Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek, ha az egyik...

Mit tehetek, ha az egyik kutya, megtámadja a másikat?

Figyelt kérdés

3 van 1 nagyon kicsi termetű egy közepes tacskónál kicsit nagyobb, és közepesen nagy kb pumi méretű.

Van saját helyünk, de ma mikor együtt voltak és játszani akartunk a legnagyobb féltékenységből a picire támadt, de úgy hogy a kicsi vonitott ordítottam rá, de ekkor a középső is elkezdte támadni a kicsit/és a középső kicsit szellemileg visszamaradott úgymond, néha nem tud magáról/

Szörnyen megijedtem ordítoztam, sikoltoztam de nem tudtam mit tegyek. Általában mindig elvannak de most kikeltek magukból. A legnagyobb elengedte a középső viszont tépte szegényt tovább, csak akkor engedte el mikor már kétségbeesésemben úgy sikítottam ahogy tudtam, torkom szakadtából, és a levegőbe csapkodtam.

Szörnyen megijedtem, azóta oda sem mentem ahhoz a kettőhöz, az eset után 15 percig rendes szavakat sem nagyon tudtam ki mondani.

Egyenként aranyosak, szelídek, de nagyon féltékenyek.

Mit tehetnék ilyenkor? Hogy előzzem,akadályozzam, állítsam meg? Még most is remegek, de mind hármukat nagyon szeretem?Egyetlen ötletem hogy többé nem játszanak együtt, de ez még sem a legjobb. Kérlek szépen rendes válaszokat írjatok, mind 3-t imádom!



2013. jan. 25. 17:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

És 8.nak: hát eléggé megijedtem mert a középső és a kicsi is vérzett, mert a középső teljesen elszállt úgy rángatta a kicsit mint ha egy rongy lenne, nem csak kis civakodás volt főleg mikor a kettő egyszerre rátámadt, szegénykémnek bevérzett az egyik szem, megrándult a lába, aminél fogva rángatták.

Pont azért nem mertem hozzá érni mert attől még inkább bepörög, végül ilyen üvegrepesztő hangra eszmélt föl.

Szörnyű volt!!!

2013. jan. 25. 21:33
 12/16 anonim ***** válasza:

a pitbull gazdi vagyok.


először is ha nem szeretnél a legrosszabb kutyával menni akkor menj a másikkal. egy jó kutyasuli valójában ugyis neked szól, ugymond téged képeznek ki a kutya (most csúnya szóval mondom) inkább csak kellék. hidd el nagyon ügyesen meg fogod tanulni a segítségükkel hogyan bánj a kutyáddal illetve megtanulod értelmezni is őket. sőt ha ott rákérdezel a másik kutyáddal kapcsolatban dolgokra bizonyosan abban is segítenek majd.


nagyon sok kutya bepróbálkozik a gazdinál és nagyon sok kutya csak blöfföl a morgásaival és egyéb dolgaival. nem lepődnék meg ha pl. a számodra antiszoc kutyád egy hozzáértő kezében hirtelen kezesbáránnyá válna. jó példa erre az én esetem én nő vagyok a párom bár imádja a pitemet valahol mégis fél a kutyától, mert hát mi van ha megharap ugye az nem túl kellemes. nem beszélve arról hogy következetlen is vele szemben. következetlenség alatt értem azt hogy pl. amikor fel akar jönni az ágyba és a párom próbálná leparancsolni de a kutya alkalmi süketet játszik akkor egy idő után simizi a kutyát ugy hogy az megtagadta a parancsot miszerint fáradjon a helyére. utánna megint le akarja zavarni de a kutya csak nem megy. aztán megint simi aztán megint parancs. és így megy ez egészen addíg amíg már én lépek közbe. sajnos nem érti meg hogy többek között ezért nem hallgat rá a kutya mert következetlen. a másik hogy pl. a kutya bizonyos időközönként bepróbálkozik. ez is nagyon sokmindent foglal magába. van olyan szitu is amikor pl. letiltom az ágyról akkor szabályosan les rám és morogva ül a helyén. én ilyenkor nem ijedek meg, míg a párom sajnos igen. ha olyat tesz a kutya ami elfogadhatatlan pl. rámmorog akkor azonnal a földre fektetem úgy hogy a nyakán van a kezem de nem szorítom vagy okozok fájdalmat neki és addig amíg én azt nem mondom hogy oké ebben a "megadó" pózban kell lennie. sokszor van hogy hozzá sem kell érjek már attól ahogyan rá nézek (szemmel verés) megadja magát. a párom ugyanezt nem tudja nála elérni, ha megpróbálja lenyomni akkor is inkább küzdelem és a kutya nem adja meg magát neki. pontosan azért mert ő fél attól hogy a kutya esetleg megharapja és elkapkodja a kezét. engem is megharaphatna mikor morog főleg hogy én lány létemre még gyengébbnek is számítok. mégsem teszi mert a kutya érzi hogy egy cseppet sem ijedek meg tőle. nem hátrálok, nem kapom el a kezeimet. ugyanakkor dühös sem vagyok, semmi, egyszerűen csak annyi van bennem hogy ha megpróbáll ellenállni "átharapom a torkát". ha ilyen fokú önbizalmat érez a kutya akkor képes elhinni hogy te valóban egyetlen "harapással" végezhetnél vele. viszont ha egyetlen cseppnyi félelem is van benned akkor azt a kutya megérzi és hamar meg is lovagolja a lehetőséget. én magamat hoztam fel példának a páromnak látott már egy két ilyen "összecsapást" velem és a kutyával. mondtam neki hogy biztos vagyok benne hogy olyankor mikor megmorog én meghátrálnék, vagy megtorpannék, vagy csak egy pillanatra is suhanna át az agyamon hogy megharaphat tuti hogy meg is tenné, és pontosan azért mert a kutya érzi hogy nyeregben van. nyilván nincs ilyen sűrűn közöttünk de azért inteligens kutya révén leellenőrzi bizonyos időközönkét nem e tudna esetleg felettem is győzedelmeskedni ha már a párom felett sikerült. eléggé domináns alkat is a kutyám meg kell vallani.


