Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egész nap nyafog a kiskutya...

Egész nap nyafog a kiskutya kint, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

8 hetes kiskutya, elég hideg van kint. be szoktuk engedni, akkor minden oké, játszik de legtöbbször láb alatt van. ki is megyek hozzá játszani, akkor is oké minden, de ha egyedül hagyom akkor nyafog hangosan. lefárasztottam, evett és elaludt, de hát nem tudok vele folyton játszani.

első éjjelén nagyon hideg volt, nyüszitett éjjel, beengedtem és ágyamnál aludt. tegnap ugyan ugy nyüszített, de szerencsére vissza aludtam és igy nem hallottam. főleg éjjelre nem akarom hogy bent legyen

elég hideg van, ugyhogy sajnálom őt, de nem akarom tulásogosan beszoktatni. vagy ha jobb idő lesz majd ki lehet még szoktatni őt?



2013. jan. 28. 16:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
De ez mi már? Éjjel nem akarod, hogy bent legyen, de napközben is kint van, mert dolgoztok. Én biztosan elkerítenék neki egy kis részt a lakásban, amit leterítenék valamivel amire nem baj, ha rákakil vagy pisil. Ez pont olyan mintha egy csecsemőt tartanál kint a fagyban, nem hóban, de azért minusz fokokban. Ha szereted teszel valamit, hogy bent lehessen. Ennyi idősen úgyis csak alszik a nap nagy részében!
2013. jan. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak tudod nagy okos, akkor oda tudott bújni a tesóihoz meg az anyukájához és úgy tudták melegíteni egymást! Ráérsz kiszoktatni majd tavasszal, nem lesz attól rosszabb kutya, ha az kiskorát a gazdája mellett tölti...

Ja hogy dolgozol? Hát erre gondolni kellett volna akkor, amikor elhoztad... Akkor miért nem vártál, amíg idősebb lesz, addig ott maradt volna az anyjával és a tesóival és nem lenne ilyen probléma? Vagy úgy intézed a dolgokat, hogy a családból mindig tudjon valaki figyelni rá. Vagy fogod azt az elkényelmesedett kis seggedet és kitakarítasz utána!


Milyen fajta?

2013. jan. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy nyolc hetes kiskutyám, pár napja van nálam. Bent van, pedig nem szobakutya fajta, nagytestű, de amikor kiengedem az udvarra pisilni max. 5 percre, akkor meg van fagyva, úgy remeg alig tud menni. Én biztos nem tartanék kint ilyen hidegbe 8 hetes kölyköt! Amúgy ő is nyüszít ha egyedül marad, biztos hiányzik még neki az anyja. De néha egyedül hagyjuk 1-2 órára hogy megszokja. Vagyis igazából nincs egyedül, mert a másik kutyámmal van.
2013. jan. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 szántóvető ***** válasza:
80%
1.visszaviszed ahonnét való. 2.beviszed egy menhelyre. a kiskutya érdekében.jobban fog járni hidd el.
2013. jan. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

keverék kutyus. bent van most is. ugy volt párom itthon lesz, de mégis be kellett mennie dolgozni. én szerdán megyek, majd addig kitalálunk vmit. mint irtam először is, sokat van bent, de nem szobakutya, és nagy lesz akkor el sem férnénk tőle. elég rossz időben hoztunk azt is tudom, de most kellett elhoznunk.

nyugi, bent lesz, bent is fog aludni akkor, aztán remélem tényleg ki alakul majd.

2013. jan. 28. 17:22
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Fél éves koráig a lakásban van a helye, melletted! Ez egy szuper szociális lény, a kutyának a lételeme a falka! Pláne egy kölyöknek! Csak akkor érzi magát biztonságban és jól, ha a gazdája és a család közelében lehet! A kutyáknak ugyan úgy, mint a farkasoknak a legalapvetőbb igényük a közösség, ez az egész lételemük! Akkora a szociális igénye, mint egy 3-4 éves gyereknek, erre te kidobod az udvarra, szokja csak az egyedüllétet! Na te a mintapéldája vagy a felelőtlen, tudatlan gazdáknak! És a szőre sem alkalmas a kinti tartásra, nem tudja még a kicsi testével befűteni a kutyaházat! Lehet, hogy a szaporító, akitől elhoztad kint tartotta szerencsétlen kölyköket az anyjukkal, csakhogy együtt voltak, nem egyedül és melegítették egymást!

A kiszoktatás pedig annyi, hogy fél évesen elhatározod, hogy mostantól a kertben a helye és kirakod. Ha megfelelően nevelted, akkor legfeljebb 2 nap kell, mire elfogadja ezt az új felállást a kutya. Nem fog semmi törést okozni az életében. Az viszont igen, hogy csak díszként tartod, hogy jó, ha a nap 24 órájából 3-4-et vele töltesz. Ha ezen az ódivatú, ostoba paraszti felfogáson nem tudsz változtatni, hogy a kutyának kint a helye, akkor keress neki szépen egy felelős, tudatos gazdát minél hamarabb!

2013. jan. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagy lesz és nem fértek el tőle? Nekünk az 50 kilós kuvaszunk bent alszik és nap közben is bent van ha itthon vagyunk, egy 50nm-es családi házban! Remekül elférünk tőle. Igaz, néha át kell lépni, de nem nagy fáradtság. :)
2013. jan. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Amíg ilyen kicsi, engedd be, nem kell vele folyton játszani csak ne legyen egyedül /persze most a hideg miatt is bent kéne,hogy legyen/, de ha nyár lenne is azt mondanám legyen veled/veletek, kell még neki a társaság. Ettől függetlenül, amikor már nagyobb nyugodtan lehet kint, ha kiskorában bent van azzal nem fogod elrontani. Az a rossz amit most csináltok vele, főleg szegény sír beengeded, aztán megint sír akkor meg nem.. össze is zavarod. Mindenesetre még bent van a helye !
2013. jan. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

ok, bent van, és ha itthon van valaki bent is marad. 22 éves vagyok, előző kutyusom majdnem 15 évet élt, ugyhogy nem igazán emlékszem milyen is volt mikor kicsi volt, vagyis hogy mit csináltunk.

ha itthon van valaki akkor bent lesz, de ha nincs akkor még nem igazán merem. lerágta a virágokat (ami nem is egészséges neki), a szőnyeget is rágta, és ami a legrossabb hogy a kábeleket is rágja, ami elég baj, nem akarom hogy megrázza az arám vagy bármi.

2013. jan. 28. 18:19
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha már a tél közepén hoztad el, akkor az plusz feladatokkal jár. Kint ne hagyd ilyen időben, ráadásul nagyon-nagyon pici még! Tessék elkeríteni egy kutyabiztos részt, előszobában, konyhában, szoba sarkában. Onnan vidd el a rágható dolgokat, adj neki rágnivalót, hogy lefoglalja magát. És ugye egész nap nem vagytok otthon... Igen, be fog pisilni, kakilni. Szobatisztaságra úgy nem tudod szoktatni, hogy egész nap nem vagy otthon, úgyhogy este takarítanod kell majd. De ez van. Tavasszal, ha idősebb lesz és melegebb is lesz kint, kirakhatod. De addig, ha egy kicsit is van szíved, nem rakod ki a mínuszokba.
2013. jan. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!