Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti is sokat beszéltek a...

Ti is sokat beszéltek a kutyátokhoz?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon öreg kutyám, szinte teljesen süket, de egy csomót beszélek hozzá :D Valószínűleg egyáltalán nem hallja, de engem megnyugtat :D De ilyeneket mondok neki, hogy "jó étvágyat" (mikor elkészítem a kajáját és leteszem neki), meg hogy "kis bogaram", "gyere, bemegyünk egy kicsit a szobába" :D - Egyébként nagyon ügyes, régen rengeteg mindent megértett, de most hogy süket, a sima testbeszédemből is ugyanolyan jól olvas (nyugi, helyedre, várj, gyere ide), pedig előtte ezeket a jelzéseket nem is használtam :)

2013. jan. 29. 12:02
1 2
 11/11 neige ***** válasza:

Jelenleg három kutyánk van.Egy chihuahua, egy havanese és egy amstaff.Utóbbi 4 hónapos, veleszületetten süket.Egész nap megy nálunk a "süket duma", a kicsi nem hallja, de a gesztikulálásra,mimikára figyel.A többiek értik a napi szókincs fontosabb részét (vacsi, alvás, megyünk pisilni, sétálunk, jutalom, jött valaki?, szégyelld magad, stb.) és ehhez mérten irányítják is a kicsit.

Azt gondolom, rendkívül fontos a szóbeli kommunikáció, hiszen az ugatásuk, nyafogásuk egy részét mi is értjük - érzelmet rendelhetünk hozzá.Mint tudjuk, képesek az emberi kommunikáció értésére (ül,fekszik,gyere), tehát miért is ne beszélhetnénk hozzájuk parancsolgatás nélkül?Épp annyira akarnak érteni minket, mint mi őket.:)

Különben meg ne foglalkozzunk azzal,ha "őrült kutyás"-nak titulálnak az utcán.Ha a kutyámnak azt mondom, "szomorú vagyok", érdekli őt.A járókelőt nem.

2014. dec. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!