Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egész nap nyafog a kiskutya...

Egész nap nyafog a kiskutya kint, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

8 hetes kiskutya, elég hideg van kint. be szoktuk engedni, akkor minden oké, játszik de legtöbbször láb alatt van. ki is megyek hozzá játszani, akkor is oké minden, de ha egyedül hagyom akkor nyafog hangosan. lefárasztottam, evett és elaludt, de hát nem tudok vele folyton játszani.

első éjjelén nagyon hideg volt, nyüszitett éjjel, beengedtem és ágyamnál aludt. tegnap ugyan ugy nyüszített, de szerencsére vissza aludtam és igy nem hallottam. főleg éjjelre nem akarom hogy bent legyen

elég hideg van, ugyhogy sajnálom őt, de nem akarom tulásogosan beszoktatni. vagy ha jobb idő lesz majd ki lehet még szoktatni őt?



2013. jan. 28. 16:36
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

én augusztusban hoztam el az én kiskutyámat, aki akkor volt 8 hetes, és alig volt olyan pillanata, hogy ne lettem volna vele. Én már csak azért sem mertem kint hagyni, mert egy ilyen kis kutyát a kreol-ok,meg más "jó" emberek simán ellopnak, mert hát ingyen van, a gyereknek meg jó lesz...

Mi az egyik szobát úgy csináltuk meg, hogy mivel nem tudtunk semmi helyet elkeríteni neki, egy sima egyszemélyes ágyat az oldalára fordítottunk, és betoltuk a sarokba, hogy a két fal, meg az ágy egy derékszögű háromszöget zárt be, és oda csak este 10 körül tettük be, amikor mi is mentünk aludni. reggel első dolgom volt kivenni, és egész nap kint volt a másik, nagy kutyával.

aztán 3-4 hónaposan rájött, hogy ő onnan ki tud jönni, de estére még akkor is be volt zárva, és akkor lett végképp kintre "száműzve", amikor kb 5 hónaposan annyira ment volna már ki, hogy az felmászott az ablakba(máig rejtély, hogy hogy csinálta) leverte a virágokat, cserepeket, meg mindent ami ott volt, és amikor benyitottam hozzá, akkor csak nézett ki az udvarra.

az volt az utolsó éjszakája bent, és nem azért, mert én annyira akartam, hanem mert már ő akarta, hogy kint legyen.

amúgy, nincs olyan, hogy lehetetlen, ha nagyon akarnál, simán tudnál csinálni neki egy "kutyabiztos" helyet, ahol nem rosszalkodik.

és azzal amúgy mi a baj, hogy néha bejön a házba, nálunk mind a kettő udvari kutya, de sokszor vannak bent, főleg, amikor fúj a szél, vagy esik a hó, mert már volt olyan, hogy az olvadt hó rájuk fagyott, és inkább olyankor bent vannak... meg nyáron is bent vannak a 40 fokban, mert a ház a leghűvösebb, ahova eltudnak bújni. ha akarnátok, ti is megtudnátok oldani...de persze..nem akarásnak nyögés a vége...

2013. jan. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!