Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek 10 kutyásból...

Szerintetek 10 kutyásból hányan szedik fel a kutyakakit? Aki ott hagyja, az miért tesz így?

Figyelt kérdés

A kérdést nem provokációnak szánom.

Nem találkoztam még olyan hozzászólóval, aki leírta volna, hogy ő bizony ott hagyja. Mivel ez egy anonim oldal, tényleg érdekelne, miért hagyják az utcán, illetve az is, hogy vajon hányan takarítjuk el.

Ha szembejön egy ismeretlen kutyás, és szóba kerül a téma, akkor sem mondta még egyszer sem senki, hogy "ja igen, én sem szedem össze", tehát ők is érzik, hogy nem ez a helyes.

De valakik miatt mégis tele van az utca...



2013. febr. 3. 00:16
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

A tapasztalat, hogy az idősek (mindenféle nyavajájukra hivatkozva, hogy ők bizony nem tudnak ez miatt hajolgatni) és a gyerekek nem szedik fel. De mikor egy fiatal felnőtt nem szedi fel, arra nem tudom mi lehet a kifogás.

Szintén azt látom, hogy a kutya testméretét illető végletek esetében is gyakrabban marad ott a kaka. Pl a kicsi testű kutyákét ritkábban látom felszedni, illetve gyanítom, hogy valaki egy lovat tart a telepen, mert még kutyát nem láttam ekkora kupacot hagyni.

2013. febr. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom a környékünkön, hogy kb. 10-ből max. 3-an szedjük. Egy yorki gazdi, egy amstaff gazdi és én (bullmaci gazdi).

Rohadtul idegesít engem is, mivel tele a környék aknákkal, nem győzöm én is kerülgetni és korrigálni a kutyámat is, h ne lépjen bele :S

2013. febr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Én Budapest pesti részén (elég központi helyen) lakom és mindig is idegesített, hogy az utcánk tele van kutyaszarral, de tényleg... Nagyon bosszant, hogy folyamatosan figyelni kell, mibe lép bele éppen az ember.. :S

Nemrég nekem is lett egy kutyám, de a véleményem nem változott, ezért én mindig felszedem. Még akkor is van nálam kakizacskó ha nincs is velem a kutya. :D

Másfelől viszont azért is érdemes felvenni, mert vannak kutyák akik megpróbálják megenni. :( Rájuk is gondolni kell szerintem!

20/L

2013. febr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Fannybaba8 ***** válasza:
Én mindig felszedem mert engem is zavar azért ha a futtató, az utca és mindenhol kutya kaki van. A fiatalok felszedik a felnőttek már nem mindig!
2013. febr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hely függő..

Este van olyan hely ahol nem találom meg mert nincs közvilágítás rendesen..

Amúgy meg ha a közelben nincs kuka akkor se szoktam egyébként mindig..

2013. febr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
45%
Én is mindig szedem, de rengetegen nem. Itt mögöttünk a parkban konkrétan most reggel ahhoz, h odamenjek a kutyám kakájához és felszedjem 6 másik kutyáét kellett kikerülnöm. Undorító ami itt van. És úgy osztogatnám az ilyenért a 30ezres büntiket, mint a huzat. MINDEN kutyást megállítanék séta közben és kérném a zacsikat (előírás). Nincs? 30ezer. Valamelyik térfigyelőn ott van h nem szedted? 30ezer. Fene vigye már el az olyan úri pitsákat és faxokat, akik nem szedik. Akkor egyék meg, vagy szarassák otthon a kutyát.
2013. febr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Én felszedem, ha itt a környéken vagy a ház előtt vagyunk. De nem messze van egy erdős rész, ott én sem szoktam. De a többi helyen mindig.
2013. febr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Egy lakótelepen élek, sok a kutya a környéken, de még soha nem láttam, hgy bárki is felszedte volna...
2013. febr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Én Budán lakom a 11. kerületben. Itt nagyon jó az arány, kb 10-ből 7-en felszedik. Én is mindig.

Szerintem itt azért ilyen jó az arány, mert minden körülmény adott. Ahol jó kutyasétáltató helyek vannak, ott minden sarkon van egy kutyapiszok gyűjtő, rendszeresen tesznek ki zacskót is. Plusz két kutyapiszok gyűjtő között mindig találni egy kukát is.

Itt is inkább az öreg nénikkel van gond, meg a nagytestű kutyák gazdáival.

2013. febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha lesz kutyám mindenkèpen szedni fogom mert egyszerűen nem lehet füves részre menni mert tele van kutyakakával. Eddig 2embert láttam aki felszedte: egy öreg nénit és egy fiatalabb srácot. Azt veszem észre hogy azok nem szedik akik azt mondják hogy ők a menők, meg fúj minek szedjem. A gyerekek sem szokták szedni de sokszor a szülők sem. Büntethetnének hátha akkor többen szednék mert ez már undorító. Vigyázok, hogy kikerüljek eggyet erre belelépek egy másikba. Ez akkor jó mikor pl. ètterembe megy valaki és végig szagolhatja...a fressnapfban árulnak csont alakú zacsitartót rá lehet rakni a pórázra így nem is kell fogni.

Igaz kevés a kuka de aki kutyát tarta abban legyen már annyi gerinc, hogy felszedi a végterméket...ha meg nem képes rá ne tartson kutyát.

2013. febr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!