Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek megvegyem?

Szerintetek megvegyem?

Figyelt kérdés

9 hetes,fajtiszta és 110 ezer forint.

Mit gondoltok, megvegyem?

Csak annyi a gond hogy még nem költözünk kertes házba és kb 1 hét múlva lenne meg a pénz.


2013. jan. 22. 02:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ja és szerintem inkább azt nézd, hogyan viselkedik a kölyök a társaival és az emberekkel. Nem túl félénk-e stb. Az, hogy kicsiként morog evés közben, vagy ha közben odanyúlsz még nem feltétlenül jelent rosszat, hiszen benne van az ösztön, és ha sok testvére volt, bizony meg kellett "védenie" az ételt.

Több kutyánk morgott kiskorában evés közben ha odanyúltunk, esetleg még harapott, vagy a mancsával "védekezett" is. Felnőtt korukban mégis mindnek belenyúlhattam a szájába is, az ételt kivehettem belőle, teljesen nyugodtak voltak.


Én hiszem, hogy minden nevelés kérdése, ha megfelelően neveled, akkor semmi komoly probléma nem lesz vele.

Én pl. kifejezetten kedveltem a hevesebb vérmérsékletű kutyákat, akik problémásabbnak tűntek. Szerettem ha volt kihívás, és a kutyának is voltak önálló döntései, nem csak szigorúan a parancsaimat követi (persze követnie kell, de azért mégiscsak egy értelmes lény, nem egy robot).

Valóban vannak makacsabb, nehezebben kezelhető németjuhászok (és persze egyéb fajtájú kutyák is), de ott legtöbbször arról van szó, hogy nem megfelelően nevelték. Falkavezérnek kell lenni, szeretheted a kutyát, de olykor igenis erősen kell fogni. Illetve sokan úgy vannak vele, hogy kölyök/fiatal korában néha elhanyagolják, mert pl. sokat dolgoznak, aztán később már nevelnék de nem bírnak vele, és sokszor még maguknak is nehezen ismerik be, hogy bizony nem foglalkoztak vele eleget, vagy nem megfelelően.


Tapasztalatból mondom, hogy nagyon kevés az olyan eset, amikor a gazdi megfelelően foglalkozik a kutyával, és kizárólag csak a kutya erős személyiségének köszönhetőek a problémák. Egyébként egy ilyen kutyát is meg lehet nevelni, csak ez egy "nonstop" feladat, nincs olyan, hogy épp nincs kedved foglalkozni vele és ráhagyod a dolgokat.

2013. jan. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Canadában élsz?
2013. jan. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Inkább fogadj örökbe...:)
2013. jan. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom mindenkinek a valaszait.

Igen Kanadaban, egyszer majd haza fogunk menni... mennyibe kerul ossze vissza ez az egesz? ha haza akarom vinni a kutyat?

2013. jan. 22. 18:27
 15/16 anonim ***** válasza:
szia előző a rágcsálás az tuti nekümk a kertben még a rózsákat is elrágta főlog mikor majd fogváltása lesz akkor fog csak rágcsálni ugyan úgy mint a kisbabák mikor nő a foguk
2013. jan. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
vizumot kell kérni a kutyának is és jegyet venni nem tudom mennyibe lehet sajnosgondolom legalább annyiban mint egy embernek
2013. jan. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!