Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti kutyusok gazdijai!...

Kinti kutyusok gazdijai! Milyen hidegben viszitek be a kutyát a házba? Hány foknál gondoljátok úgy, hogy megengeditek, hogy bennt aludjon? Nálunk mostanában kétszer aludt bennt.

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Nekünk német juhász malamut keverékünk van. Őszi kutyus, így az első télen tavaszig bent aludt,de azóta kint. Van szuper háza, de csak ha nagyon esik akkor hajlandó bemenni, különben még a legnagyobb hidegben ( mint most )is a háza előtt alszik.
2013. jan. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Nalunk egy szelvedett helyen van elhelyezve a kennel, abban pedig van egy hoszigetelt kutyahaz, meleg, puha fekhellyel. A kennelbe nem esik b a ho, mert ugye felulrol fedett, es ket oldalat, ahol esetleg befujhatna a szel, beeshetne a ho, azt telen befedem, azert is, mert igy kicsit melegebb lesz. Valamint telen sokat mozgatom, naponta 3-szor setalunk, sokat labdazunk. Igy nincs ideje fazni:)Jol atmelegszik a mozgastol. Plusz hasznalunk tappancsvedo kremet, meg vettem egy nem ronda, nem csicsas kutyaruhat is, amiben nem bohocnak nez ki a kutyus(aki egyebkent felhosszu szoru, nagy termetu), es ami jo meleg, vizhatlan, de eddig meg csak ketszer volt ra szukseg, nem fazik a kutya szerencsere. Meg telen kicsit langyos-fele vizet teszek ki reggel, amibe cseppentek par csepp etolajat is, igy nam fagy be, de azert tobbszor cserelem. A tap termeszetesen magasabb feherjetartalmu, mint amit nyaron eszik. Adok most eppen lazacolajat is, meg almaecetet es mezet, ezek erositik az immunrendszert. De szerintem a lazacolajazast folytatni fogom, mert iszonyu sok mindenre jo. Kb. igy nez ki egy telunk :) Es ezek mellett egyszer sem alszik bent a hazban, ha kellene, akkor bevinnem a garazsba, de persze, ha nagy szukseg lenne ra, akkor a hazba is termeszetesen, de nem ugy nez ki, mintha szukseg lenne ra.
2013. jan. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Arra ügyelj, hogy télen nem szabad kinti kutyát ki-be hozni, max rövid időt legyen bent, mert ha melegről kikerül a hidegbe, tüdőgyulladást kaphat. A kutya kibírja a telet, mi ilyenkor bepokrócozzuk a házát és köszöni szépen megvan :D
2013. jan. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! Köszi, hogy ezt megírtad, nem tudtam róla, hogy beteg lehet, mi éjszakára engedtük be, inkább ne tegyük? A mi kutyusunk egy rövidszőrü közepes termetű keverék menhelyi kutyus. A háza lábakon áll, padlószőnyeg van benne és egy pokróc, a bejáratára is szőnyeg van szegezve, és tömítő anyaggal a rések ki vannak töltve. Remélem így nem fázik!
2013. jan. 25. 20:50
 5/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
64%

Kutyám nyáron nappal szokott bejönni hűsölni.

Késő ősztől bent van éjjel, a tartós mínuszokban nappal is sokat volt bent.

Nem igaz, hogy tüdőgyuszit kap a kutya, ha éjjel bent alszik.

Rengeteg kinti-benti kutyát ismerek, semmi bajuk!

2013. jan. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Nekem labrador keverékem van. Soha nem engedem be, egész kicsi korától kezdve kint élt a szabadban. Soha nem volt beteg még, a szőre szép dús, mindig megnöveszti télire. Van ugyan egy szigetelt háza, de nem szabad neki betenni semmi pokrócot mert kiveszi. Amúgy is csak akkor megy be ha szükséges. Nappal fekszik inkább benne, éjjelre kijön a hidegekben is. Szóval nem fázós. szerintem ha úgy szokatod akkor kibírja a hideget, nem vesz róla tudomást.
2013. jan. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Nekem olyan kutyáim vannak, akik télen érzik igazán jól magukat. Eddig -19 volt a legalacsonyabb és annyira nem fáztak, hogy még a házába se mentek be. Azért -25 környékén már elgondolkoznék a bentalváson. Én viszont este és napközben is beenngedem őket a melegre, ha épp kedvük van hozzá. Most is itt alszanak mellettem, de éjszakára azért majd kimennek.
2013. jan. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Mivel rövid szőrű a kutyád, azért kevésbé bírja a hideget, mint a nagyobb szőrű, nagyobb testű fajták. Ha ki van szoktatva, és a háza kellő méretű, használja is, akkor max olyankor engedd melegebb helyre, ha folyamatosan - 4 alá esik a hőmérséklet.
2013. jan. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Most miert kellett engem lepontozni? Es mindenkit lepontozott valaki, aki azt irta, hogy kint tartja a kutyajat telen is. Azert pontozott itt le sokmindenkit valaki, mert kinti kutyank van, es nem feltetlenul gondoljuk ugy, hogy mindenkepp be kell engedni? Ez bun talan? Nem latszik, hogy en is (mi is) ugyanugy figyelunk a kutyara, ugyanugy ovjuk es feltjuk? Itt GYIK-en kutyabarat, kutyakhoz erto emberek vannak, de azert egyre tobbszor estek tulzasokba...
2013. jan. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Sokan gondolják úgy, ha ők fáznak, a kutya is fázik.A pontozással meg ne törődj. Bárki rányomhat egy pirosat, holott még talán kutyája sincs.

Nekem nj-im voltak mindig. Egyszerűen nem bírtak megmaradni a meleg lakásban.

Nem mindegy, milyen fajta kutya él kint. Szőrzet és méret tekintetében is van különbség. Általában ha öregszenek , akkor kívánják már a melegebbet azok a kutyák is, amelyek addig vígan elvoltak kint.

2013. jan. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!