Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jézusom. Mit tegyek? Fontos!

Jézusom. Mit tegyek? Fontos!

Figyelt kérdés
Nem rég tudtam meg hogy a szomszédom meg akarja mérgezni a kutyáját. Ügye Januártól kötelező microchipet tenni a kutyába. Na most. Az ő kutyája már kb 6-7 éves de még orvost sosem látott. És mivel járni fognak ellenőrizni hogy minden rendben van-e a kutyákkal, ő azt mondta hogy inkább meg mérgezi patkány méreggel mint hogy 40-50 ezerrel megbüntessék. De én annyira sajnálom ezt a kutyát. Mit tehetek???? Kihez forduljak??? Állatvédőkhöz vagy kikhez?? Meg vannak a kutyának számlálva a napjai. S.O.S segítés kell. HA VALAKI PEST MEGYÉBEN TUDNA VALAMI SZERVEZETET VAGY VALAMI EHHEZ HASONLÓT AKIK ILYENNEL FOGLALKOZNAK KÉREM SZÓLJANAK!! És kérem ne töröljék ezt a kérdést mert egy kutya életet múlik rajta!!!!!
2013. jan. 20. 10:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Csörgesd meg a fentebb megadott számot. Lehet, hogy Lakos úr fog tudni segíteni. Többször ért már el eredményt hasonló téren.
2013. jan. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Lakos György ideírta a számát, hívd őt fel!!!!!!!

(Kb. minden állatvédő ismeri a nevét, ha csak egyetlen módja van a segítségnek, ő azt meg fogja találni!)


HÍVD ŐT FEL!!!!!!!!!!!!

2013. jan. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Lakos György csodálatos ember, biztos jó tanácsot fog adni.



Hasonló esetben beválik az, ha elintézed a gazda helyett, amire ő lusta: bechipezteted a kutyát.


Anyósom szélnek akarta ereszteni a kutyáját, mert befedezte egy kóbor kutya (persze, mert nincs kerítés). Több száz kilóméter távolságból leszerveztem a kutya ivartalanítását, utánanéztem neten a környékbeli állatorvosoknak, lebeszéltem telefonon az időpontot, majd szintén telefonon közöltem anyósommal, hogy visszük a kutyát ivartalanításra. Leutaztunk, elvittük, kifizettem, kölcsönadtam a kutyusaim paraboláját is. De aztán annyi szegénygőg volt az anyósomban, hogy a zsebembe dugta a pénzt. Magától nem szánt volna rá egy fillért se, pláne nem energiát, de ezek után csak nem fogadta el tőlem a pénzt. Néhány napig még arra is hajlandó volt, hogy a kutya bent lábadozzon a házban. Kis talált kutyus egyébként, senki kutyája, befogadták őt. Nincs valami fényes élete, láncon van egy nyomorúságos széllel-bélelt kutyaházban, de a hazai menhelyek helyzetét elnézve nem tudnám nyugodt szívvel menhelyre dugni. Élelme bőségesen van. Havonta, kéthavonta egyszer sétál is biztosan, amikor én lejutok. Néha a lányuk is megsétáltatja, bár szerintem nem gyakran. Lehet, hogy egyszer a kennelt is megcsináljuk nekik és akkor legalább a másik kutyussal össze tudnak bújni télen.


Egy cicát is így mentettem meg. Nagyapám lődözte légpuskával a saját macskáját, mert az udvarlói a kertbe merészkedtek. Fogtam a cicust, egy hátizsákba tettem, elvittem az állatorvoshoz ivartalaníttatni. Az udvarlók utána ugyanúgy jöttek, de nagyapám utána már nem bántotta a macskát. Nem mert velem ujjat húzni, meg aztán szeretett is engem:)


Harmadik esetben mikor már a sokadik kiskutyát ütötték el a szomszédban, mivel nem kiskutyabarát nagyon elegáns kovácsoltvas kerítésük van, ami sza...rt se ér pici kutya ellen, aki kifér a rácsok között...Szövetkeztem a szomszéd kisfiával, kerítettem néhány acélhálódarabot, plusz csibehálót és megcsináltam a kerítésüket. Nagyot nézett az apja a gyereknek, mikor hazaérve azt látta, hogy épp a kerítését eszkábálom.


Csak három példa arra, hogy eredményt értem el azzal, hogy megtettem valamit a gazdák helyett.


Tudom, hogy gyerek vagy. De a netet ismered, kereshetsz olyan állatorvost a környéketeken, aki házhoz megy. Elmondod neki, mi a probléma. És felajánlhatod, hogy kifizeted azt az 5-6.000 Ft-ot. Aztán csöngettek szépen a szomszédnál, megmondod, hogy chipezni jött az orvos és nem büntetni. Hazudhatod azt, hogy jó ismerősöd, aki segít elkerülni a büntetést...Valamit, amiből ne érezze azt, hogy elítéled őt, mert ha azt érzi, bekeményíthet.

2013. jan. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Minden tiszteletem! Te is egy csodálatos EMBER vagy! :) Kívánom, hogy ragadós legyen a példád! :)

2013. jan. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Na, mi történt a kutyával?
2013. márc. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Szólj a helyi állatorvosnak készíts képet szerezz valamiféle bizonyítékot hidd el amint az állatorvos tanúsítani tudja hogy igaz az eset azonnal hívni fogja az állatvédőket ;)
2013. márc. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Próbáld meg lefényképezni, h hogyan tartja a kutyáját ill. ved fel videóra vagy hangfelvételre és próbáld meg tőle még 1szer megkrdezni h biztos megakarja mérgezni e a kutyáját és ezek már bizonyítékok és küld el az állatvdőknek
2013. márc. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!