Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya megütésével miért...

A kutya megütésével miért hatásosabb a nevelés?!

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek, nem verem a kutyámat.

DE

Végignéztem az összes ceasar millanost videót, 3 hónapig próbáltam a módszerét... baromi lassú, pl hogy "pórázon ne engedd hogy eléd menjen".... kb kivitelezhetetlen egy makacsabb ebnél.... Ha rákoppintok (Nem fájdalmat okozva!!), mintegy figyelmeztetésként az orrára AZONNAL CSINÁLJA AMIT KELL. Összesen 2x adtam neki nagyobb pofont (nem sírt, csak egyből a helyére ment), azóta nem csinálja azokat a dolgokat....


A nagypapám (7 kutyája van...) mindig a veréssel való nevelést részesítette előnyben.... és olyan engedelmes kutyákat én még életemben nem láttam. Nem rezzenek össze a gazdi minden mozdulatára, tehát nem rettegnek tőle.... Szerintetek melyik az eredményesebb nevelés?

Még egyszer leszögezem, sem én sem a nagypapám nem VERJÜK a kutyát.


2013. jan. 17. 16:39
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
13hónapos jelenleg 43kilós amerikai bulldogom kanom van aki überdomináns. 2-3hónapja a pórázfegyelemnél még rántottam a pórázon, most már azt se teszem csak simán fordulok az ellenkező irányba. Nekem így jobban tetszik mivel jobban figyel rám ilyenkor mint mikor rángattam és legalább annyira felfogja az egész szitut.
2013. jan. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

"Azért a póráz megrántása nem ugyanaz a kategória, mint a rúgás, bottal ütés stb.!"


Ezt senki se állította. De kíváncsi lennék, Te hogy viselnéd, ha egy a nyakadba kötött madzagot valaki cibálgatna, ha valamit rosszul csinálsz. Biztosan nem kevésbé vennéd zokon, mintha a füledet húzná meg vagy a fenekedre ütne egyet (persze nem akkorát hogy zúzódást vagy törést okozzon, az már egy másik kategória).


Nevezzük kellemetlennek a dolgot; de épp ez a lényege a nevelésnek. Ha valamit jól csinálsz, dícséretet kapsz (pl. jutalomfalatot), ha valamit rosszul csinálsz, büntetést kapsz (pl. pórázrántást, fülhúzást, pofont). A jutalom, dícséret jól esik, a büntetés, kellemetlenség-okozás nem esik jól. Tehát szívesebben csinálod azt a dolgot amiért jutalmat kapsz, mint azt, amiért büntetést. Minél mélyebb nyomot hagy a jutalom és/vagy a büntetés, annál mélyebben fog belédrögzülni az a dolog, amiért kaptad.

Persze, ez is csak egy bizonyos szintig igaz, túlzásba semmit sem szabad vinni, nem szabad átesni a ló túloldalára.

2013. jan. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom!

Vegyünk egy kisgyereket... ki az aki nem fenekelte még el a gyermekét, vagy adott neki pofont?... Mégis ott is sokan mondják, hogy csak szóval, büntetéssel. Nem mindenki érti meg. Vannak problémás esetek.

Namármost, az én ebem elég nagytestű, és akaratos is, 1 éves, ivartalanítás előtt álló hím. Az hogy rángatom a pórázt -krvára nem érdekli. Egyszer kellett pofonvágnom hogy ne húzzon! Nem sírt, de azóta mindig én megyek ki az ajtón. Megértette, mert esze az van:) Sokan vettétek a farkaspéldát. Hogyha egy egyed nem megfelelően viselkedik, nem arrébtolás a módszere a vezérnek, ha túlzásba esik a rosszalkodó állat, bizony megkapja figyelmeztetésképpen, (nem, nem a véresre harapásra gondolok!) vagy rámorog. Na én morogni nyilván nem fogok az utcán.

2013. jan. 22. 15:55
 34/35 anonim ***** válasza:
93%
Az ütést a kutyák nem veszik közel se olyan komoly büntetésnek mint ahogy mi azt egyébként gondoljuk. Főleg az a baj vele egyébként hogy nem jókor kapják hanem utána. Ezt egy gyereknek el tudod magyarázni hogy azért kapta mert, de egy kutyának nem. Őt az adott pillanatban kell büntetni 2percel később már nem jó.
2013. jan. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Az adott pillanatban alkalmazom csak a pofont! Amikor a lakásba piszkított stb, nem kapom rajta akkor nem! Tudom, hogy nem tudja, hogy miért kapja akkor, csak az tudatosul benne, hogy bántom.
2013. jan. 22. 16:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!