Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtolás, meghajtás?

Megtolás, meghajtás?

Figyelt kérdés
Segítsetek nekem. Sok válaszban olvasom, hogy jó módja ez a behívás megtagadásának büntetéséhez, de nem tudom mit kell csinálni, hogy hajtod meg, megkergeted vagy mi

2013. jan. 17. 15:05
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
60%
azzal sem az égadta egy világon. csak az a lényeg, hogy jó iskolát keressen fel, ahol ugy működnek a dolgok, hogy egyik feladatot épitik szépen a másikra.
2013. jan. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
72%
Itt pont erről beszélünk. Tükörsuliban alapfokon a kötődést építik + tekintélyre tesz szert a gazdi, közép fokon jön a további tekintély építés + büntetés tanítása (meg persze sok minden más), amiről gyakorlatilag a kérdés is szól.
2013. jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
71%

Pontosan erről van szó, hogy nem csak hogy nem lehet leírni, hanem nem is szabad szerintem. Nem véletlen, hogy tanfolyamon is a középfok vége felé kezdenek el operálni ezzel a technikával, addig nem. Addigra pedig a csoport többségének nincs szüksége erre a technikára.

Az igazság az, hogy ez az egész szart sem ér, ha a gazda nem következetesen viselkedik utána. Márpedig aki képes ezután következetesen viselkedni, az ezelőtt is képes kellett, hogy legyen, tehát nem jut el odáig az egész probléma, hogy meg kellene tolni a kutyát.


Semmi értelme leírni ezt a technikát, ugyanis a kutyára elég nagy idegrendszeri nyomást tesz, míg az eredménye az kb. ennyi, hogy a kutya akkor esetleg megdöbben, hogy hú bakker, csávóval mi lett, hogy ilyen ideges? Aztán két nap után rájön, hogy jaaaa, ez ugyanaz a lúzer csak volt egy erősebb napja...


Csak akkor van bármi értelme belemenni egy ilyenbe, ha a gazda már megtanult teljesen tökéletesen következetesen viselkedni, megfelelően visszacsatolni a kutyának minden jó és rossz viselkedés után, és épp egy picit csúszkál még ki a kutya a gazda kezéből, illetve van néhány beégett rossz viselkedése, amin nem tud a gazda változtatni. Ilyenkor nagy segítség lehet egy megtolás, ami után méginkább következetesen tud viselkedni a gazda. DE! Az ilyen helyzeteket is meg lehet oldani egész egyszerűen következetességgel, és egyértelmű kommunikációval... Ugyan hosszabb idő alatt, de hosszú távon hatékonyabb is.


Aki komolyabb előtanulás nélkül nekiáll megtolni egy kutyát, az biztos, hogy semmi eredményeset nem fog elérni ezzel, csak maximum megijeszti a kutyát feleslegesen, vagy kiröhögteti magát vele.

2013. jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
73%

Igaza van az előttem írónak, ha a gazda nem következetes, nem nő fel a kutyájához, akkor hiába csinál egy jó megtolást, nem sok minden fog változni utána. Annyit tennék hozzá csak, hogy ez a büntetés akkor nagyon jó, ha alapvető viselkedési zavart kell azonnal vagy rövid időn belül gátolni, illetve amikor a kutya teszteli a gazdáját, feszegeti a határokat.


Ezt viszont nem igazán értem, #31-es válaszoló, hogy érted azt, hogy egyik feladatot kell építeni a másikra? Mi köze van megint ehhez a tanításnak? Próbálj elvonatkoztatni a munkakutyázás-szerű léttől és alapvető problémás esetekre gondolj! Hozzánk főleg vagy olyan kutyákat szoktak hozni tanfolyamokra, amiket befogadtak, örököltek beégett viselkedési gondokkal, vagy kissé elhanyagoltak, nem jól nevelték és rádöbben a gazda, hogy valamit elrontott. Sokkal ritkább az, mikor ovi után akarnak jönni tanfolyamra. Akkor is inkább csak azért járnak, hogy a kutya kommunikációt megtanulják, több tudást szerezzenek és csak csiszoljanak még a viszonyukon a kutyával. Ott nagyon ritkán kell akkora segítség a gazdának.

