Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtolás, meghajtás?

Megtolás, meghajtás?

Figyelt kérdés
Segítsetek nekem. Sok válaszban olvasom, hogy jó módja ez a behívás megtagadásának büntetéséhez, de nem tudom mit kell csinálni, hogy hajtod meg, megkergeted vagy mi

2013. jan. 17. 15:05
1 2 3 4 5
 21/43 Szilvi & Argos ***** válasza:
73%
Pinkó ennél nagyobb és több ostobaságot össze sem hordhatott volna! :D :D :D :)))))))))))
2013. jan. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
90%
Szilvi, szerintem várjuk ki a végét... :D :D
2013. jan. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
42%

"Azért írok, mert nem szokott ide írni az elmaradott többség, akik nem akarnak biorobotot csinálni a kutyájukból újabb és újabb alkalmatlan szavak bűvöletében. "Csak" szeretik az állatot, amelyik felnő a családban és szépen alkalmazkodik. Megtapasztalja, hogy mi az amiért morcosak az emberek, mi az ami tetszik nekik. Belenő a családba, mint a gyerek.

Persze a kutyaképzés tisztelendő szakma. Sok feladat van, ahol fontos a kutya fegyelmezett képzettsége, vagy ahol akár élet-halál kérdése. De ne bárki akarja bizonyítani egy kutya valódi ok és cél nélküli gyakorlatoztatásával, hogy ő mekkora tekintély, mert ez a divatos, menő. Aztán ha úgy érzi, hogy szégyenbe hozta a sokszor összezavart, persze szakértelem és szívbéli szeretet nélküli állat, akkor jönnek az újabb műszavakon alapuló bántások a kutyának:"



Ebben mi as butaság??? tökéletesen megfogalmazta a lényeget, és igaza van. Össze-vissza vannak b@sztatva a kutyák, felépitetlen, ilyen olyan "kiképzéssel" .

2013. jan. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
73%

Tisztában vagytok azzal, hogy amiről itt szó van az nem munkakutya képzésnél van? Hanem egyszerű kutyáknál, akiknél a gazdi problémákkal küzd és az együttélést akarják zökkenőmentessé tenni, legfőképp azért, hogy a kutyát később bárhol elengedhessék póráz nélkül, nem kell azért aggódni, mert nem jön vissza. Ez speciel a kutya életét is megmentheti és ez a képzés teljes mértékben erőszakmentesen folyik.

Egyszerűen nem tudom felfogni mi ezzel a probléma.

2013. jan. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
Milyen kiképzésről van szó? Senki nem beszél itt tanításról, csak te! Ez egyszerű nevelés, méghozzá a leghatásosabb, amit eddig láttam. Nagyon el vagy tájolódva. Tudod, több etológia könyv...
2013. jan. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
:D Megtolás, mint kétes, pajzán jelentésű szó... valakinek itt nagyon élénk a fantáziája. :D
2013. jan. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
55%
és azt tudjátok, hogy miből erednek ezek a gondok??? A sok "tudományos" kutyanevelő szakkönyvekből. Nincs kialakitva a megfelelő kapcsolat . csak az elvárások kiskortól kezdve. ha mondjuk a gazda sokat játszana vele, esze ágában sem lenne elmenni. Erre kéne a legnagyobb figyelmet forditani. Nem arra, hogy 3 hónaposan trükköket tanuljon.
2013. jan. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
73%

Nem azon van a hangsúly, hogy elmegy-e a kutya vagy sem, hanem azon, hogy első szóra behívható-e vagy sem.

Aki kölyök kortól nevel egy kutyát és nem kib@szva a kertbe, hogy csak nőjön, mint a gaz, ott ilyen jellegű gond azért nincs az esetek többségében, hogy a kutya elmegy elmegy mellőle. Az pedig egy teljesen másik kérdés, hogy adott esetben első szóra behívható-e a kutya vagy sem.

2013. jan. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
44%
ezért kell elsődlegesen a kapcsolatot épiteni, és akkor ilyen probléma nem lesz.
2013. jan. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon jó a kapcsolatom a kutyámmal, bizonyos szituációkban mégis van ilyen gondunk. De még mindig nem értem, mi azzal a gond, ha egy gazdi segítségre szorul és felkeres egy kutyaiskolát?
2013. jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!