Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék fájdalmat...

Hogyan tudnék fájdalmat okozni a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Egy 10 hónapos kuvaszról van szó, talán az is benne van, hogy kamaszodik és feszegeti a határait, de mostanában igen alapvető problémáink vannak a sétáltatás során. Hívom és tőlem nem messze áll, néz rám, szinte röhög a képembe és nem jön. Ha valamit elkezd felenni és rákiabálok hogy fúj, vígan ropogtat tovább. Az az érdekes, hogy a kutyaiskolában meg engedelmes képzésen ő az egyik legjobb a csoportban. Szerintem a falkavezérséggel sincsenek nagy problémáink, csak parancsra ehet, én megyek ki először az ajtón stb. Próbáltam azt, hogy amikor nem jön behívásra, becserkészem és a nyakbőrénél fogva lerántom a földre, aztán nem engedem felkelni egy ideig, de nem igazán hatja meg a dolog. A kiképző azt javasolta csavarjam meg a fülét, már próbáltam, szerintem meg se érzi. Megrúgni nem akarom, pórázzal nem fogom csapkodni, csak azt szeretném elérni, hogy ilyen helyzetekben egy kicsit nyikkanjon csak, hogy komolyabban vegye a büntetést, mert ez így semmi neki. Megbüntetem és két perc múlva újra megcsinálja.
2013. jan. 30. 20:52
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

A becserkészés nem egyenlő a kergetéssel. Feltűnésmentesen közel lopakodom és elkapom, ezt jelenti. :)

Ha elkezdek szaladni az ellenkező irányba persze hogy utánam jön, de akkor már nem büntethetem meg, márpedig ha soha nem kap büntetést a behívás megtagadásáért soha nem fogja abbahagyni. Valamint ha csak egy helyben állva ismételgetném a parancsot, olyan 8. 10. hívásra csak bejönne, de az meg már megint nem jó, mert elsőre jönnie kell.

Mindenesetre találtam közben egy tök jó oldalt a fenyítésről.

[link]

2013. jan. 31. 10:17
 22/28 anonim ***** válasza:
A büntetés kell, ezt senki sem vitatja, csak megfelelően kell csinálni! A fizikai büntetések többsége, ütés, rúgás, földre szorítás, stb. csak bántalmazás, nem nevelés vagy fenyítés. Ezeket a kutyák nem képesek értelmezni!
2013. jan. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Andizsuzsi ***** válasza:

"Harc során, amiben bizony fájdalmat okoznak a másiknak."


Gondolom nem akarsz a kutyáddal komoly harcba keveredni. Nem hiszem, hogy te jönnél jól ki a dologból.

2013. jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

adva vagyon egy domináns,erős akaratos pásztorkutya ami plusz még kuvasz is ( ami köztudottan sokszor csökönyös ,és nem igazán társasági eb ) persze vannak kivételek, de az ritka mint a fehér holló! A tekintély szerzés alapvetően a te viselkedéseden , a nyugalmadon ,és közömbösségeden múlik! a kutyák az ERŐS vezetőt követik ! nem testben, hanem a lélekben ,erőset!! ( ezért olyan sok a jó sőt nagyon jó női kiképző!!)( és ezért sem fikázzuk a kutyaiskolákat :) én is láttam szánalmas viselkedésű kutyákat tükörsuliban ,és szánalmas tükörmódszer szerint oktató kiképzőt ,és láttam remek kutyákat ,hagyományos " pororszos " nevelésű kutyasuliban , és persze fordítva !

a szöges nyakörv egy remek eszköz ,DE CSAK AKKOR ,HA TE FEL VAGY KÉSZÜLVE . idegesen -feszülten nem szabad elkezdeni semmit ! javaslom először fáraszd le a kutyádat,futtasd,stb, aztán jöhet a kemény kéz, szoros nyakörvvel, rövid pórázon, egyszavas ,egyszer elmondott parancsokkal , azonnal büntetve a hibát ( keményen -erősen-határozottan-DE TELJESEN NYUGODTAN !!),ÉS RENGETEG POZITÍV MEGERŐSÍTÉSSEL, SOK JUTALMAZÁSSAL, MÉG-TÖBB DICSÉRETTEL ( LEHET ELNAGYOLT ,TÚLZOTT IS A DICSÉRET !!) DE ITT IS A NYUGALOM A FŐ !és persze az idő !! ne várj csodát. 2-3 évesen lesz teljesen kifejlett . ha !! bántod , akkor bántsd okosan ! ne dühből! inkább először nyugodj le, menj arrébb vagy fuss el, hogy neki keljen utánad loholnia . a fül mögé adott gyors ,erős határozott " tockos " remekül beválik, ha a kutya nem számít rá,és nem látja a kezed! és persze ez ,csak akkor megy ,ha nyugodt vagy!

a másik a találkozások megszervezése. amikor találkozol a kutyáddal.semmi reakció, semmi CSAK KÖZÖMBÖSSÉG !! hosszú lenne leirni, így inkább keress rá!

2013. jan. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
17es vagyok: megmagyarázná valaki, hogy egy szimpla kérdésért mért lettem lepontozva?..
2013. jan. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%
Csak azt nem értem, hogy a földre szorítás miért van a bántalmazások közé sorolva, amikor a kutyák is földre szorítják egymást! És bizony abból értenek!
2013. jan. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Utolsó, tudnál mutatni olyan videót, ahol a kutyák, vagy akár farkasok földre szorítják egymást? Mert én még soha az életben nem láttam ezt! A behódolás csak akkor valóban behódolás, ha a kutya magától veszi fel a pózt, nem kell az embernek segédkeznie benne. Egyébként pont ugyan az lesz az eredmény, mikor lenyomja a gazdi a kutya fenekét, hogy leüljön, vagyis felvetet a kutyával egy pózt.
2013. jan. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák soha nem _szorítják_ le egymást a földre. A domináns kutyának elég a másik fölé állni, vagy rámordulni, vagy néha csak ránézni a másikra hogy az megadja magát. Épp ezért én nem tartom jónak ezt a módszert a gazdák részéről, mert hiába szorítják le a kutyát, még ha ott is marad nem biztos hogy ez a megadás jele. Magától kellene, hogy a földre menjen, nem erőszakkal.
2013. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!