy valaki fogta, lenyomta az ebet, az felállt és rögtön megrázta magát. Ha csak nincs egy komolyabb büntetésbe ágyazva, semmi hatása nincs a magabiztos kutyákra, ez legfeljebb csak kizökkentés, hogy vegye már észre magát, persze arra meg kár ezt használni. Ezt is lehet túlzásba vinni, de most nem erről van szó. Egy megtolást, meghajtást, de még egy szemmel verést is sokkal komolyabban veszik a kutyák, mint bármelyik fizikai fenyítést. Ami a rágalmakat illeti, én soha az életben nem ütöttem meg a kutyáim, nem is szorítottam le, mivel nincs semmi büntető hatása az enyéimre, legfeljebb grabancrázás volt, de az is fölösleges, mert nem veszik komolyan.


Hisztis kutyák meg vannak! Ha azt állítod, hogy nincsenek, sajnos azt kell feltételeznem, hogy csupa rossz idegrendszerű vagy hányattatott sorsú kutyával találkoztál, ahol elfogadható a sírás és soha az életben nem voltál kölykök között, akár oviban. A kamasz kutyák főleg megpróbálkoznak ezzel, hátha így elérnek valamit. Ha megfogom a marha domináns kutyám szőrét, már elkezd visítani. Nem fáj neki, nem is húzom, furcsamód úgy 2 másodpercen belül abba is hagyja magától és nem is foglalkozik azzal, hogy még mindig a szőrét markolom. Vagy mikor leemelek egy fedezni vágyó kölyköt a másikról, azonnal belekezd a sivításba, utána abba is hagyja ha csak ránézek.


A többi értelmetlen hozzászólásodat nem ecsetelgetném, úgy sem látnád a lényegét, ennek sem. Szeretem a hozzád hasonlóakat, se hallanak, se látnak, csak élnek a kis világukban.

2013. jan. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
30%
Még az elején valahol válaszoltam a kérdésedre, nem túl pozitív véleménnyel. Most, hogy leírtad az egész sztorit, megértem. És bocsi, hogy nem fogtam fel hamarabb. :/ további jó kutyázást!
2013. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
20%
Kedves 18 44, nem én ilyenkor odamegyek és megsimizem, megnyugtatom rögzítve benne azt hogy ez a helyes viselkedés. Bár az az igazság hogy inkább nyugisan kivárom hogy megnyugodjon, max egy könnyű érintés de inkább az se. Egyébként ha látnád a viselkedését pontosan tudnád hogy hisztizik.
2013. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
17%

Amikor olvastam a kérdést, már akkor sejtettem hogy bejgli lesz :).

Az a baj evvel hogy az átlag kutyások nem tudják hogy néha ez is kell, a kutya nem ember, nem fog érteni abból hogyha szépen megkéred hogy ezt már pedig ne csinálja.

Volt hogy az enyim is bepróbált irányítani avval hogy ő még ment volna másfele, és láttam is rajta hogy tudja hogy nem kéne, hiába kiabálok és szaladok utána, néz felém hátra és megy tovább.

Na ekkor bepipultam, sprintből utolértem, amire ő is meglepődött és eldobta magát, ráültem megfogtam a grabancát közel húzva az arcomhoz és farkas szemezve leüvöltöttem a fejét és "megrángattam".

Azóta nem nagyon próbálkozott hasonlóval, evvel az "alfaforgással" éreztettem vele hogy a főnök még mindig én vagyok, és én mondom meg merre megyünk.

Csak jelzem hogy a farkasok is így teszik helyre egymást.

Igen ember szemmel ez nem elfogadható, de kutya szemmel nézve nagyon is volt értelme mert a kutya vette a lapot.

Egyszer egy bejglin is alkalmazni kellett aki még az útra is kiszaladt, de az egyből elkezdett hisztizni mert tudta hogy a gazdájánál evvel sokat elér, csak én meg tudtam ezt és nem foglalkoztam vele, amúgy is tudom milyen az a hang amikor tényleg fáj nekik valami, erre már nekem is egyből szólt a járókelő kutyátlan hogy mit fojtogatom a kutyát, meg milyen vagyok én.

Erre azt mondtam hogy tréner vagyok értek hozzá, és leszorítom a földre, nem a légcsövét nyomom, azt nem szólt semmit.


És igenis vannak hisztis kutyák általában azok amelyek elég okosak ahhoz hogy tudják a gazdit evvel sakkban lehet tartani, egy beagle pont ilyen.

Ezt be is bizonyítottam amikor mutattam a gazdinak hogy a kutya akkor is üvölt mint a féreg, amikor már nem is fogtam meg, csak tartottam rajta a kezem.

Ez amúgy a kis testűek szokása, akik erő híján evvel érik el hogy hagyják őket békén. egyfajta segélykiáltás.

Ugyan csak példa amikor egy tacsi felett elszaladt egy dándog, erre a tacsi már előre sikított közbe meg hozzá sem értek.


Bár tény hogy evvel is csínján kell bánni, ez egy amolyan végső dolog, extrém esetekkor.

Más aki szintén érzi hogy valami drasztikusat kéne tenni, egyszerűen megruházza a kutyát, ami hasonlóan hatásos lehet, de mégis a legjobb megoldás a forgatás, mert ez a kutya saját nyelve, és felesleges verés nélkül is megérti.

2013. jan. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
19%
Nem az alapsztori miatt, hanem a későbbi válaszaid és sértődésed miatt gondolom, hogy egy türelmetlen, sértődős, nem kompromisszumkész ember vagy. A kutyával is vélhetően így viselkedsz, erőből próbálsz falkavezér lenni. A kutya vélhetően fél tőled. Sok ilyen kutyatartó van, aki a kutyán próbálja kiélni főnökösködő hajlamait. Sajnálom a kutyát.
2013. jan. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!