Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék fájdalmat...

Hogyan tudnék fájdalmat okozni a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Egy 10 hónapos kuvaszról van szó, talán az is benne van, hogy kamaszodik és feszegeti a határait, de mostanában igen alapvető problémáink vannak a sétáltatás során. Hívom és tőlem nem messze áll, néz rám, szinte röhög a képembe és nem jön. Ha valamit elkezd felenni és rákiabálok hogy fúj, vígan ropogtat tovább. Az az érdekes, hogy a kutyaiskolában meg engedelmes képzésen ő az egyik legjobb a csoportban. Szerintem a falkavezérséggel sincsenek nagy problémáink, csak parancsra ehet, én megyek ki először az ajtón stb. Próbáltam azt, hogy amikor nem jön behívásra, becserkészem és a nyakbőrénél fogva lerántom a földre, aztán nem engedem felkelni egy ideig, de nem igazán hatja meg a dolog. A kiképző azt javasolta csavarjam meg a fülét, már próbáltam, szerintem meg se érzi. Megrúgni nem akarom, pórázzal nem fogom csapkodni, csak azt szeretném elérni, hogy ilyen helyzetekben egy kicsit nyikkanjon csak, hogy komolyabban vegye a büntetést, mert ez így semmi neki. Megbüntetem és két perc múlva újra megcsinálja.
2013. jan. 30. 20:52
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
65%
Nem, a farkasfalkán belül minden egyed igyekszik elkerülni a harcot - ha nem így lenne, akkor nem lenne életképes a falka, mert csupa lerokkant egyedből állna. A sorrend erőfitoktatással dől el, ami távol áll a valódi harctól.
2013. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Esetleg tüköriskola nincs a közeletekben? [link]

Nekünk ők tudtak érdemben segíteni hasonló problémákon.


Amúgy kamaszodik a kutya, ráadásul nem egy könnyű fajta, nem kell kétségbe esni, de helyén kell kezelni a dolgokat. Kötődési tréninget simán meg lehet csinálni ele (2 hónapig séta közben kapja meg a napi kaja adagját feladatokra, otthon semmit). Ez általában jelentősen lendít a kapcsolaton, de ha nem tanulsz meg következetesnek és határozottnak lenni, akkor nem ér sokat.

2013. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Nem értem, mi az hogy szabadon dolgozni a kutyaiskolában? Pórázon vannak ha erre gondolsz, legalábbis eddig, a héten kezdjük el a szabadon követést. Csak munka van. Kutyaoviba is jártunk előtte.

Bármi kaját kiveszek akár a szájából is, ételhez nem nyúl amíg engedélyt nem kap, persze otthon. Kint más a helyzet. Ha ételt talál a földön és épp pórázon van, nem nyúl hozzá, látom rajta hogy direkt fordítja félre a fejét is. Ha nincs pórázon rögtön lecsap rá és elrohan vele, hogy ne tudjam elvenni tőle. Ugyanez van behívással. Gyakoroltunk 10 méteres kiképzőpórázzal, de tudta jól mikor van rajta, olyankor mindig jött első szóra. Amint levettem, onnantól már csak 3. 4. hívásra jött.

2013. jan. 30. 21:32
 14/28 anonim ***** válasza:
53%

Igen, azon kutyaiskolákra, ahol a munka az első és kizárólag pórázos foglalkozások vannak bizony jellemző, hogy ott a kutya-gazda kapcsolat nem fontos. Az ilyen helyeken, sulikban nem is cél, hogy a gazdák megtanulják kontrollálni a kutyájukat minden helyzetben és megfelelő legyen a viszonyuk.

A kuvasz egy kemény kutya, persze, hogy nehezebb nevelni, mint más fajtákat. Sokan nem értik, mit jelent az, hogy nehezebb fajta, amíg meg nem tapasztalják személyesen.


Kérdező, ha nem az a fő cél, hogy tudjon póráz segítségével sétálni, ülni, feküdni, állni a kutya, hanem, hogy tudj vele biztonságosan, póráz nélkül sétálni mindenhol, mindig behívható legyen, mindig kontrollálni tudd, akkor keress egy másik, jobb iskolát! Ez így csak pénzkidobás.

2013. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

Én saját magam tanítottam a német juhászomat szerencsére nem voltak ilyen gondjaim és nem jutalom falatos módzserrel tanítottam csak dícséretet simogatást kapot.

Igaza van a többieknek nincs tekintélye a kutyának és pont abban a korban kezd lenni az az 1-2 éves korban mikor megkérdőjelezi a tekintéjed ez a kuvasznál meg mégjobban előjön mert makacsabb fajta kutya

2013. jan. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Sem a farkasok, sem a kutyák nem erőszakkal, fájdalom okozásával döntik el, ki kerül feljebb a rangsorban, épp ezért lehetséges, hogy egy csivava maga alá tud utasítani egy rottweilert, vagy épp egy egész embercsaládot, pedig egyetlen mozdulattal ki lehet törni a nyakát, mégis eléri amit akar. Ha megfigyelsz szabadon lévő kutyákat mondjuk egy parkban, fogod látni, hogy melyik a domináns és hogyan viselkedik, illetve hogyan erősíti meg a pozícióját. Szerintem a kötődési tréning nagyon jó ötlet, és mivel azt írod már mindent kipróbáltál én csak azt tudom javasolni, hogy válts más szemléletű iskolára, mert erőszakkal nem fogod elérni a kutyádnál azt, amit szeretnél.
2013. jan. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
53%
"Próbáltam azt, hogy amikor nem jön behívásra, becserkészem" ez azt jelenti, hogy kergeted, és/vagy a háta mögé lopakodsz? Mert a kergetést baromi jó játéknak fogják fel, el kell fordulni és a másik irányba menni, na persze ha zabál, az más helyzet, de ha szimplán nem jön, akkor megfordulsz, és otthagyod, akár gyorsabb tempóban is. Ha ennek ellenére is letojja a dolgot, akkor ott már nagy problémák vannak a sorrenddel..
2013. jan. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Hagy kérdezzek én is akkor itt valamit, nem kekeckedésből, hanem tényleg érdekel. Ha egy kutya MINDIG odajön, kivéve, ha egy macskát lát és az elkezd rohanni, akkor ha nem időben szólok és már elkezdett futni, nem biztos, hogy meg tudom állítani. Ilyenkor is a falkavezérséggel van baj? Ez az egyetlen gyenge pontja. 1 éves most.
2013. jan. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha nem tudod letiltani a macskáról, akkor igen. Ez azt jelenti, hogy annyi tekintélyed van, hogy normál körülmények között menjen a behívás, de egy nagyobb zavaró tényező mellett már nem hallgat rád. Sajnos ez később romolhat, a kutya rájön, ha elszalad a cica után, te nem tudod ezt megtorolni, megakadályozni, más, kisebb ingerekre is nyugodtan figyelmen kívül hagyhat téged.
2013. jan. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Aham, de azért nem olyan gáz a helyzet, mintha csak úgy tojna odajönni, nem? Most ezzel nem azt akarom mondani, hogy dőljek hátra... és a macskás esetben is, ha még csak észrevette és én is, és úgy szólok rá, akkor odajön. Ha pl én nem vettem észre időben és már elindult, mert a macska rohan, na csak ilyenkor van gond.
2013. jan. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!