Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek 10 kutyásból...

Szerintetek 10 kutyásból hányan szedik fel a kutyakakit? Aki ott hagyja, az miért tesz így?

Figyelt kérdés

A kérdést nem provokációnak szánom.

Nem találkoztam még olyan hozzászólóval, aki leírta volna, hogy ő bizony ott hagyja. Mivel ez egy anonim oldal, tényleg érdekelne, miért hagyják az utcán, illetve az is, hogy vajon hányan takarítjuk el.

Ha szembejön egy ismeretlen kutyás, és szóba kerül a téma, akkor sem mondta még egyszer sem senki, hogy "ja igen, én sem szedem össze", tehát ők is érzik, hogy nem ez a helyes.

De valakik miatt mégis tele van az utca...



2013. febr. 3. 00:16
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Én Bp-t melletti községben lakom. Ahol van szemetes, ott felszedem, ahol nincs, ott csak akkor, ha épp van kedvem elvinni magammal a kakit a legközelebbi szemeteshez. Nekem speciel azért nagyon kellemetlen cipelgetni a kakit, mert az emberek jobban megbámulnak, mintha otthagynám. De mi igyekszünk vagy az erődben, vagy a sok szemetessel ellátott parkban kakilni.

Nálunk rengetegen nem szedik fel. Egyrészt sok még az önsétáltató is (bár időnként begyűjtik őket), másrészt tényleg nem szedik fel, ahol nincs szemetes, ott minden négyzetméterre esik minimum egy kaki. Ezt valamilyen szinten még meg is értem, mert hosszúak ezek az utcák, legalább 1 kukát kitehetnének a közepébe... Mondjuk, van egy, de az elvileg szelektív üveg gyűjtő. -_-

Amit viszont nem értek: a park is tele van sz.rva, holott 10 lépésenként van egy szemetes. Én ott mindig felszedem.

2013. febr. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Közben rájöttem, hogy nem válaszoltam meg teljesen a kérdést: szerintem nálunk 10 kutyásból 4 szedi fel a kakit. Fentebb már említettem, miért lehet így.
2013. febr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Persze, az ne tartson kutyát. És a macskaszarral mivan? Ne mondjátok, hogy a kóbor macskák is egy helyre járnak űríteni. Azt meg inkább eszik meg előszeretettel a kutyák.

Én még mindig azt mondom, legyen több kuka, és büntessenek érte.

2013. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy működik, hogy megtanítottam vezényszóra pisilni/kakilni - persze, ha kell neki. De nálunk alapból is úgy indul a séta, hogy pisi/kaki először, a megszokott helyeken, ott pedig van kuka. Városban én kivétel nélkül mindig felszedem, ha máshol jön rá.... Ha pl. erdőbe megyünk és a kitaposott útra kakil, ott is, ha be a susnyásba, ott nem.
2013. febr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mi Pest külső kerületében élünk kertes házban, de napi két séta van beiktatva.

A Duna parton, Kertvárosban és lakótelepeken sétálunk, tehát BÁRHOL.

A duna parton, parkokban, lakótelepek zöld területein ha susnyába, bokor közepébe rakja a cuccost, akkor nem bányászom ki. Legtöbbször fa tövébe rakja, onnan fel szoktam szedni az utcán, a lakótelepeken és a zöld területeken egyaránt.

A part felső részén, fás-tisztás területen sokáig nem szedtem, mert eldugja fák tövébe, ahol nem nagyon közlekedik ember...de újabban felszedem ott is, elég közel van szemetes is.

Viszont ha tudom, hogy nem megyek el a kukás részig, akkor ott hagyom a fa tövébe, mert nem fogom hazacipelni.

Kertvárosban gáz a helyzet, mert kmekre nincsen kuka...de buszmegállóba ki lehet dobni, ha máshol nem is :)

Múltkor megszivatott a kutyám, mert egy elhagyatott helyen egy magánkézben lévő, de bárki által használható focipálya kapuja mellé tojt...felszedtem...de 2 km-es körzetben nincs kuka...ilyenkor azt csinálom, hogy a Duna parton, ahol szemétkupacok vagy sittkupacok vannak, oda teszem a zacsit is...mást nem lehet tenni. Kértem már kukát az említett pálya mellé, de mivel az magánterület, az önk. nem hajlandó kirakni...no comment.


Meg nem mondom, hogy hány kutyás szedi...egyre többnél látom, hogy szedi...de az ürülékek számából következtetve sztem max 3-4...

