Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya megütésével miért...

A kutya megütésével miért hatásosabb a nevelés?!

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek, nem verem a kutyámat.

DE

Végignéztem az összes ceasar millanost videót, 3 hónapig próbáltam a módszerét... baromi lassú, pl hogy "pórázon ne engedd hogy eléd menjen".... kb kivitelezhetetlen egy makacsabb ebnél.... Ha rákoppintok (Nem fájdalmat okozva!!), mintegy figyelmeztetésként az orrára AZONNAL CSINÁLJA AMIT KELL. Összesen 2x adtam neki nagyobb pofont (nem sírt, csak egyből a helyére ment), azóta nem csinálja azokat a dolgokat....


A nagypapám (7 kutyája van...) mindig a veréssel való nevelést részesítette előnyben.... és olyan engedelmes kutyákat én még életemben nem láttam. Nem rezzenek össze a gazdi minden mozdulatára, tehát nem rettegnek tőle.... Szerintetek melyik az eredményesebb nevelés?

Még egyszer leszögezem, sem én sem a nagypapám nem VERJÜK a kutyát.


2013. jan. 17. 16:39
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
67%
Igen, a német vadászkutya tanítás valóban bántalmazáson alapult, ahogy a munka kutyák tanítása is. Ezt mára már mindenhol betiltották! Ma már vadászkutyákat se lehet így kiképezni! Helyette vannak jobb módszerek, ahol a kutya élvezi is a munkát.
2013. jan. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
63%

"A farkasok nem harapják szét egymást!"


És szerinted én hol írtam ilyet, kedves kötözködni vágyó? :)

A kutyafélék sok esetben amúgy sem harapnak, hanem a fejük oldalra "suhintásával", a szemfogukkal ütnek oda a másiknak, ha rendre akarják utasítani. Ettől függetlenül azért előfordul, hogy odakapnak, "odacsípnek", hogy hatni tudjanak a rendetlenkedőre. De ez nem jelenti azt, hogy szétrágnák egymást, nem tudom ezt miből sikerült kiolvasnod.

2013. jan. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
17%
a negatív megerősítés ,egy jól működő rendszer,ami nem igazán a kutya megütését,sokkal inkább egyfajta nevelő célzatú bántást jelent ( mint a hisztiző kölyöknek a jó időben adott pofon ).a poroszos,németes képzés alapból így működik ,kb 100 éve!és MŰKÖDIK!!! persze egyre több a pozitív megerősítéses kutyasuli pl:tükörmódszer, de nem árt tudni: a gazdik helyes hozzáállásán múlik minden. a pozitív megerősítéses módszerek 20-25 évesek, a negatív megerősítésű pedig 2000 !!szerinted ???
2013. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 eriiii válasza:
63%
Szerintem,hogy ha megütöd akkor azért fog félelemből fog engedelmeskedni,de úgy látom nálatok nem félnek.Nekem is az apukám régen azért ütötte meg a kutyákat,hogy egyértelmű legyen ki a "főnök". Szerintem ezt következetes neveléssel is el lehet érni.
2013. jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 ratata ***** válasza:
ha rosszat csinál én mély hangon morogni kezdek és tök jó beválik kiskorától tudja mit jelent.mondjuk az utcán vicces
2013. jan. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
90%
Előző kutyánk (vagy tizenöt éve) összeverve, sintértelepről került hozzánk. Itthon derült ki, hogy tele van sebekkel. szegény alig néhány hónapos erdélyi kopót a "vadász-gazdi" ütötte-verte. Volt esze, megszökött. De fél évig mindenre képes volt támadni, ami bothoz hasonlított. Aztán megnyugodott, békésen őrizte a házat késő öregkoráig.
2013. jan. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Jóóó utolsó, azért van különbség bottal véresre verés és egy pofon között.. De sajnos vannak ilyenek is:(
2013. jan. 19. 17:12
 28/35 anonim ***** válasza:
48%

negatív megerősítés eszközei: nyakörv ,( minden kutyán van) póráz ( minden kutyás használja),fojtó nyakörv,szöges nyakörv ,elektromos nyakörv. ezek a kényszerítő eszközök. mind kivétel nélkül!! kutya megütése?? egy jókor adott tockos ,többet használ,mint fél év klikker . sokan közületek fogalomzavarban szenvednek! a negatív megerősítés a mai napig a kutyaiskolák 95 % -ban alkalmazott,és működő módszer. aki járt már 1-ben is az láthatta! pl: nyakörv-póráz,és megrántod a pórázt?? mi is ez?? a jó időben ,megfelelő erővel adott ( pofon,tockos,sarokrúgás (lsd: Cessare Millan ),fejre-ütés,nyak bőr rázás,stb-stb. ez mind ugyan azt a célt szolgálja. bünteti a kutyát ,a helytelen viselkedésért,illetve kényszeríti a gazdák szerint helyes viselkedésre. pl : láb melletti séta.

szóval,azok a kutyások,akik nem alkalmaznak semmiféle negatív megerősítést,vagy kényszerítő eszközt,azoknak : vagy 1-2 kg os ,ölben tartott kutyájuk van,vagy egy neveletlen ,de kövér ,állandóan jutalomfalattal tömött ,és kevéssé domináns gazdával megáldott kutyájuk .

a nevelés része a ,negatív megerősítés, ami igen lehet pofon,vagy akár rúgás,vagy verés is, de ez már gazdától és kutyától függ! alapból szerintem símán belefér ,pár jó időben adott megfelelő erejű pofon. persze kutyafüggő!

2013. jan. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Azért a póráz megrántása nem ugyanaz a kategória, mint a rúgás, bottal ütés stb.!
2013. jan. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
ez nem kategória függő,ez kutyafüggő. egy öleb vagy egy közepes testű kutyánál elég egy pórázrántás ,és korrigálva van a hiba. egy rotinál,egy kaukázusinál,egy közép-ázsiainál ez csak simogatás!! verés ?? nem bántalmazás ?? talán ,ez csak értelmezés függő. szöges nyakörv befelé fordítva ?? igen sok-sok esetben ! lapátnyél ? ritkán. sarokkal irányítva,( megrúgva ? lsd : pl cessare millan )talán ? de ?? és itt a kérdés , melyik kutya jobban nevelt ? melyik szófogadóbb ,irányíthatóbb? a nevelés elengedhetetlen része sok esetben " bizonyos kutyáknál!" a negatív megerősítéses ( bántalmazás ,szöges nyakörv,,ütés,stb) nevelés .aki nem hiszi ?? egyszerűen nézzen meg egy síma örző -védő kiképzést:)
2013. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!