szóval ha egy akár cesar millanos módszert nem jól kivitelezel az könnyen a visszájára is fordulhat. jó példa erre hogy a párom sehogy sem tudja lenyomni, nyilván mert tele van mindenféle érzelemmel. míg én csak eldöntöm és két három ujjal picit lenttartom majd elveszem a kezem és a kutya úgy marad. persze ezt csak olyan esetben használom amikor nagy ritkán velem próbálna szembeszálni miután a párom felett győzedelmeskedett és azt gondolja velem is menni fog. általában bőven elég neki ha szemmel verem :) viszont a párommal szemben a kutya részéről semmilyen "agresszív" megnyilvánulást nem fogadok el.


szóval a lényeg hogy meg fogod tanulni ugyanilyen jól kezelni egy jó kutyasuliban a helyzeteket. meg fogod tanulni hogy a kutyádtól ne félj és hogy nem azon van a lényeg hogy lány e vagy vagy hogy mennyi idős, hanem hogy mi van odabent. ha félsz, akkor lehetsz egy kétajtós állat is egy kutya nem fog megijedni tőled és nem is fog hallgatni rád.


sok sikert kívánok a sulihoz :)

2013. jan. 26. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszi! Szerintem majd nyáron talán elmegy egy ilyen előadásra mert manapság észre vettem hogy aránylag irányíthatóak, de a nagy az nagyon féltékeny szòszerint mert kicsivel többet kell törődni/allargia/ és mindig olyan szùrós tekintettel nézi, volt hogy előbb a kicsi kapott vmit vagy ő 2.nak lett volna meg megsimizve fogta magát beült a házába és ott maradt odamentem olyan csúnyán nézett... Látszott a sértődöttség a tekintetében akár egy embernél.

De a középsővel meg nagyon nem tudom lehetne-e javítani mert teljesen elszokott menni az esze, a kicsire is csak azért támadt mert látta hogy a másik is bántja mintha egy rossz rongy lenne ùgy tépte, rémes volt. Utána meg csak elsétált, a másik tudta hogy rosszat tett, de ő mintha csak egy zoknival játszott volna amit megunt mikor visszajött az esze."bàntani" leszorítani abban a pillanatban nem is nagyon lehetett volna mert nem figyelt semmi harapott bármit ami a közelében volt, akár félt akàr nem.Nem tehet ròla mivel beteg, de máskor meg rendes, játékból viszont midig nagyokat harap kap, a kezek után, stb.

Szellemileg visszamaradott

2013. jan. 26. 18:00
 14/16 A kérdező kommentje:

Egyensùly gondjai is vannak emiatt.

Èrzelmileg is nagyon érzékeny régen egyszer pár napig nem volt senkinek ideje játszani vele csak a kajaosztásoknál egy picit, depressziòs lett, enni sem akart utána már persze újra minden a régi lett evés játék. Aranyos blöki de van ez a gondja ami miatt néha teljesen kezelhetetlen.

És néha még ok nélkül támad mint a kicsit.

Szellemileg visszamaradott kutyat hogy lehetne irányítani?

2013. jan. 26. 18:13
 15/16 anonim ***** válasza:

Azthiszem nem érted mit próbálnak neked itt elmagyarázni...

Nem a kutyákkal van a legfőbb gond hanem veled.

2013. jan. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
2013. jan. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!