Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeretik az emberek...

Miért nem szeretik az emberek a többi kutyafajtát?

Figyelt kérdés

Vannak itt ezek a kérdések. Egyik véglet: yorki, bolognese. Másik véglet: amstaff, kaukázusi. Meg van még a border.

Miért nem keres senki dalmata, skót juhász, erdélyi kopó, drótszőrű vizsla, bobtail, ridgeback, uszkár stb. kennelt? Ráadásul most még általában ismert fajtákat is soroltam... Ha valaki szereti a kutyákat, de tényleg, és a személyiségéhez illő kutyát keres, miért nem olyat választ? Tuti, hogy nem a yorki-border-amstaff hármas valamelyike illik mindenkihez, mégis mindenki ezeket akarja...


2013. jan. 17. 21:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az átlag ember (akinek fogalma sincs arról, mi is a faj-fajta közötti különbség vagy, hogy létezik egyáltalán olyan, hogy fajtacsoportok, FCI) főleg azokat a kutyákat látja, amelyeket leírtál, így nagyobb az esélye, hogy nem is gondolkodik el, milyen más fajta kutyák is léteznek még, milyen más fajta is illene hozzá. Az emberek többsége látja a Rex-et a TV-ben, milyen okos, ügyes és szép, akkor ilyen kell a kertbe, őrizze azt a kis területet, ahova még elér a lánc. Vagy kimegy az utcára, látja, hogy ott van 10-20 staffi, milyen szépek, helyesek, akkor jó lesz neki is ilyen kutya, majd megvédi őt minden más ebtől és az idegenektől. Vagy ismeri a szomszéd néni kis Fifike bichon kutyáját, milyen cuki, bolyhos, szőrös, mint egy plüss állat, lehet fésülgetni, sétáltatni, pont mint egy elemes játék, jó lesz ez neki is.


Néha már megdöbbentő, hogy sétálok a pulimmal a városban és nem ismerik fel az emberek. Megkérdezik, milyen kutya. Pedig szép zsinóros szőre van, de már ritka fajtának számít.

2013. jan. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg épp ezért nem kellett egyik felsorolt fajta sem. Nekem nem kell divatkutya! Agaraim vannak. Ez pont az a fajta amit nem divatból tart az ember, meg lehet próbálni de aki nem szerelemből választja a faját, annak hamar menhely lesz a vége!
2013. jan. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Sose volt olyan gondolatom, hogy "divatkutyát" tartsak, elég sok idegbeteg yorki van a környékünkön. Skót juhászunk van, és nagyon sajnálom, hogy égen-földön keresek (Budapesten) ilyen kutyákat és nem tudok velük összejönni. EGyszerűen nincs. Vagy csak rossz helyen keresek.....
2013. jan. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Mondjuk pozitív példa a vizslatúra, talán az sem divatkutya annyira, ahhoz képest némely túrán száz fölötti vizsla is összejön. Kár, hogy más fajtáknál ez annyira nem működik.
2013. jan. 18. 08:56
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Sztereotípia.

Nálam csak kutya létezik! Teljesen mindegy, csúnya-szép, kicsi-nagy, keverék fajtatiszta, stb. én mindegyiket szeretem. Három kutyánk van, sokszor megkérdezték már hogy melyiket szeretem jobban. Akkor / pill. elgondolkodtam a válaszon de rájöttem hogy mindig azt amelyik közelebb van hozzám.

2013. jan. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
100%
Nekem sem számít milyen fajta a kutya. Az egyik kutyámat zsákba kötve az úttestre dobva találtuk,kb 4 hetes lehetett. Szegény napokig meg sem mert mozdulni, nem bízott senkiben. Most már nagyon boldog 1.5 éves, imádnivaló, játékos kutyus lett. Ja és nagyon keverék :), nagytestű kutyus.
2013. jan. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is voltak divatfajták és ez mindig is így lesz. Látják az emberek valahol, megtetszik nekik és ők is olyat akarnak, attól függetlenül hogy nekik való-e a fajta vagy sem. Minél több van egy fajtából annál többen látják és annál többen akarják majd, szóval ez a folyamat önmagát generálja. Nálunk pl. a lakótelepen csakis kistestű, fehér göndörszőrű kutyákat látok - azt nem merném kijelenteni hogy bármilyen fajtába is tartoznak.


Az emberek alapvetően lusták művelődni, utánaolvasni, tájékozódni, egyszerűbb megvenni azt a terméket amit a reklámban láttak vagy azt a fajtát ami a szomszédnak is van.


Nekem egy foltos keverékem van, de majd egyszer szeretnék egy agarat.

2013. jan. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
67%
Én a vizslát szeretem. Meg a mopszot.
2013. jan. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
49%
Pontsan azért nem tartok ilyen kutyákat mert nem illenek hozzám és nem tetszenek. És yorkim, borderem meg amstaffom sincs. Akikről te beszélsz azok nem a kutyások, csupán egyszerű kutyatartók akik nem értenek a kutyázáshoz, csak egy divatos aranyos/kemény kutyát szeretnének. A border meg egy más ügy, bordert általában a sportolók választanak, mert be kell ismerni, hogy borderrel sokkal nagyobb esély van a nyerésre (és ezt nem azért mondom mert szeretem). Persze van olyan aki azért vesz bordert mert hallotta, hogy az a legokosabb. De azok megint csak nem kutyához értő emberek akik aszerint választanak kutyát, hogy melyik illik hozzájuk.
2013. jan. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan azért pontoztatok le, mert azt írtam, hogy a vizslát szeretem?

Mert ha még szidtam volna a yorkshire terriert vagy valami! Áh, megáll az ész, komolyan.


Egyébként nekünk drótszőrű magyar vizslánk van, és tényleg nem ismerik fel az emberek. Durva. Kérdezik, hogy ez mi, mert messziről ők azt hitték, hogy vizsla. Mondom, igen, vizsla. Válasz, á, nem, mert az nem ilyen. De, mondom, drótszőrű magyar vizsla. Válasz, olyan is van?


Itt a környéken a cigók tartanak amstaffot, és az öreg nénik terriereket.

2013. jan. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!