Ja, sötétben nekem is gáz...volt, hogy láttam a dolgot...de mire lehajoltam, egyszerűen nem találtam...hát ott maradt :D


Hóolvadás után a lakótelep széles sétányán tavaly két oldalt 1-1 méter szélességben VÉGIG ürülékkupacok voltak...undorító.


Vmelyik héten felfedeztem a kerületben egy kis parkot, amiben vannak kukák, kutyaürülék gyűjtő tartályok, padok és KÖZVILÁGÍTÁS. Elsétáltunk, hogy majd ott jót játszunk-gyakorlunk...hát tele volt carral...undorító


A legrosszabb, hogy a zárt futtatókban sem szedik sokan... nem értem, hogy nincs rá igényük, amikor a kutyájukat naponta többször oda hordják...nem igaz, hogy még nem léptek bele soha...

2013. febr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

2 kutyám van abból az egyik még a kis dolgát se végzi az utcán ezert nincs is nálam zacskó.

Még sose fordult elő h az utcara vegeztek a dolgukat.

Kezdetmen mikor hazahoztuk őket (sőt még a menhelyen is pedig ott tenyleg nem volt kuka ,a puszta szélEn sétáltunk) volt nálam zacskó. Aztán feleslegessé vált

Ha az utcara csinálnának vinnék zacsit es fel is szedném. Undorito, mikor setalok az utcan es az ut menten kutyaszarok, de lagalabb az én kutyámé nincs közte.

2013. febr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%

A kutyagumi a természet része, vagy szerinted az erdei farkasok WC-be ürítenek?


A felszedés 1etlen oka, az emberi finnyáskodás. Jaj ott 1 db kaki, összedől a kis világom! Világvége! Mellesleg kiváló talajerő pótló, pár hét alatt nyoma sincsen.


Hogy miért nem szedik össze? Ki szeret rajtatok kívül szart fogdosni (őszintén)?

2013. júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Ugyan már.. Most tényleg.. Egy lakótelepen minek összeszedni?

Hiszen az emberek jobban szeretnek belelépni, olyankor még még imába is foglalják a kutyások nevét, h szarba léptek és szerencséjük lehet, nemde?

2013. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
84%

27, sajnálom az ilyen egyszerű embereket, mindig keresik a kifogást csak hogy igazolják a lustaságukat, vagy hogy másra háríthassanak, de még véletlen sem vállalják a felelősséget, annyira nincs nagy arcuk.

A kutya nem pótolja a talajt, mert nem növényből van.

A húsevők ürüléke mint az emberé, kutyáé nem sokat tesz hozzá a talajhoz, mert nincs benne annyi növényi rész.

Azt amikor belelépnél egy aknába csak úgy szidnál mindenkit, azt lehet előző nap a te kutyád nyomta oda...


Én azt mondom olyan helyen ahol sokan laknak kis helyen, igenis tessék összeszedni ha van kuka ha nincs, mérettől független. Ez egyébként vonatkozna a gyerekekre is ugyanúgy, mert a kaki az kaki, bárkié is, ha majd belelépne a gyereke, akkor is a kutyásokra fogná.

Ettől a bunkó felelőtlen hozzáállást kéne már lerázni.

2013. júl. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%

talajerő pótló = lehet növényi, állati eredetű, de manapság sokan a műtrágyára esküdnek!


Trágya nem csak zöldtrágyázást (trágyaként vetett pillangósok általában N pótló) jelenti...


A kutya manapság nem húsevő kategória, sokkal inkább tápevő. A különféle tápok fő összetevői : különféle dögtetemek, halporok, vérporok, madártól, gabonák (extrudált szója, olajpogácsák, kukorica, sörtörköly ezek kb. 40-70%-ot tesznek ki). Tehát jelentős mennyiségű növényi részt tartalmaznak, melyek "húsevőin" fogyasztanak!


A kutyatartásomról annyit, nem tápot eszik, elég értelmes így nem függ tőlem kedve szerint kiegészíti a menüjét bogarakkal, rágcsálókkal, nyúlhússal!

Nyilvános helyen magában tartja a termést, egy régi átalakított pottyantós WC-ét használ.


Nem én kényszerítettem rá, viszont 1er rajtakaptam óda termelt, megjutalmaztam 1 jégkrémmel :) A jutalomfalatok nem maradtak el 2 héttel később már nem is volt szükség rájuk, a vizelet más kérdés, nos arról nem bírom leszoktatni, hogy havi 1er minimum ne jelölje körbe a kerítést. Mindezek ellenére a legtöbbször ezt is a kijelölt WC-be üríti.

2013. júl. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!