2013. jan. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nincs igaza az utolsó előttinek. Több okból is lehet szükségmeghajtásra a következetesség ellenére. Első esetben mondjuk évekig hülyén álltál a kutyádhoz, a tekintélyed a béka segge alatt, és most elkezdesz következetesen viselkedni. Ez mondjuk elég arra, hogy általában behívd a kutyádat, de egy byunóról már nem tudod letiltani. Na itt jön képbe a meghajtás. Vagy: befogadtál egy felnőtt kutyát tele beégett rossz szokással, amit esetleg nem tudtad hogy kezelj, ezért nálad is megcsinálta ezeket a dolgokat (kutyákkal/emberekkel agresszív, szökik stb.) Tegyük hozzá, hogy pluszba még egy kemény fajta (pl. roti) konok fejjel. Ott igenis szükség lehet rá minden következetesség ellenére. Sajnos az néha nem elég.
2013. jan. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
56%
Bocsánat, csak felületesen olvastam a választ, úgy bíráltam, viszont azt fenntartom, amit leírtam, hogy mely esetekben lehet rá szükség.
2013. jan. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
85%

A #33-as válaszoló úgy érthette, hogy rendben, a gazdák megtanulják helyesen a meghajtást, időnként csinálnak is egye-egyet, de ha egyébként nem következetesek, nem elég erős kezűek a kutyájukhoz az életben, az egész büntetés előbb-utóbb csak egy színjáték lesz. Márpedig ha ezt a fegyvert kijátssza a gazdi, utána már nincs sok lehetőség. Oktatói sorfalat nem lehet mindig felállítani. Az egészen más kérdés, amit te írsz, Kispalikee, mikor már rájött az emberünk, mi az az út, amin haladva valóban eredményes lehet és időnként, mikor kell használja ezt a módszert. Ez csak erősíti őt.

De sajnos láttam már olyat, hogy kutya megtagadta a behívást, még egyszer, másnap megint majd megint és a gazdi ráhagyta, majd egyszer sok lett neki, csinált egy tűrhető megtolást, kutya vette a lapot, egy darabig megint nem volt gond, majd megint elkezdett bepróbálkozni az eb. És megint ráhagyta az ember. Időnként zavarta a gazdát, hogy nem fogad szót a kutya, időnként nem vette, vagy csak nem akarta észre venni. Így teljesen hiteltelen lett a kutya szemében, a büntetés sem lett már büntetés, csak valami hiszti.

2013. jan. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
87%
Igen, ehhez csak a legvégső esetben szabad nyúlni, én egyébként is annak vagyok a híve, hogy vizsgáljuk meg előbb, hogy megfelelő életmódot biztosítunk a kutyának? Nem vagyunk következetlenek? Sajnos nekem a mai napig vannak olyan húzásaim, amik megmutatják a kutyámnak, hogy mégsem vagyok olyan erős. Ha meg mindenért büntetném, tényleg az összes puskaport ellőném. Inkább igyekszem következetes lenni, de bizony nagyon nehéz.
2013. jan. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 Szilvi & Argos ***** válasza:
72%

#23.


A kutyám visszajön a hívó szóra, így MINDIG ÉS MINDENHOL elengedhetem pórázról, nem megy kocsik után.

Ismeri az állj parancsot, tehát megáll BÁRMIKOR, nem ütik el autók, nem tépik meg idióta kutyák, mert nem fut oda hozzájuk!

Tudja az ül-fekszik vezényszót, ehhez kapcsolva a maradot: bárhol ott hagyom fekve akár fél órát-órát és nem megy el!

Stb-stb.


Azért tanítom, hogy szabad élete legyen.

A trükkök, többi haszontalan dolog pedig "csak" időtöltés, közös akció a gazdival, amit mindketten élvezünk.


Ennyi.


Nem csak a szolgálati kutyáknak kell fegyelmezettnek lenniük...főleg, hogy ők legtöbbször pórázon dolgoznak

2013. jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
44%
senki nem irt szolgálati kutyákról. Ők különben is teljesen más világ.
2013. jan. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!