Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya megütésével miért...

A kutya megütésével miért hatásosabb a nevelés?!

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek, nem verem a kutyámat.

DE

Végignéztem az összes ceasar millanost videót, 3 hónapig próbáltam a módszerét... baromi lassú, pl hogy "pórázon ne engedd hogy eléd menjen".... kb kivitelezhetetlen egy makacsabb ebnél.... Ha rákoppintok (Nem fájdalmat okozva!!), mintegy figyelmeztetésként az orrára AZONNAL CSINÁLJA AMIT KELL. Összesen 2x adtam neki nagyobb pofont (nem sírt, csak egyből a helyére ment), azóta nem csinálja azokat a dolgokat....


A nagypapám (7 kutyája van...) mindig a veréssel való nevelést részesítette előnyben.... és olyan engedelmes kutyákat én még életemben nem láttam. Nem rezzenek össze a gazdi minden mozdulatára, tehát nem rettegnek tőle.... Szerintetek melyik az eredményesebb nevelés?

Még egyszer leszögezem, sem én sem a nagypapám nem VERJÜK a kutyát.


2013. jan. 17. 16:39
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
59%

"Nem is értelmezi a verést egyetlen kutya sem, a falkában sincs ilyen."


Valóban nincs, csak az ember részéről elég komplikált lenne fültövön vagy véknyán harapni a kutyát. Ezért szokták kézzel nevelni, mert az ember fegyvere nem az állkapcsa, hanem a kezei.

2013. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
20%
Csak ezt a kutyának kéne elmagyarázni ^^
2013. jan. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
65%
Az anyakutya a nyakánál fogja meg és rázza meg engedetlen kölykét. Ha ezt teszed, azt minden kutya érti, mint ahogy a fenyegető hangsúlyt is. Például azt, pfuj, mit csináltál, hol a helyed?
2013. jan. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
86%
A farkasok nem harapják szét egymást! Ezt nem tudom honnan a csudából szedted, hogy itt-ott megharapja az egyik a másikat, de úgy butaság, ahogy van. Szép is lenne, a falka fele le van sántulva, a másik már félig elvérzett és majd így mennek vadászni. Olvass etológiai könyveket, nézz dokumentum filmeket és akkor te is észreveheted, hogy rendezik le a konfliktusokat.
2013. jan. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Viszont ha a nagyapád a veréssel való nevelést tartja jónak, akkor hogy lehet hogy nem veri a kutyáit? Ezt tisztázd magaddal, kérlek.


A fogalmazásomban van a hiba verés helyett ütést akartam írni nagyapám nevelésével kapcsolatban.

2013. jan. 17. 17:46
 16/35 anonim ***** válasza:
48%
Ugyan az, megüti, megveri, szinonimák. Ez csak bántalmazás, nem nevelés!
2013. jan. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Utolsó te nagyon el vagy tájolva.

A megütés és megverés NEM szinonímák, az ha ráütök érzékletesen az orrára szerintem egyenlő azzal, hogy félholtra rugdosom.


Bár ha szerinted igen akkor érdekes lehetett nálatok a nyelvtan óra.

2013. jan. 17. 17:52
 18/35 A kérdező kommentje:
- nem egyenlő-
2013. jan. 17. 17:52
 19/35 anonim ***** válasza:
2013. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Ne az online baromságot linkelkesd, hanem üss fel egy szinonima szótárat, mert ott nagyon nem így szerepel;)

Najó, nem kötekedésképp tettem fel a kérdést.



De pl nem tudok közületek ki látta az Ezüst nyíl című mesét?

A vadász könyörtelen nevelését... Nála hogyhogy bevált

Nem nem akarom utánozni a módszereit még véletlenül sem, viszont mégis képes volt megnevelni ( utána olvastam és tényleg így nevelték/ nevelik néhol a kutyát...)

2013. jan. 17. 17:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!